Mitsubishi Eclipse Cross: Skriesená hviezda

Streda, 15 február 2017

Športové kupé Mitsubishi Eclipse určené pre Američanov vyrábali Japonci v rokoch 1989 až 2011. Neskoršie pokusy obnoviť výrobu tohto zaujímavého modelu z rôznych dôvodov neuspeli. Tento posledný je úspešný a Mitsubishi pripravil pre autosalón v Ženeve nový Eclipse, ktorý tu bude mať oficiálnu premiéru.

1 Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse ožíva. Po šiestich rokoch a neúspešných pokusoch obnoví výrobu. Je tu nový Cross. Premiéra nástupcu legendárneho športového modelu bude v Ženeve.

Svoju tvár v plnej kráse odhaľuje nový Eclipse postupne, čo dokumentuje aj dnešná snímka, ktorá dosť výrazne naznačuje tvary a siluetu nového modelu. Nový model kategórie kompaktných SUV, či skôr crossover (?), Japonci pomenovali Eclipse Cross.

Nový prekrásne navrhnutý Eclipse Cross so športovým kupé predošlých generácií nemá nič spoločné. Veď nakoniec od skončenia výroby poslednej štvrtej generácie Mitsubishi Eclipse uplynulo už šesť rokov, čo je dĺžka života jednej generácie.

Po šiestich rokoch neistej budúcnosti legendárneho modelu prichádza nová generácia modelu Eclipse s vycibrenými tvarmi, ostrými líniami, atletickou, svalnatou a štýlovou karosériou.

Nový Eclipse Cross by sa mal zaradiť medzi modely ASX a Outlander. Podľa informácií mimo Mitsubishi, jednou z pohonných jednotiek by mal byť nový benzínový preplňovaný motor a v ponuke by mali byť aj turbodiesely.

Japonská automobilka vyvinula pre svoj nový model špeciálny červený metalický odtieň laku karosérie s hlbokým leskom. Nový farebný odtieň totiž príhodne odráža označenie modelu – je podobný nápadnej červenej žiare, ktorá obvykle sprevádza úplné zatmenie slnka (v angličtine "solar eclipse").

Novinka Mitsubishi Eclipse Cross sa novinárom a verejnosti predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

1 Mitsubishi Eclipse Cross 2 Mitsubishi Eclipse Cross 3 Mitsubishi Eclipse Cross
Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.