Mitsubishi chystá premiéru konceptu crossovera

Utorok, 27 január 2015

Na blížiacom sa autosalóne v Ženeve predstaví Mitsubishi vo svetovej premiére koncept nového crossovera. Nové koncepčné vozidlo má byť predzvesťou budúceho smerovania japonskej automobilky.

1 Mitsubishi koncept crossovera
Koncept konceptu crossovera Mitsubishi, ktorý bude mať svetovú premiéru v Ženeve

Do začatia autosalónu v Ženeve zostava ešte päť týždňov, ale automobilky už prinášajú informácie o konceptoch či modeloch, ktoré tu na prvom najväčšom európskom autosalóne roka budú mať svoje premiéry.

Jednou z automobiliek, ktorá predstaví nový koncept crossovera, je Mitsubishi. Nový crossover má byť v Ženeve prioritnou novinkou automobilky. Kompaktný crossover má naznačovať smer, ktorým sa modely značky budú uberať. Informácií, ktoré automobilka o novom koncepte vypustila do sveta, je primálo. Dve snímky crossovera z dielne troch diamantov naznačujú možné tvary budúceho modelu, najmä ostro rezané hrany a výzor ako kupé. Naznačujú, že pôjde o silný, rýchly a dynamický automobil.

2 Mitsubishi koncept crossovera
Aj táto snímka konceptu Mitsubishi naznačuje dynamické tvary a športový dizajn

Mitsubishi hovorí o svojom novom výtvore ako o pozoruhodnom koncepte vozidla, ktoré je predzvesťou smerovania automobilky k plug-in hybridným elektrickým technológiám ("PHEV"). Má byť s pohonom jednej nápravy (pravdepodobne prednej) novej generácie a smeruje k renesancii odvážneho dizajnu, a to v obľúbenom formáte značky – ako SUV/crossover.

Koncept má využívať plug-in hybridný pohon ako má existujúci model Outlander PHEV. Očakáva sa, že pohonná jednotka konceptu bude mať elektromotor s vysokým výkonom, nízkym vplyvom na životné prostredie, dynamickú agilitu a športový dizajn.

Autor: janGold
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."