MINI Paceman GoalCooper - oslava futbalu

Utorok, 01 apríl 2014

Futbalové majstrovstvá sveta v kolíske futbalu sú za dverami, čo neušlo pozornosti britskej automobilke prosperujúcej pod krídlami mníchovského gigantu BMW. Limitovaná séria modelu MINI Paceman GoalCooper bude malou oslavou sviatku futbalu. Nová hviezda MINI tímu má oficiálne predstavenie práve dnes, 1. apríla 2014.

1 MINI Paceman GoalCooper
Model Mini Paceman GoalCooper limitovanej série k futbalovým majstrovstvám sveta

Špecialitami limitovanej série modelu Mini Paceman GoalCooper (GoalCooper je slovná hračka z anglického "goal keper", čo znamená brankár) je viacfarebný exteriér, koberčeky z umelého trávnika Astro Turf, miniatúrny stolný futbal na Mini centrálnej koľajnici a bránková sieť v batožinovom priestore. Tvorcovia z Mini Design Teamu, futbalovo povedané pod vedením svojho kapitána Oliviera Weilinho skombinovali zelenú, modrú a žltú farbu, čoho výsledkom je exkluzívny viacfarebný dizajn Danielson.

V čom je zaujímavý a príťažlivý interiér Mini Paceman GoalCooper? Sú to napríklad koberčeky z umelého trávnika Astro Turf vo farbe Brasileiro Green a "reflektory" vo forme interiérového Mini LED osvetlenia, ktoré vytvárajú pocit podobný tomu na štadióne. Univerzálny držiak na smartfóny alebo zadný držiak na Apple iPad zabezpečia pasažierom aj na zadných sedadlách dokonalý výhľad.

Na uvoľnenie predzápasového napätia alebo na relax cez polčasovú prestávku má Mini Paceman GoalCooper pripravené na svojej interiérovej centrálnej koľajnici miniatúrny stolný futbal. Zadné operadlá sa dajú sklopiť a spolu s batožinovým priestorom, celým pokrytým umelým trávnikom, sa premenia na futbalovú bránku.

Model limitovanej série má svoje korene v Mini John Cooper Works Paceman a je vybavený všetkým čo potrebuje, aby sa zo skupinovej fázy prebojoval do finále. Tento trojdverový model má pod kapotou preplňovaný štvorvalcový motor s objemom 1,6 litra s výkonom 218 koní a najvyšším krútiacim momentom 280 Nm, pri využití funkcie overboost až 300 Nm.

Nový limitovaný Mini štandarde spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a využíva pohon všetkých kolies. Ak Paceman GoalCooper akceleruje tak ako model z ktorého vychádza, potom by zrýchľoval 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť by bola okolo 225 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom režime by sa pohybovala okolo 7,4 litru na 100 kilometrov.

Podrobnosti sa v tlačovej správe neuvádzajú. Detaily ohľadom platieb za prestupy a dĺžka kontraktov ostávajú zatiaľ prísne dôverné. Zverejnené budú zrejme až pred otvorením futbalových majstrovstiev sveta.

1 MINI Paceman GoalCooper 2 MINI Paceman GoalCooper 3 MINI Paceman GoalCooper
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.