Mitsubishi Concept-RA už v Detroite

Sobota, 08 december 2007

Koncept Mitsubishi-RA ukazuje, aké tvary karosérie budú mať automobily v budúcnosti.

Mitsubishi Concept-RA

Mitsubishi na autosalóne v Detroite, ktorý sa uskutoční od 13. do 27. januára budúceho roku (pre verejnosť od 19. januára), predstaví vo svetovej premiére svoj Concept-RA. Koncept, ktorý vyvoláva vášeň pre dynamiku a presné riadenie. Navyše vďaka využitiu ekologicky čistého a vysoko efektívneho dieselového motora je tiež milosrdný k životnému prostrediu.

Koncept Mitsubishi-RA pripomínajúci kupé má vo svojej výbave dynamickú kontrolu pohonu všetkých kolies S-AWC a dvojspojkovú automatizovanú prevodovku použitú už pri modeli Lancer Evolution X. Pohon bude obstarávať nový výkonný, efektívny a ekologicky čistý dieselový motor.

Mitsubishi Concept-RA

Mitsubishi Concept-RA je vybavený novým vysoko efektívnym turbodieselovým 4valcom s objemom 2,2 l, s elektronicky riadeným časovaním a zdvihom ventilov s nízkymi emisiami. Vďaka piezoelektrickému vstrekovaniu common-rail priame vstrekovanie dovoľuje dosiahnutie nízkeho kompresného pomeru; súčasne vďaka turbodúchadlu s variabilnou geometriou dosahuje ekologicky čistý diesel najvyšší výkon 204 koní (150 kW) a maximálny krútiaci moment 420 Nm.

S cieľom zlepšiť odolnosť pri náraze a znížiť hmotnosť vozidla je Mitsubishi Concept-RA vybavený novo štrukturovanou karosériou, ktorá využíva hliníkový priestorový rám, vyrobený z lisovaných hliníkových profilov a hliníkových častí, rovnako ako novou kapotou motora, nárazníkmi i ďalšími vonkajšími komponentmi vyrobenými z vysoko nárazu odolnej a ľahko recyklovateľnej živice.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.