MINI Paceman GoalCooper - oslava futbalu

Utorok, 01 apríl 2014

Futbalové majstrovstvá sveta v kolíske futbalu sú za dverami, čo neušlo pozornosti britskej automobilke prosperujúcej pod krídlami mníchovského gigantu BMW. Limitovaná séria modelu MINI Paceman GoalCooper bude malou oslavou sviatku futbalu. Nová hviezda MINI tímu má oficiálne predstavenie práve dnes, 1. apríla 2014.

1 MINI Paceman GoalCooper
Model Mini Paceman GoalCooper limitovanej série k futbalovým majstrovstvám sveta

Špecialitami limitovanej série modelu Mini Paceman GoalCooper (GoalCooper je slovná hračka z anglického "goal keper", čo znamená brankár) je viacfarebný exteriér, koberčeky z umelého trávnika Astro Turf, miniatúrny stolný futbal na Mini centrálnej koľajnici a bránková sieť v batožinovom priestore. Tvorcovia z Mini Design Teamu, futbalovo povedané pod vedením svojho kapitána Oliviera Weilinho skombinovali zelenú, modrú a žltú farbu, čoho výsledkom je exkluzívny viacfarebný dizajn Danielson.

V čom je zaujímavý a príťažlivý interiér Mini Paceman GoalCooper? Sú to napríklad koberčeky z umelého trávnika Astro Turf vo farbe Brasileiro Green a "reflektory" vo forme interiérového Mini LED osvetlenia, ktoré vytvárajú pocit podobný tomu na štadióne. Univerzálny držiak na smartfóny alebo zadný držiak na Apple iPad zabezpečia pasažierom aj na zadných sedadlách dokonalý výhľad.

Na uvoľnenie predzápasového napätia alebo na relax cez polčasovú prestávku má Mini Paceman GoalCooper pripravené na svojej interiérovej centrálnej koľajnici miniatúrny stolný futbal. Zadné operadlá sa dajú sklopiť a spolu s batožinovým priestorom, celým pokrytým umelým trávnikom, sa premenia na futbalovú bránku.

Model limitovanej série má svoje korene v Mini John Cooper Works Paceman a je vybavený všetkým čo potrebuje, aby sa zo skupinovej fázy prebojoval do finále. Tento trojdverový model má pod kapotou preplňovaný štvorvalcový motor s objemom 1,6 litra s výkonom 218 koní a najvyšším krútiacim momentom 280 Nm, pri využití funkcie overboost až 300 Nm.

Nový limitovaný Mini štandarde spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a využíva pohon všetkých kolies. Ak Paceman GoalCooper akceleruje tak ako model z ktorého vychádza, potom by zrýchľoval 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť by bola okolo 225 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom režime by sa pohybovala okolo 7,4 litru na 100 kilometrov.

Podrobnosti sa v tlačovej správe neuvádzajú. Detaily ohľadom platieb za prestupy a dĺžka kontraktov ostávajú zatiaľ prísne dôverné. Zverejnené budú zrejme až pred otvorením futbalových majstrovstiev sveta.

1 MINI Paceman GoalCooper 2 MINI Paceman GoalCooper 3 MINI Paceman GoalCooper
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.