MINI: Na obzore tretia generácia

Pondelok, 08 júl 2013

Nie je tajomstvom, že Mini pripravuje novú generáciu modelu, ktorého dve doterajšie generácie pod krídlami BMW zaznamenali všade vo svete veľký úspech, aj keď 41 ročnú výrobu pôvodného klasického Mini z ďaleka neprekovalo. Tretia generácia je na spadnutie. Predpokladá sa, že svetovú premiéru by nové Mini mohlo mať koncom tohto roka.

Mini III

Paparazzovia sa nezameriavajú len na známe privátne osobnosti, ale lovia aj objekty, ktoré ešte neboli verejnosti predstavené, alebo inak publikované. Častým a vzácnym objektom pre nich bývajú pripravované modely nových áut. BMW Group, pod ktoré Mini patrí, aby pripomenulo verejnosti a svojim fanúšikom pripravovaný nový model tretej generácie, vydalo krátku tlačovú správu a jednu jedinú fotografiu, z ktorej vytŕča časť budúceho Mini. Z nej je ťažké čosi vyčítať o nových tvaroch či dizajne, a tak nám ostáva len veriť, že pod plachtou je naozajstné budúce Mini III a autorom fotografie nie je naozajstný paparazzo, ale fotograf BMW.

Z iných zdrojov sa dozvedáme, že nové Mini sa pravdepodobne neukáže na jesennom autosalóne vo Frankfurte, ale vraj určite ešte v tomto roku. Takže uvidíme. Auto pod plachtou však naznačuje, že silueta ani tretej generácie sa pravdepodobne príliš nezmení od doterajšej línie. V každom prípade však nové Mini bude vyzerať moderne a určite bude dosť rozpoznateľné oproti dvom predchádzajúcim generáciám.

Pravdivá by mala byť informácia, že pod kapotou Mini tretej generácie sa objavia nové benzínové i naftové trojvalce so zdvihovým objemom 1,5 litra a šesťstupňové mechanické prevodovky s ručným radením i osemstupňový automat. Uvažuje sa aj s pohonom štyroch kolies, ktorý v súčasných modeloch majú Countryman a Paceman.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.