MINI Paceman GoalCooper - oslava futbalu

Utorok, 01 apríl 2014

Futbalové majstrovstvá sveta v kolíske futbalu sú za dverami, čo neušlo pozornosti britskej automobilke prosperujúcej pod krídlami mníchovského gigantu BMW. Limitovaná séria modelu MINI Paceman GoalCooper bude malou oslavou sviatku futbalu. Nová hviezda MINI tímu má oficiálne predstavenie práve dnes, 1. apríla 2014.

1 MINI Paceman GoalCooper
Model Mini Paceman GoalCooper limitovanej série k futbalovým majstrovstvám sveta

Špecialitami limitovanej série modelu Mini Paceman GoalCooper (GoalCooper je slovná hračka z anglického "goal keper", čo znamená brankár) je viacfarebný exteriér, koberčeky z umelého trávnika Astro Turf, miniatúrny stolný futbal na Mini centrálnej koľajnici a bránková sieť v batožinovom priestore. Tvorcovia z Mini Design Teamu, futbalovo povedané pod vedením svojho kapitána Oliviera Weilinho skombinovali zelenú, modrú a žltú farbu, čoho výsledkom je exkluzívny viacfarebný dizajn Danielson.

V čom je zaujímavý a príťažlivý interiér Mini Paceman GoalCooper? Sú to napríklad koberčeky z umelého trávnika Astro Turf vo farbe Brasileiro Green a "reflektory" vo forme interiérového Mini LED osvetlenia, ktoré vytvárajú pocit podobný tomu na štadióne. Univerzálny držiak na smartfóny alebo zadný držiak na Apple iPad zabezpečia pasažierom aj na zadných sedadlách dokonalý výhľad.

Na uvoľnenie predzápasového napätia alebo na relax cez polčasovú prestávku má Mini Paceman GoalCooper pripravené na svojej interiérovej centrálnej koľajnici miniatúrny stolný futbal. Zadné operadlá sa dajú sklopiť a spolu s batožinovým priestorom, celým pokrytým umelým trávnikom, sa premenia na futbalovú bránku.

Model limitovanej série má svoje korene v Mini John Cooper Works Paceman a je vybavený všetkým čo potrebuje, aby sa zo skupinovej fázy prebojoval do finále. Tento trojdverový model má pod kapotou preplňovaný štvorvalcový motor s objemom 1,6 litra s výkonom 218 koní a najvyšším krútiacim momentom 280 Nm, pri využití funkcie overboost až 300 Nm.

Nový limitovaný Mini štandarde spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a využíva pohon všetkých kolies. Ak Paceman GoalCooper akceleruje tak ako model z ktorého vychádza, potom by zrýchľoval 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť by bola okolo 225 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom režime by sa pohybovala okolo 7,4 litru na 100 kilometrov.

Podrobnosti sa v tlačovej správe neuvádzajú. Detaily ohľadom platieb za prestupy a dĺžka kontraktov ostávajú zatiaľ prísne dôverné. Zverejnené budú zrejme až pred otvorením futbalových majstrovstiev sveta.

1 MINI Paceman GoalCooper 2 MINI Paceman GoalCooper 3 MINI Paceman GoalCooper
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.