MINI: špeciálna edícia, dva nové modely

Piatok, 20 január 2012

Pár mesiacov pred začiatkom olympijských hier, ktoré sa budú konať v hlavnom meste domovskej krajiny značky, prináša MINI dva nové modely v špeciálnej edícii s misiou šíriť súčasný štýl Londýna po celom svete.

MINI Baker Street
MINI Baker Street. Metalický lak Rooftop Grey je skombinovaný s pruhmi na kapote, ktorých základná farba je čierna, obsahujú však jemne naznačený tvar písmena V.

Najnovšie MINI Baker Street a MINI Bayswater sa začnú predávať na jar roku 2012. Expresívne dizajnové prvky a exkluzívna výbava svojím vlastným originálnym spôsobom oživujú vonkajší vzhľad vozidla, atmosféru v interiéri a typicky zábavnú jazdu.

MINI Bayswater
MINI Bayswater Bayswater prezentuje svoj vrodený športový elán. Pre tento model bola vytvorená exteriérová metalická farba Kite Blue, dizajn interiéru aj 17" zliatinové disky kolies.

MINI Baker Street stelesňuje mladistvý, svieži a inovatívne trendy stanovujúci štýl značky, zatiaľ čo MINI Bayswater sa primárne zameriava na športové odhodlanie a agilný handling. Obe edície sa budú predávať po celom svete, výroba bude prebiehať v obmedzenom období.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."