Mitsubishi Concept-RA už v Detroite

Sobota, 08 december 2007

Koncept Mitsubishi-RA ukazuje, aké tvary karosérie budú mať automobily v budúcnosti.

Mitsubishi Concept-RA

Mitsubishi na autosalóne v Detroite, ktorý sa uskutoční od 13. do 27. januára budúceho roku (pre verejnosť od 19. januára), predstaví vo svetovej premiére svoj Concept-RA. Koncept, ktorý vyvoláva vášeň pre dynamiku a presné riadenie. Navyše vďaka využitiu ekologicky čistého a vysoko efektívneho dieselového motora je tiež milosrdný k životnému prostrediu.

Koncept Mitsubishi-RA pripomínajúci kupé má vo svojej výbave dynamickú kontrolu pohonu všetkých kolies S-AWC a dvojspojkovú automatizovanú prevodovku použitú už pri modeli Lancer Evolution X. Pohon bude obstarávať nový výkonný, efektívny a ekologicky čistý dieselový motor.

Mitsubishi Concept-RA

Mitsubishi Concept-RA je vybavený novým vysoko efektívnym turbodieselovým 4valcom s objemom 2,2 l, s elektronicky riadeným časovaním a zdvihom ventilov s nízkymi emisiami. Vďaka piezoelektrickému vstrekovaniu common-rail priame vstrekovanie dovoľuje dosiahnutie nízkeho kompresného pomeru; súčasne vďaka turbodúchadlu s variabilnou geometriou dosahuje ekologicky čistý diesel najvyšší výkon 204 koní (150 kW) a maximálny krútiaci moment 420 Nm.

S cieľom zlepšiť odolnosť pri náraze a znížiť hmotnosť vozidla je Mitsubishi Concept-RA vybavený novo štrukturovanou karosériou, ktorá využíva hliníkový priestorový rám, vyrobený z lisovaných hliníkových profilov a hliníkových častí, rovnako ako novou kapotou motora, nárazníkmi i ďalšími vonkajšími komponentmi vyrobenými z vysoko nárazu odolnej a ľahko recyklovateľnej živice.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.