Mini Countryman II aj ako plug-in hybrid

Piatok, 24 február 2017

Britské Mini fungujúce v réžii BMW predstavilo v závere minulého roka novú generáciu crossovera Countryman ako priameho nástupcu súčasného modelu i ako hybrid, čo je v tomto modelovom rade Mini úplná novinka. Premiéru nový Countryman mal na autosalóne v Los Angeles.

1 Mini Countryman

Mini ako Countryman už dávno nie je mini - v ponímaní veľkosti. Prvá generácia Countrymana vyrábaná od roku 2010 a potom v roku 2014 modernizovaný model presiahli na dĺžku štyri metre. Nový meria 4,31 metra a má rázvor 2,67 metra. K tomu šírka 1,82 metra a výška 1,56 metra a máme poriadne kusisko auta. Nové Mini Countryman je tak teraz najväčším a najpraktickejším modelom v takmer šesťdesiatročnej histórii značky.

Dizajn, hlavne silueta Countrymana sa nezmenila, takže tvary nového Mini sú s predchodcom takmer identické. Výrazné zmeny a vylepšenia nový model prináša v oblasti vnútorného priestoru, funkčnosti, ale aj v oblasti športového a prémiového charakteru. Nový Countryman naďalej vyniká silne expresívnym dizajnom v efektívne tvarovanej karosérii a dynamickými jazdnými vlastnosťami.

Mimoriadny pôžitok z jazdy aj mimo spevnených ciest ponúkne najnovšia verzia systému pohonu všetkých kolies All4. Nový Countryman sa navyše stáva prvým modelom značky, ktorý bude v ponuke aj vo verzii plug-in hybrid s nabíjaním akumulátorov zo zásuvky. Táto verzia dostala označenie Mini Cooper S E Countryman All4 a na čisto elektrickú energiu prejde 40 kilometrov.

Od samého uvedenia na trh má nové Mini Countryman dva benzínové a dva naftové motory najnovšej generácie, všetky s technológiou Mini TwinPower Turbo. Benzínový 3-valec 1499 cm³ (136 k, 220 Nm), benzínový 4valec 1998 cm³ (192 k, 280 Nm) a dva naftový 4valce: 1995 cm³ (150 k 330 Nm) a 1995 cm³ (190 k, 400 Nm).

Plug-in hybridné Mini Cooper S E Countryman All4 bude poháňať benzínový 3valec 1499 cm³ (136 k) a synchrónny elektromotor 65 kW (88 k) s celkovým výkonom 224 koní (165 kW) a systémovým krútiacim momentom 385 Nm.

Mini Countryman novej generácie je na Slovensku v predaji od 6. februára tohto roku.

1 Mini Countryman 2 Mini Countryman 3 Mini Countryman 4 Mini Countryman 5 Mini Countryman 6 Mini Countryman
Autor: J. Goldberger
Foto: Mini
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.