Mini Countryman II aj ako plug-in hybrid

Piatok, 24 február 2017

Britské Mini fungujúce v réžii BMW predstavilo v závere minulého roka novú generáciu crossovera Countryman ako priameho nástupcu súčasného modelu i ako hybrid, čo je v tomto modelovom rade Mini úplná novinka. Premiéru nový Countryman mal na autosalóne v Los Angeles.

1 Mini Countryman

Mini ako Countryman už dávno nie je mini - v ponímaní veľkosti. Prvá generácia Countrymana vyrábaná od roku 2010 a potom v roku 2014 modernizovaný model presiahli na dĺžku štyri metre. Nový meria 4,31 metra a má rázvor 2,67 metra. K tomu šírka 1,82 metra a výška 1,56 metra a máme poriadne kusisko auta. Nové Mini Countryman je tak teraz najväčším a najpraktickejším modelom v takmer šesťdesiatročnej histórii značky.

Dizajn, hlavne silueta Countrymana sa nezmenila, takže tvary nového Mini sú s predchodcom takmer identické. Výrazné zmeny a vylepšenia nový model prináša v oblasti vnútorného priestoru, funkčnosti, ale aj v oblasti športového a prémiového charakteru. Nový Countryman naďalej vyniká silne expresívnym dizajnom v efektívne tvarovanej karosérii a dynamickými jazdnými vlastnosťami.

Mimoriadny pôžitok z jazdy aj mimo spevnených ciest ponúkne najnovšia verzia systému pohonu všetkých kolies All4. Nový Countryman sa navyše stáva prvým modelom značky, ktorý bude v ponuke aj vo verzii plug-in hybrid s nabíjaním akumulátorov zo zásuvky. Táto verzia dostala označenie Mini Cooper S E Countryman All4 a na čisto elektrickú energiu prejde 40 kilometrov.

Od samého uvedenia na trh má nové Mini Countryman dva benzínové a dva naftové motory najnovšej generácie, všetky s technológiou Mini TwinPower Turbo. Benzínový 3-valec 1499 cm³ (136 k, 220 Nm), benzínový 4valec 1998 cm³ (192 k, 280 Nm) a dva naftový 4valce: 1995 cm³ (150 k 330 Nm) a 1995 cm³ (190 k, 400 Nm).

Plug-in hybridné Mini Cooper S E Countryman All4 bude poháňať benzínový 3valec 1499 cm³ (136 k) a synchrónny elektromotor 65 kW (88 k) s celkovým výkonom 224 koní (165 kW) a systémovým krútiacim momentom 385 Nm.

Mini Countryman novej generácie je na Slovensku v predaji od 6. februára tohto roku.

1 Mini Countryman 2 Mini Countryman 3 Mini Countryman 4 Mini Countryman 5 Mini Countryman 6 Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.