Mini Coupé a Roadster na konci kariéry

Štvrtok, 12 február 2015

Britská automobilka Mini končí s výrobou modelov Coupé a Roadster. Ako dôvod sa uvádza vyprchanie životného cyklu oboch modelov. Z ôsmich variant aktuálne vyrábaného Mini ubudnú dve dvojmiestne verzie tohto kultového automobilu.

1 Mini Roadster
Mini Roadster sa blíži k cieľovej čiare svojho životného cyklu a prestane sa vyrábať

Automobilka Mini začínala svoj výrobný program v novodobej histórii písanej rukopisom BMW s trojdverovým hatchbackom. Súčasnosti má na trhu osem rôznych variant vrátane John Cooper Works a GP. Teraz pri obnove modelových radov sa nedočkáme nových generácií veľmi atraktívnych modelov Roadster a Coupé, keďže automobilka neplánuje pokračovať v ich výrobe.

Deje sa tak v čase, keď dopyt po novom trojdverovom a novom päťdverovom Mini, nasadenom na trh pred niekoľkými mesiacmi stúpa. Na strane druhej sa výroba dvoch verzií staršej generácie tohto originálu prémiových malých automobilov, atraktívnych dvojsedadlových modelov Roadster a Coupé chýli ku koncu.

Aj takto britský výrobca týchto prémiových áut týmto krokom pokračuje v generačnej obmene modelového radu vo svojom americkom závode v Oxforde. Práve tu sa vyrába nový päťdverový a nový trojdverový Mini.

2 Mini Coupé
Zhodný osud s koncom výroby čaká aj na elegantnú a štýlovú verziu Mini Coupé

Britský výrobca prémiových automobilov dobyl atraktívny segment okrem trojdverových hatchbackov aj modelmi Roadster a Coupé. Prvý dvojsedadlový kabriolet v histórii tejto značky má plátennú strechu. Tú možno veľmi rýchlo otvoriť, a to buď manuálne, alebo poloautomaticky. Pomerne priestorný batožinový priestor Roadstera, podobne aj Coupé, umožňuje prístup z interiéru vozidla a navyše ponúka aj úctyhodnú mieru funkčnosti.

Oxfordský závod Mini medzitým naďalej vyrába záruku skvelej zábavy na čerstvom vzduchu. Model Mini Convertible je dostupný s tromi benzínovými a dvomi naftovými motormi. Okrem neho z výrobných liniek naďalej schádza aj verzia John Cooper Works Convertible.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.