Mitsubishi chystá crossover

Štvrtok, 29 október 2009

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) chystá nový kompaktný crossover, ktorý vyvíja zo štúdie Concept cX predstavenej v roku 2007. Oznámilo to dnes vedenie japonskej automobilky s tým, že nový model bude postavený na stredne veľkej platforme Mitsubishi a v Európe ho predstaví na budúcoročnom jarnom autosalóne v Ženeve. Do predaja príde najprv v Japonsku vo februári budúceho roku.

Mitsubishi crossover
Takto by mal vyzerať nový crossover Mitsubishi – elegantný s moderným dizajnom

V tlačovej správe automobilky sa uvádza, že nový crossover Mitsubishi je stelesnením najnovšieho vývoja MMC v oblasti stredne veľkých vozidiel postavených na globálnej platforme Mitsubishi (Project Global'). Nový crossover sa stane najdôležitejším produktom značky. Mitsubishi Motors bude ďalej podporovať strategický posun Mitsubishi Motors od jej pôvodného zamerania na SUV segment smerom ku globálnemu výrobcovi automobilov zameranému na osobné vozidlá a crossovery ohľaduplné voči životnému prostrediu a tento posun bude zároveň prítomný aj v segmente pravých off-roadov.

Ako taký bude nový cestný kompaktný crossover spolu s elektromobilom i-MiEV potvrdením zmeny v smerovaní spoločnosti MMC a jej zameraniu na vozidlá s nižším dopadom na životné prostredie vďaka vlastným inovatívnym technológiám MMC.

Európska premiéra nového crossovera Mitsubishi je naplánovaná do Ženevy v marci budúceho roku. Uvedenie na európske trhy vrátane Slovenska sa očakáva v polovici roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.