Mini Countryman v štýle talianskej módy

Streda, 28 január 2015

Všetko je možné, aj móda v štýle obľúbeného modelu. Možno práve preto sa zrodila aj spolupráca, ktorej výsledkom je zaujímavý projekt. Takže ak sa dá dokopy nekonvenčná britská automobilová značka s lídrom športových odevov Made in Italy, výsledkom môže byť tento produkt.

1 Mini Countryman
Mini Countryman zobrazený na snímke vznikol v spolupráci s talianskou módnou značkou

Z partnerstva medzi dvoma spoločnosťami propagujúcimi mestský životný štýl sa zrodili dva exkluzívne personalizované produkty: bunda Google Jacket C.P.Company s označením Mini a jedinečný model (mimoriadna edícia ?) vozidla Mini Countryman inšpirovaná tvorbou C.P.Company.

Manažér a zástupca značky Mini v Taliansku Federico Izzo vyhlásil: "Som hrdý na spoluprácu medzi Mini a C.P.Company. Tento jedinečný projekt je dôkazom, ako môže zapálený stúpenec slobody na ceste ísť ruka v ruke so znamenitým štýlom Made in Italy".

"Mini Countryman a Goggle Jacket C.P. Company", povedal ďalej, "stelesňujú rovnakú životnú filozofiu: svetobežníckeho ducha a neutíchajúcu túžbu po dobrodružstve. Tieto dva svety sa dnes spájajú, aby ukázali, ako spoločne vnímajú mestský životný štýl."

Vraj ten kto sa posadí za volant automobilu Mini Countryman si nemôže neobliecť taký exkluzívny model akým je Goggle Jacket C.P. Company – neodmysliteľnú súčasť odevu navrhnutú v roku 1988 pre pilotov legendárnych pretekov Mille Miglia, ktorá sa rokmi stala ikonou dizajnu a dnes odzrkadľuje moderný a tvorivý ráz oboch značiek.

Exkluzívna farba Jungle Green nezdobí iba ikonickú bundu Goggle Jacket. Vznikol i jedinečný model Mini Countryman v spojení zelenej v odtieni Jungle a pomarančovej – farebnej kombinácie stelesňujúcej spojenie medzi Mini a C.P.Company.

2 Bunda Goggle Jacket
Farba Jungle Green zdobí ikonickú bundu Goggle Jacket, ale z veľkej časti aj exteriér Mini

Mini Countryman je automobil, ktorý sa vie presadiť v podmienkach univerzálnej mobility a aktívneho životného štýlu. Je vybavený zadnými dverami, piatimi sedadlami a voliteľným pohonom všetkých kolies. Jeho interiér má tentoraz mnoho odlišností od sériového, pretože ho tentoraz inšpiroval Google Jacket.

Mini Countrymanu nechýbajú analógie s neodmysliteľnými symbolmi odevov značky C.P. Company, akým je priezor, prešívanie, vrecko a iné materiály vychádzajúce z návrhov kreatívneho projektu Enza Fusca, štylistu a majiteľa odevnej značky. Taliansky návrhár spoluprácu dvoch značiek hodnotí takto: "Bolo príjemné a zaujímavé navrhovať interiér a vonkajší vzhľad Mini Countrymana, najelegantnejšieho automobilu v segmente city cross road."

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.