MINI Coupé bez kamufláže

Streda, 22 jún 2011

Siluetu pripravovaného nového dvojmiestneho modelu MINI Coupé sme poznali už dlhšie, teraz však automobilka uvoľnila nové fotografie chystaného modelu bez kamuflážneho prekrytia. V reálnom svete sa nové kupé predstaví na jeseň na autosalóne vo Frankfurte.

MINI Coupé
Takto bude vyzerať skutočné nové Mini Coupé, ktoré bude mať premiéru vo Frankfurte

Automobilka Mini rozširuje svoju produktovú rodinu o nový model, ktorým chce dosiahnuť absolútnu maximalizáciu zábavnej jazdy. Nové MINI Coupé, historicky prvý dvojmiestny model značky, má presvedčiť vodičov vysokou mierou agility, ktorá podľa automobilky nemá v segmente malých automobilov obdobu. Spolu s ňou prichádza unikátna koncepcia karosérie a interiéru, sprevádzaná odhodlaním značky dosiahnuť prémiovú úroveň kvality a výbavy.

Nové kupé bude aj vo vrcholnom variante John Cooper Works. Vzhľad publikovaného kupé sa príliš nelíši od konceptu predstaveného ešte v roku 2009. Iná je len napríklad čelná maska chladiča, ktorá má teraz namiesto lamiel mriežku známu z Mini JCW.

MINI Coupé
Nové Coupé je prvým dvojmiestnym Mini automobilky. Tá avizuje novým modelom absolútnu maximalizáciu zábavy za volantom, radosť a potešenie z jazdy.

Nové Mini Coupé bude dlhé 3734 mm, široké 1683 mm, vysoké 1384 mm a rázvor náprav bude merať 2467 mm. Interiér a výbava budú na prémiovej úrovni, rovnako materiály a ich spracovanie. Takže chýbať nebudú napríklad štart-stop systém a rekuperácia brzdnej energie, parkovacie senzory, výškovo nastaviteľné sedadlá, rádio s CD a MP3 prehrávačom, manuálna klimatizácia, za príplatok automatická, xenónové svetlomety, Hi-Fi rádio a rad ďalších prvkov.

Pohon nového Mini Coupé JCW bude obstarávať prepĺňaný 1,6litrový benzínový štvorvalec s výkonom 211 koní. Najvyšší krútiaci moment dosiahne hodnotu 260 Nm v rozsahu od 2000 do 5100 otáčok, po aktivovaní funkcie Oberboost sa krútiaci moment zvýši na 280 Nm.

MINI Coupé
Kontrastnej streche ani prednej kapote a zadnému veku nechýbajú tzv. "rýchle pásy"

S takto silným motorom dokáže Mini Coupé zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,4 sekundy a ísť rýchlosťou až 240 km/h. Systém pohonu zostáva zachovaný, takže motor bude poháňať predné kolesá prostredníctvom 6stupňovej mechanickej prevodovky s ručným radením. Ďalšími motorickými verziami popri JCW budú benzínové Cooper S Coupé (184 k), Cooper Coupé (122 k) a turbodiesel Cooper SD Coupé (143 k).

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.