Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën vyvinú elektromobil

Štvrtok, 10 september 2009

Osamu Masuko za spoločnosť Mitsubishi a Philippe Varin za PSA Peugeot Citroën podpísali dohodu o spolupráci pri vývoji elektromobilu určeného pre európsky trh, ktorý bude založený na japonskom modeli i-MiEV (Mitsubishi innovative Electric Vehicle) spoločnosti Mitsubishi.

Mitsubishi a PSA Peugeot Citroën
Dohodu o spolupráci pri vývoji elektromobilu podpísali Osamu Masuko za Mitsubishi Motors a Philippe Varin za PSA Peugeot Citroën. Predávať v Európe sa začne koncom roku 2010.

V Európe sa toto vozidlo bude predávať pod značkami Peugeot a Citroën. Začiatok výroby je naplánovaný na október 2010 a uvedenie do predaja na trhy v Európe koncom roka 2010.

Spoločnosť Mitsubishi uviedla na trh novú generáciu elektrického vozidla i-MiEV v júni tohto roku v Japonsku. Pravostranná verzia elektromobilu sa dostane do globálneho predaja ešte tento rok, pričom spoločnosť Mitsubishi plánuje rozšíriť spustenie predaja i-MiEV na trhoch s ľavostranným riadením vo fiškálnom roku 2010.

Nový elektromobil rozšíri rad vozidiel spoločnosti PSA Peugeot Citroën s nízkymi emisiami CO2. Spolu s hybridnou dieselovou technológiou, ktorá bude uvedená na trh v roku 2011 vo vozidlách Peugeot 3008 HYbrid4 a Citroën DS5 HYbrid4, ako aj Plug-In HYbrid4 diesel v roku 2012. Spoločnosť PSA Peugeot Citroën potvrdila svoj cieľ byť stále o krok vpred v oblasti priekopníckych vozidiel s nízkymi emisiami CO2.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.