Mini Countryman: Premiéra faceliftu

Štvrtok, 17 apríl 2014

Po štyroch rokoch od uvedenia Mini Countrymanu prichádza prvé štvordverové Mini s prvou modernizáciou. Výstavnú premiéru bude mať už zajtra na začínajúcom autosalóne v New Yorku. Prvý facelift posiela tento spočiatku kontroverzný, neskôr veľmi žiadaný model za novými úspešnými predajmi. Veď za prvé štyri roky si Mini Countryman zaparkovalo vo svojej garáži vyše 350 tisíc nových majiteľov, pričom iba v roku 2013 si ho kúpilo až 66 500 zákazníkov.

1 Mini Countryman
Nový Mini Countryman bude mať svetovú premiéru na autosalóne v New Yorku

Americký trh bol jedným z kľúčových faktorov úspechu značky Mini, aj preto sa svetová premiéra nového vydania najväčšieho modelu Mini symbolicky uskutoční v najväčšom meste Ameriky.

Mini po modernizácii neprináša nejaké zásadné zmeny. Najväčšie sú na prednej partii auta, kde nájdeme zmenenú masku chladiča, inak tvarované svetlomety, svetlá do hmly s LED diódami, ktoré slúžia aj na denné svietenie. Viac možností má zákazník aj pri individualizácii interiéru, ktorý teraz má pôsobiť viac prémiovejšie má byť zároveň aj lepšie izolovaný voči hluku.

2 Mini Countryman
Interiér má väčšie možnosti individualizácie a pôsobiť viac prémiovejšie ako súčasný

Nové Mini ponúka veľké zadné dvere, päť miest na sedenie a systém pohonu všetkých štyroch kolies ALL4 v rámci voliteľnej výbavy. Má mať tiež nové ľahšie kolesá z ľahkých zliatin, súčasné pohonné jednotky zasa nižšiu spotrebu. Do ponuky pridáva Mini aj nové farby – zelenú Jungle Green, sivú Midnight Grey a modrú Starlight Blue.

Verzia Cooper S Countryman má zvýšený výkon motora o 7 koní na 190 koní (140 kW) a mierne modifikovaná je aj aerodynamika. S tým súvisí pri niektorých modeloch zlepšené hodnoty akcelerácie a maximálnej rýchlosti. Všetky modely majú teraz nižšiu spotrebu paliva, vypúšťajú do vzduchu menej emisií a spĺňajú emisnú normu Euro6.

Pohon všetkých štyroch kolies ALL4 s elektromagnetickou medzinápravovou spojkou je naďalej k dispozícii pre modely Mini Cooper S, Cooper, Cooper SD a Cooper D Countryman ako doplnková výbava. Špičkové MINI John Cooper Works Countryman (výkon 218 koní) má už pohon štyroch kolies v štandardnej výbave.

3 Mini Countryman
Nový Mini Countryman sa na európskom trhu začne predávať v júli tohto roku

Základnou benzínovou ponukou zostáva atmosféricky plnený štvorvalec s objemom 1,6 litra s výkonom 98 koní, s naftová základná verzia Countrymanu One D má pri rovnakom objeme 90 koní. Štandardom v ponuke prevodoviek je šesťstupňová manuálna, automatická s rovnakým počtom prevodov je za príplatok.

Nový Mini Countryman vo všetkých verziách by na európsky trh mal doraziť v júli tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.