Mitsubishi Eclipse Cross: Skriesená hviezda

Streda, 15 február 2017

Športové kupé Mitsubishi Eclipse určené pre Američanov vyrábali Japonci v rokoch 1989 až 2011. Neskoršie pokusy obnoviť výrobu tohto zaujímavého modelu z rôznych dôvodov neuspeli. Tento posledný je úspešný a Mitsubishi pripravil pre autosalón v Ženeve nový Eclipse, ktorý tu bude mať oficiálnu premiéru.

1 Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse ožíva. Po šiestich rokoch a neúspešných pokusoch obnoví výrobu. Je tu nový Cross. Premiéra nástupcu legendárneho športového modelu bude v Ženeve.

Svoju tvár v plnej kráse odhaľuje nový Eclipse postupne, čo dokumentuje aj dnešná snímka, ktorá dosť výrazne naznačuje tvary a siluetu nového modelu. Nový model kategórie kompaktných SUV, či skôr crossover (?), Japonci pomenovali Eclipse Cross.

Nový prekrásne navrhnutý Eclipse Cross so športovým kupé predošlých generácií nemá nič spoločné. Veď nakoniec od skončenia výroby poslednej štvrtej generácie Mitsubishi Eclipse uplynulo už šesť rokov, čo je dĺžka života jednej generácie.

Po šiestich rokoch neistej budúcnosti legendárneho modelu prichádza nová generácia modelu Eclipse s vycibrenými tvarmi, ostrými líniami, atletickou, svalnatou a štýlovou karosériou.

Nový Eclipse Cross by sa mal zaradiť medzi modely ASX a Outlander. Podľa informácií mimo Mitsubishi, jednou z pohonných jednotiek by mal byť nový benzínový preplňovaný motor a v ponuke by mali byť aj turbodiesely.

Japonská automobilka vyvinula pre svoj nový model špeciálny červený metalický odtieň laku karosérie s hlbokým leskom. Nový farebný odtieň totiž príhodne odráža označenie modelu – je podobný nápadnej červenej žiare, ktorá obvykle sprevádza úplné zatmenie slnka (v angličtine "solar eclipse").

Novinka Mitsubishi Eclipse Cross sa novinárom a verejnosti predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

1 Mitsubishi Eclipse Cross 2 Mitsubishi Eclipse Cross 3 Mitsubishi Eclipse Cross
Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."