MINI: špeciálna edícia, dva nové modely

Piatok, 20 január 2012

Pár mesiacov pred začiatkom olympijských hier, ktoré sa budú konať v hlavnom meste domovskej krajiny značky, prináša MINI dva nové modely v špeciálnej edícii s misiou šíriť súčasný štýl Londýna po celom svete.

MINI Baker Street
MINI Baker Street. Metalický lak Rooftop Grey je skombinovaný s pruhmi na kapote, ktorých základná farba je čierna, obsahujú však jemne naznačený tvar písmena V.

Najnovšie MINI Baker Street a MINI Bayswater sa začnú predávať na jar roku 2012. Expresívne dizajnové prvky a exkluzívna výbava svojím vlastným originálnym spôsobom oživujú vonkajší vzhľad vozidla, atmosféru v interiéri a typicky zábavnú jazdu.

MINI Bayswater
MINI Bayswater Bayswater prezentuje svoj vrodený športový elán. Pre tento model bola vytvorená exteriérová metalická farba Kite Blue, dizajn interiéru aj 17" zliatinové disky kolies.

MINI Baker Street stelesňuje mladistvý, svieži a inovatívne trendy stanovujúci štýl značky, zatiaľ čo MINI Bayswater sa primárne zameriava na športové odhodlanie a agilný handling. Obe edície sa budú predávať po celom svete, výroba bude prebiehať v obmedzenom období.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.