Mitsubishi Eclipse Cross: Skriesená hviezda

Streda, 15 február 2017

Športové kupé Mitsubishi Eclipse určené pre Američanov vyrábali Japonci v rokoch 1989 až 2011. Neskoršie pokusy obnoviť výrobu tohto zaujímavého modelu z rôznych dôvodov neuspeli. Tento posledný je úspešný a Mitsubishi pripravil pre autosalón v Ženeve nový Eclipse, ktorý tu bude mať oficiálnu premiéru.

1 Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse ožíva. Po šiestich rokoch a neúspešných pokusoch obnoví výrobu. Je tu nový Cross. Premiéra nástupcu legendárneho športového modelu bude v Ženeve.

Svoju tvár v plnej kráse odhaľuje nový Eclipse postupne, čo dokumentuje aj dnešná snímka, ktorá dosť výrazne naznačuje tvary a siluetu nového modelu. Nový model kategórie kompaktných SUV, či skôr crossover (?), Japonci pomenovali Eclipse Cross.

Nový prekrásne navrhnutý Eclipse Cross so športovým kupé predošlých generácií nemá nič spoločné. Veď nakoniec od skončenia výroby poslednej štvrtej generácie Mitsubishi Eclipse uplynulo už šesť rokov, čo je dĺžka života jednej generácie.

Po šiestich rokoch neistej budúcnosti legendárneho modelu prichádza nová generácia modelu Eclipse s vycibrenými tvarmi, ostrými líniami, atletickou, svalnatou a štýlovou karosériou.

Nový Eclipse Cross by sa mal zaradiť medzi modely ASX a Outlander. Podľa informácií mimo Mitsubishi, jednou z pohonných jednotiek by mal byť nový benzínový preplňovaný motor a v ponuke by mali byť aj turbodiesely.

Japonská automobilka vyvinula pre svoj nový model špeciálny červený metalický odtieň laku karosérie s hlbokým leskom. Nový farebný odtieň totiž príhodne odráža označenie modelu – je podobný nápadnej červenej žiare, ktorá obvykle sprevádza úplné zatmenie slnka (v angličtine "solar eclipse").

Novinka Mitsubishi Eclipse Cross sa novinárom a verejnosti predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

1 Mitsubishi Eclipse Cross 2 Mitsubishi Eclipse Cross 3 Mitsubishi Eclipse Cross
Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5