Mitsubishi chystá crossover

Štvrtok, 29 október 2009

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) chystá nový kompaktný crossover, ktorý vyvíja zo štúdie Concept cX predstavenej v roku 2007. Oznámilo to dnes vedenie japonskej automobilky s tým, že nový model bude postavený na stredne veľkej platforme Mitsubishi a v Európe ho predstaví na budúcoročnom jarnom autosalóne v Ženeve. Do predaja príde najprv v Japonsku vo februári budúceho roku.

Mitsubishi crossover
Takto by mal vyzerať nový crossover Mitsubishi – elegantný s moderným dizajnom

V tlačovej správe automobilky sa uvádza, že nový crossover Mitsubishi je stelesnením najnovšieho vývoja MMC v oblasti stredne veľkých vozidiel postavených na globálnej platforme Mitsubishi (Project Global'). Nový crossover sa stane najdôležitejším produktom značky. Mitsubishi Motors bude ďalej podporovať strategický posun Mitsubishi Motors od jej pôvodného zamerania na SUV segment smerom ku globálnemu výrobcovi automobilov zameranému na osobné vozidlá a crossovery ohľaduplné voči životnému prostrediu a tento posun bude zároveň prítomný aj v segmente pravých off-roadov.

Ako taký bude nový cestný kompaktný crossover spolu s elektromobilom i-MiEV potvrdením zmeny v smerovaní spoločnosti MMC a jej zameraniu na vozidlá s nižším dopadom na životné prostredie vďaka vlastným inovatívnym technológiám MMC.

Európska premiéra nového crossovera Mitsubishi je naplánovaná do Ženevy v marci budúceho roku. Uvedenie na európske trhy vrátane Slovenska sa očakáva v polovici roka 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.