MINI Paceman GoalCooper - oslava futbalu

Utorok, 01 apríl 2014

Futbalové majstrovstvá sveta v kolíske futbalu sú za dverami, čo neušlo pozornosti britskej automobilke prosperujúcej pod krídlami mníchovského gigantu BMW. Limitovaná séria modelu MINI Paceman GoalCooper bude malou oslavou sviatku futbalu. Nová hviezda MINI tímu má oficiálne predstavenie práve dnes, 1. apríla 2014.

1 MINI Paceman GoalCooper
Model Mini Paceman GoalCooper limitovanej série k futbalovým majstrovstvám sveta

Špecialitami limitovanej série modelu Mini Paceman GoalCooper (GoalCooper je slovná hračka z anglického "goal keper", čo znamená brankár) je viacfarebný exteriér, koberčeky z umelého trávnika Astro Turf, miniatúrny stolný futbal na Mini centrálnej koľajnici a bránková sieť v batožinovom priestore. Tvorcovia z Mini Design Teamu, futbalovo povedané pod vedením svojho kapitána Oliviera Weilinho skombinovali zelenú, modrú a žltú farbu, čoho výsledkom je exkluzívny viacfarebný dizajn Danielson.

V čom je zaujímavý a príťažlivý interiér Mini Paceman GoalCooper? Sú to napríklad koberčeky z umelého trávnika Astro Turf vo farbe Brasileiro Green a "reflektory" vo forme interiérového Mini LED osvetlenia, ktoré vytvárajú pocit podobný tomu na štadióne. Univerzálny držiak na smartfóny alebo zadný držiak na Apple iPad zabezpečia pasažierom aj na zadných sedadlách dokonalý výhľad.

Na uvoľnenie predzápasového napätia alebo na relax cez polčasovú prestávku má Mini Paceman GoalCooper pripravené na svojej interiérovej centrálnej koľajnici miniatúrny stolný futbal. Zadné operadlá sa dajú sklopiť a spolu s batožinovým priestorom, celým pokrytým umelým trávnikom, sa premenia na futbalovú bránku.

Model limitovanej série má svoje korene v Mini John Cooper Works Paceman a je vybavený všetkým čo potrebuje, aby sa zo skupinovej fázy prebojoval do finále. Tento trojdverový model má pod kapotou preplňovaný štvorvalcový motor s objemom 1,6 litra s výkonom 218 koní a najvyšším krútiacim momentom 280 Nm, pri využití funkcie overboost až 300 Nm.

Nový limitovaný Mini štandarde spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a využíva pohon všetkých kolies. Ak Paceman GoalCooper akceleruje tak ako model z ktorého vychádza, potom by zrýchľoval 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť by bola okolo 225 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom režime by sa pohybovala okolo 7,4 litru na 100 kilometrov.

Podrobnosti sa v tlačovej správe neuvádzajú. Detaily ohľadom platieb za prestupy a dĺžka kontraktov ostávajú zatiaľ prísne dôverné. Zverejnené budú zrejme až pred otvorením futbalových majstrovstiev sveta.

1 MINI Paceman GoalCooper 2 MINI Paceman GoalCooper 3 MINI Paceman GoalCooper
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5