Mini Countryman v štýle talianskej módy

Streda, 28 január 2015

Všetko je možné, aj móda v štýle obľúbeného modelu. Možno práve preto sa zrodila aj spolupráca, ktorej výsledkom je zaujímavý projekt. Takže ak sa dá dokopy nekonvenčná britská automobilová značka s lídrom športových odevov Made in Italy, výsledkom môže byť tento produkt.

1 Mini Countryman
Mini Countryman zobrazený na snímke vznikol v spolupráci s talianskou módnou značkou

Z partnerstva medzi dvoma spoločnosťami propagujúcimi mestský životný štýl sa zrodili dva exkluzívne personalizované produkty: bunda Google Jacket C.P.Company s označením Mini a jedinečný model (mimoriadna edícia ?) vozidla Mini Countryman inšpirovaná tvorbou C.P.Company.

Manažér a zástupca značky Mini v Taliansku Federico Izzo vyhlásil: "Som hrdý na spoluprácu medzi Mini a C.P.Company. Tento jedinečný projekt je dôkazom, ako môže zapálený stúpenec slobody na ceste ísť ruka v ruke so znamenitým štýlom Made in Italy".

"Mini Countryman a Goggle Jacket C.P. Company", povedal ďalej, "stelesňujú rovnakú životnú filozofiu: svetobežníckeho ducha a neutíchajúcu túžbu po dobrodružstve. Tieto dva svety sa dnes spájajú, aby ukázali, ako spoločne vnímajú mestský životný štýl."

Vraj ten kto sa posadí za volant automobilu Mini Countryman si nemôže neobliecť taký exkluzívny model akým je Goggle Jacket C.P. Company – neodmysliteľnú súčasť odevu navrhnutú v roku 1988 pre pilotov legendárnych pretekov Mille Miglia, ktorá sa rokmi stala ikonou dizajnu a dnes odzrkadľuje moderný a tvorivý ráz oboch značiek.

Exkluzívna farba Jungle Green nezdobí iba ikonickú bundu Goggle Jacket. Vznikol i jedinečný model Mini Countryman v spojení zelenej v odtieni Jungle a pomarančovej – farebnej kombinácie stelesňujúcej spojenie medzi Mini a C.P.Company.

2 Bunda Goggle Jacket
Farba Jungle Green zdobí ikonickú bundu Goggle Jacket, ale z veľkej časti aj exteriér Mini

Mini Countryman je automobil, ktorý sa vie presadiť v podmienkach univerzálnej mobility a aktívneho životného štýlu. Je vybavený zadnými dverami, piatimi sedadlami a voliteľným pohonom všetkých kolies. Jeho interiér má tentoraz mnoho odlišností od sériového, pretože ho tentoraz inšpiroval Google Jacket.

Mini Countrymanu nechýbajú analógie s neodmysliteľnými symbolmi odevov značky C.P. Company, akým je priezor, prešívanie, vrecko a iné materiály vychádzajúce z návrhov kreatívneho projektu Enza Fusca, štylistu a majiteľa odevnej značky. Taliansky návrhár spoluprácu dvoch značiek hodnotí takto: "Bolo príjemné a zaujímavé navrhovať interiér a vonkajší vzhľad Mini Countrymana, najelegantnejšieho automobilu v segmente city cross road."

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."