MINI Coupé: premiéra vo Frankfurte

Štvrtok, 09 jún 2011

Britská automobilka patriaca BMW oznámila výrobu dvojmiestneho kupé. Na jeho pohon budú pripravené štyri pohonné jednotky, najsilnejšou bude variant John Cooper Works s výkonom 211 koní. Verejnosti sa nové kupé po prvý raz predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

MINI Coupé
MINI Coupé v sériovej podobe sa predstaví v plnej paráde na autosalóne vo Frankfurte

Značka MINI sprístupnila prvé informácie o pripravovanom modeli Coupé. K dispozícii sú však len fotografie, ktoré neúplne odhaľujú celý vzhľad nového modelu, keď strechu a zadnú časť prekrývajú fólie, ktoré majú tieto časti auta zamaskovať. V zakrytej zadnej partii by sériové MINI Coupé malo mať strešný spojler, ktorý by ukončoval strechu a ďalší spojler by sa mal vysúvať pri rýchlosti nad 80 km/h.

Poznáme však kompletnú ponuku motorov. Milovníkov vysokých výkonov tak určite poteší 211 koňový (155 kW) variant John Cooper Works, a naopak tí, čo majú radi pokojnejšiu jazdu, ale potrpia si aj na rýchlosť, vychutnajú atmosférickú 1,6 litrovú verziu s výkonom 122 koní (90 kW). Medzi tieto dva pohonné agregáty sa zaradí turbodúchadlom prepĺňané MINI Cooper S Coupé s najvyšším výkonom 184 koní (135 kW). Všetky majú zdvihový objem 1,6litra, ale naladené sú na rozdielne výkony.

MINI Coupé
Nové Coupé by malo mať spojler, ktorý sa bude vysúvať pri rýchlosti nad 80 km/h

Posledné voľné miesto pod kapotou je pre vznetový dvojlitrový motor, ktorého najvyšší výkon 143 koní (105 kW) bude pracovať pre verziu MINI Coupé SD.

Kým sa nové MINI Coupé dostane do expozície značky na frankfurtskom autosalóne, na Severnej slučke Nürburgringu prebiehajú posledné testy nového modelu. Až po nich budeme vedieť, aká bude konečná podoba sériového modelu MINI Coupé.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."