Mitsubishi chystá crossover

Štvrtok, 29 október 2009

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) chystá nový kompaktný crossover, ktorý vyvíja zo štúdie Concept cX predstavenej v roku 2007. Oznámilo to dnes vedenie japonskej automobilky s tým, že nový model bude postavený na stredne veľkej platforme Mitsubishi a v Európe ho predstaví na budúcoročnom jarnom autosalóne v Ženeve. Do predaja príde najprv v Japonsku vo februári budúceho roku.

Mitsubishi crossover
Takto by mal vyzerať nový crossover Mitsubishi – elegantný s moderným dizajnom

V tlačovej správe automobilky sa uvádza, že nový crossover Mitsubishi je stelesnením najnovšieho vývoja MMC v oblasti stredne veľkých vozidiel postavených na globálnej platforme Mitsubishi (Project Global'). Nový crossover sa stane najdôležitejším produktom značky. Mitsubishi Motors bude ďalej podporovať strategický posun Mitsubishi Motors od jej pôvodného zamerania na SUV segment smerom ku globálnemu výrobcovi automobilov zameranému na osobné vozidlá a crossovery ohľaduplné voči životnému prostrediu a tento posun bude zároveň prítomný aj v segmente pravých off-roadov.

Ako taký bude nový cestný kompaktný crossover spolu s elektromobilom i-MiEV potvrdením zmeny v smerovaní spoločnosti MMC a jej zameraniu na vozidlá s nižším dopadom na životné prostredie vďaka vlastným inovatívnym technológiám MMC.

Európska premiéra nového crossovera Mitsubishi je naplánovaná do Ženevy v marci budúceho roku. Uvedenie na európske trhy vrátane Slovenska sa očakáva v polovici roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."