Mitsibishi L200 Moutain Sherpa: Dobrodružstvá, práca i zábava

Nedeľa, 27 december 2020

Automobilka Mitsubishi nadväzuje na svoje predchádzajúce cestovateľské edície Expedition a Rock Proof z uplynulých troch rokov a prichádza s novým špeciálom L200 Mountain Sherpa postaveným na báze pick-upu Mitsubishi L200. Táto verzia off-roadového špeciálu je určená pre cestovateľské dobrodružstvá, prácu i zábavu.

1-Mountain-Sherpa

V predchádzajúcich prípadoch poslúžili pre Mitsubishi upravené modely Pajero a L200 a automobilka chcela dokázať, že z týchto primárne určených cestovných či pracovných vozidiel vie vytvoriť praktické a úspešné expedičné špeciály bez toho, aby na to vynaložila rozsiahle a nákladné úpravy.

Tak ako pred tromi rokmi, aj teraz sa slovenské zastúpenie značky pustilo do projektu dobrodružných výprav za poznaním a rozhodlo sa postaviť ďalšiu evolúciu drsného pick-upu určeného nielen na prácu, ale aj na zábavu.

Zvýšený podvozok, uzávierky medzinápravového, predného a zadného diferenciálu, pneumatiky do terénu Nokian Rockproof, spodný ochranný kryt motora aj podvozka, Safari šnorchel, svetelná rampa, kryt korby a ďalšie doplnky a úpravy vytvorili špeciál pre veľké dobrodružstvá v divokej prírode aj v najnáročnejšom teréne.

Špeciál L200 Mountain Sherpa je nielen pre cestovateľské výpravy, ale aj pre lesníkov, poľovníkov, ochranárov prírody a pre všetkých ďalších, ktorí sa potrebujú dostať tam, kam sa človek s obyčajným autom nedostane.

Základom špeciálu Mountain Sherpa je bežný model L200 Double Cab s novým menším a ľahším vznetovým štvorvalcom 2,3 DI-D s výkonom 150 konských síl (110 kW) a 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Nechýba redukčná prevodovka a uzávierka všetkých troch diferenciálov. Pre lepšiu priechodnosť terénom má tento špeciál aj o 5 centimetrov zvýšený podvozok.

Ďalšie úpravy a doplnky, ako kompresor pre dofukovanie kolies, zakrytie spodku pod motorom, prevodovkou a nádržou, pevné prekrytie ložnej plochy, výsuvná podlaha ložnej plochy, safari šnorchel pre brodenie, bočné ochranné rámy, svetelná rampa, pneumatiky do ťažkého terénu, navijak s ťažnou silou 5450 kg a ďalšie, to všetko tvorí súčasť úprav pre pokojné cestovanie alebo prácu.

Špeciál Mitsubishi L200 Mountain Sherpa dostal aj nové farebné odtiene karosérie, napríklad sivú Graphite Grey, oranžovú Sunflare Orange a červenú Red Solid a bielu White Diamond, ktorá kombinuje perleťový lesk s hĺbkou metalického laku.

Cena nového modelu L200 Mountain Sherpa sa odvíja od základnej sumy, ktorá je 28 990 eur.

1-Mountain-Sherpa 2-Mountain-Sherpa 3-Mountain-Sherpa
Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi a autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.