Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën vyvinú elektromobil

Štvrtok, 10 september 2009

Osamu Masuko za spoločnosť Mitsubishi a Philippe Varin za PSA Peugeot Citroën podpísali dohodu o spolupráci pri vývoji elektromobilu určeného pre európsky trh, ktorý bude založený na japonskom modeli i-MiEV (Mitsubishi innovative Electric Vehicle) spoločnosti Mitsubishi.

Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën
Dohodu o spolupráci pri vývoji elektromobilu podpísali Osamu Masuko za Mitsubishi Motors a Philippe Varin za PSA Peugeot Citroën. Predávať v Európe sa začne koncom roku 2010.

V Európe sa toto vozidlo bude predávať pod značkami Peugeot a Citroën. Začiatok výroby je naplánovaný na október 2010 a uvedenie do predaja na trhy v Európe koncom roka 2010.

Spoločnosť Mitsubishi uviedla na trh novú generáciu elektrického vozidla i-MiEV v júni tohto roku v Japonsku. Pravostranná verzia elektromobilu sa dostane do globálneho predaja ešte tento rok, pričom spoločnosť Mitsubishi plánuje rozšíriť spustenie predaja i-MiEV na trhoch s ľavostranným riadením vo fiškálnom roku 2010.

Nový elektromobil rozšíri rad vozidiel spoločnosti PSA Peugeot Citroën s nízkymi emisiami CO2. Spolu s hybridnou dieselovou technológiou, ktorá bude uvedená na trh v roku 2011 vo vozidlách Peugeot 3008 HYbrid4 a Citroën DS5 HYbrid4, ako aj Plug-In HYbrid4 diesel v roku 2012. Spoločnosť PSA Peugeot Citroën potvrdila svoj cieľ byť stále o krok vpred v oblasti priekopníckych vozidiel s nízkymi emisiami CO2.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.