Mitsubishi ASX - nový crossover

Štvrtok, 11 február 2010

Aj Mitsubishi už bude mať svoj menší crossover. Predstaví ho na autosalóne v Ženeve začiatkom marca tohto roku pod označením ASX. Najväčším konkurentom pre Mitsubishi ASX by mal byť najmä Nissan Qashqai, ale aj niektoré európske crossovery, napríklad Peugeot 3008, ale aj ďalšie. ASX je dvojčaťom s japonským modelom RVR, od ktorého sa príliš nelíši.

Mitsubishi ASX

Japonská automobilka o novom modeli toho zatiaľ veľa neprezradila a bližšie informácie si určite necháva na oficiálne predstavenie do Ženevy. Vie sa však, že okrem iných pohonných jednotiek bude mať pod kapotou aj úplne nový vznetový motor s objemom 1,8 litra so vstrekovaním common-rail, spĺňajúcim emisnú normu Euro 5, ktorý bol vyvinutý v spolupráci spoločností Mitsubishi Motor Corporation (MMC) a Mitsubishi Heavy Industries. V kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a špičkovou technológiou Automatic Stop and Go dosiahne Mitsubishi ASX s novým dieselovým motorom vysokú environmentálnu efektívnosť.

Nový 5-miestny kompaktný crossover spoločnosti Mitsubishi sa bude postupne uvádzať na jednotlivé európske trhy počnúc neskorou jarou 2010. Model ASX má za cieľ ďalej rozšíriť rodinu osobných vozidiel spoločnosti Mitsubishi a zdôrazniť jej prítomnosť v európskom regióne, pričom by mal kráčať v šľapajach svojho nedávno uvedeného väčšieho brata – redizajnovaného modelu Mitsubishi Outlander situovaného v segmente stredne veľkých crossoverov.

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX predstavuje európsku špecifikáciu japonskej verzie nového crossoveru z dielne Mitsubishi, ktorý sa na japonskom trhu dostane do predaja už vo februári 2010 pod označením RVR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.