Mitsibishi L200 Moutain Sherpa: Dobrodružstvá, práca i zábava

Nedeľa, 27 december 2020

Automobilka Mitsubishi nadväzuje na svoje predchádzajúce cestovateľské edície Expedition a Rock Proof z uplynulých troch rokov a prichádza s novým špeciálom L200 Mountain Sherpa postaveným na báze pick-upu Mitsubishi L200. Táto verzia off-roadového špeciálu je určená pre cestovateľské dobrodružstvá, prácu i zábavu.

1-Mountain-Sherpa

V predchádzajúcich prípadoch poslúžili pre Mitsubishi upravené modely Pajero a L200 a automobilka chcela dokázať, že z týchto primárne určených cestovných či pracovných vozidiel vie vytvoriť praktické a úspešné expedičné špeciály bez toho, aby na to vynaložila rozsiahle a nákladné úpravy.

Tak ako pred tromi rokmi, aj teraz sa slovenské zastúpenie značky pustilo do projektu dobrodružných výprav za poznaním a rozhodlo sa postaviť ďalšiu evolúciu drsného pick-upu určeného nielen na prácu, ale aj na zábavu.

Zvýšený podvozok, uzávierky medzinápravového, predného a zadného diferenciálu, pneumatiky do terénu Nokian Rockproof, spodný ochranný kryt motora aj podvozka, Safari šnorchel, svetelná rampa, kryt korby a ďalšie doplnky a úpravy vytvorili špeciál pre veľké dobrodružstvá v divokej prírode aj v najnáročnejšom teréne.

Špeciál L200 Mountain Sherpa je nielen pre cestovateľské výpravy, ale aj pre lesníkov, poľovníkov, ochranárov prírody a pre všetkých ďalších, ktorí sa potrebujú dostať tam, kam sa človek s obyčajným autom nedostane.

Základom špeciálu Mountain Sherpa je bežný model L200 Double Cab s novým menším a ľahším vznetovým štvorvalcom 2,3 DI-D s výkonom 150 konských síl (110 kW) a 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Nechýba redukčná prevodovka a uzávierka všetkých troch diferenciálov. Pre lepšiu priechodnosť terénom má tento špeciál aj o 5 centimetrov zvýšený podvozok.

Ďalšie úpravy a doplnky, ako kompresor pre dofukovanie kolies, zakrytie spodku pod motorom, prevodovkou a nádržou, pevné prekrytie ložnej plochy, výsuvná podlaha ložnej plochy, safari šnorchel pre brodenie, bočné ochranné rámy, svetelná rampa, pneumatiky do ťažkého terénu, navijak s ťažnou silou 5450 kg a ďalšie, to všetko tvorí súčasť úprav pre pokojné cestovanie alebo prácu.

Špeciál Mitsubishi L200 Mountain Sherpa dostal aj nové farebné odtiene karosérie, napríklad sivú Graphite Grey, oranžovú Sunflare Orange a červenú Red Solid a bielu White Diamond, ktorá kombinuje perleťový lesk s hĺbkou metalického laku.

Cena nového modelu L200 Mountain Sherpa sa odvíja od základnej sumy, ktorá je 28 990 eur.

1-Mountain-Sherpa 2-Mountain-Sherpa 3-Mountain-Sherpa
Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi a autor
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5