Mitsubishi chystá crossover

Štvrtok, 29 október 2009

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) chystá nový kompaktný crossover, ktorý vyvíja zo štúdie Concept cX predstavenej v roku 2007. Oznámilo to dnes vedenie japonskej automobilky s tým, že nový model bude postavený na stredne veľkej platforme Mitsubishi a v Európe ho predstaví na budúcoročnom jarnom autosalóne v Ženeve. Do predaja príde najprv v Japonsku vo februári budúceho roku.

Mitsubishi crossover
Takto by mal vyzerať nový crossover Mitsubishi – elegantný s moderným dizajnom

V tlačovej správe automobilky sa uvádza, že nový crossover Mitsubishi je stelesnením najnovšieho vývoja MMC v oblasti stredne veľkých vozidiel postavených na globálnej platforme Mitsubishi (Project Global'). Nový crossover sa stane najdôležitejším produktom značky. Mitsubishi Motors bude ďalej podporovať strategický posun Mitsubishi Motors od jej pôvodného zamerania na SUV segment smerom ku globálnemu výrobcovi automobilov zameranému na osobné vozidlá a crossovery ohľaduplné voči životnému prostrediu a tento posun bude zároveň prítomný aj v segmente pravých off-roadov.

Ako taký bude nový cestný kompaktný crossover spolu s elektromobilom i-MiEV potvrdením zmeny v smerovaní spoločnosti MMC a jej zameraniu na vozidlá s nižším dopadom na životné prostredie vďaka vlastným inovatívnym technológiám MMC.

Európska premiéra nového crossovera Mitsubishi je naplánovaná do Ženevy v marci budúceho roku. Uvedenie na európske trhy vrátane Slovenska sa očakáva v polovici roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.