Mini Countryman v štýle talianskej módy

Streda, 28 január 2015

Všetko je možné, aj móda v štýle obľúbeného modelu. Možno práve preto sa zrodila aj spolupráca, ktorej výsledkom je zaujímavý projekt. Takže ak sa dá dokopy nekonvenčná britská automobilová značka s lídrom športových odevov Made in Italy, výsledkom môže byť tento produkt.

1 Mini Countryman
Mini Countryman zobrazený na snímke vznikol v spolupráci s talianskou módnou značkou

Z partnerstva medzi dvoma spoločnosťami propagujúcimi mestský životný štýl sa zrodili dva exkluzívne personalizované produkty: bunda Google Jacket C.P.Company s označením Mini a jedinečný model (mimoriadna edícia ?) vozidla Mini Countryman inšpirovaná tvorbou C.P.Company.

Manažér a zástupca značky Mini v Taliansku Federico Izzo vyhlásil: "Som hrdý na spoluprácu medzi Mini a C.P.Company. Tento jedinečný projekt je dôkazom, ako môže zapálený stúpenec slobody na ceste ísť ruka v ruke so znamenitým štýlom Made in Italy".

"Mini Countryman a Goggle Jacket C.P. Company", povedal ďalej, "stelesňujú rovnakú životnú filozofiu: svetobežníckeho ducha a neutíchajúcu túžbu po dobrodružstve. Tieto dva svety sa dnes spájajú, aby ukázali, ako spoločne vnímajú mestský životný štýl."

Vraj ten kto sa posadí za volant automobilu Mini Countryman si nemôže neobliecť taký exkluzívny model akým je Goggle Jacket C.P. Company – neodmysliteľnú súčasť odevu navrhnutú v roku 1988 pre pilotov legendárnych pretekov Mille Miglia, ktorá sa rokmi stala ikonou dizajnu a dnes odzrkadľuje moderný a tvorivý ráz oboch značiek.

Exkluzívna farba Jungle Green nezdobí iba ikonickú bundu Goggle Jacket. Vznikol i jedinečný model Mini Countryman v spojení zelenej v odtieni Jungle a pomarančovej – farebnej kombinácie stelesňujúcej spojenie medzi Mini a C.P.Company.

2 Bunda Goggle Jacket
Farba Jungle Green zdobí ikonickú bundu Goggle Jacket, ale z veľkej časti aj exteriér Mini

Mini Countryman je automobil, ktorý sa vie presadiť v podmienkach univerzálnej mobility a aktívneho životného štýlu. Je vybavený zadnými dverami, piatimi sedadlami a voliteľným pohonom všetkých kolies. Jeho interiér má tentoraz mnoho odlišností od sériového, pretože ho tentoraz inšpiroval Google Jacket.

Mini Countrymanu nechýbajú analógie s neodmysliteľnými symbolmi odevov značky C.P. Company, akým je priezor, prešívanie, vrecko a iné materiály vychádzajúce z návrhov kreatívneho projektu Enza Fusca, štylistu a majiteľa odevnej značky. Taliansky návrhár spoluprácu dvoch značiek hodnotí takto: "Bolo príjemné a zaujímavé navrhovať interiér a vonkajší vzhľad Mini Countrymana, najelegantnejšieho automobilu v segmente city cross road."

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.