Mitsubishi ASX - nový crossover

Štvrtok, 11 február 2010

Aj Mitsubishi už bude mať svoj menší crossover. Predstaví ho na autosalóne v Ženeve začiatkom marca tohto roku pod označením ASX. Najväčším konkurentom pre Mitsubishi ASX by mal byť najmä Nissan Qashqai, ale aj niektoré európske crossovery, napríklad Peugeot 3008, ale aj ďalšie. ASX je dvojčaťom s japonským modelom RVR, od ktorého sa príliš nelíši.

Mitsubishi ASX

Japonská automobilka o novom modeli toho zatiaľ veľa neprezradila a bližšie informácie si určite necháva na oficiálne predstavenie do Ženevy. Vie sa však, že okrem iných pohonných jednotiek bude mať pod kapotou aj úplne nový vznetový motor s objemom 1,8 litra so vstrekovaním common-rail, spĺňajúcim emisnú normu Euro 5, ktorý bol vyvinutý v spolupráci spoločností Mitsubishi Motor Corporation (MMC) a Mitsubishi Heavy Industries. V kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a špičkovou technológiou Automatic Stop and Go dosiahne Mitsubishi ASX s novým dieselovým motorom vysokú environmentálnu efektívnosť.

Nový 5-miestny kompaktný crossover spoločnosti Mitsubishi sa bude postupne uvádzať na jednotlivé európske trhy počnúc neskorou jarou 2010. Model ASX má za cieľ ďalej rozšíriť rodinu osobných vozidiel spoločnosti Mitsubishi a zdôrazniť jej prítomnosť v európskom regióne, pričom by mal kráčať v šľapajach svojho nedávno uvedeného väčšieho brata – redizajnovaného modelu Mitsubishi Outlander situovaného v segmente stredne veľkých crossoverov.

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX predstavuje európsku špecifikáciu japonskej verzie nového crossoveru z dielne Mitsubishi, ktorý sa na japonskom trhu dostane do predaja už vo februári 2010 pod označením RVR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.