Mitsubishi Global Small. Nový Colt?

Pondelok, 07 február 2011

Nový koncept pomenovaný Global Small ako budúce malé Mitsubishi pripravil japonský výrobca pre ženevský autosalón. Vyznačuje sa atribútmi ako kompaktný, dostupný a palivovo efektívny. Ide o predobraz budúceho modelu Colt?

Mitsubishi Global Small
Nový malý kompaktný Mitsubishi má byť globálnym modelom pre celý svet

Sériový model vychádzajúci z konceptu Global Small má byť globálnym celosvetovým modelom. Má vynikať výbornou manévrovateľnosťou a ľahkým ovládaním, ktoré by kompaktnému automobilu mali byť vlastné. To všetko, ako uvádza výrobca, bude zabalené do efektívne navrhnutého priestoru, kde je dostatok miesta pre komfortné sedenie piatich dospelých pasažierov.

Mitsubishi Global Small
S motormi s objemom 1,0 a 1,2 litra a bezstupňovou prevodovkou CVT bude nový kompaktný Mitsubishi úsporným automobilom s nízkymi škodlivými emisiami

Pohon nového modelu Mitsubishi budú obstarávať motory so zdvihovým objemom 1,0 a 1,2 litra s rekuperačným systémom brzdenia. Vďaka tomu, ale aj výbornej aerodynamike, systému Stop/Start, novej generácii bezstupňovej prevodovky CVT a pneumatikám s nízkym valivým odporom bude mať nový model jednu z najnižších spotrieb paliva vo svojom segmente a úroveň emisií CO2 približne 90 g/km.

Kompaktný osobný automobil vychádzajúci z konceptu Global Small sa bude vyrábať vo výrobnom závode spoločnosti Mitsubishi v Thajsku. Prvé modely nového malého Mitsubishi by sa mali začať predávať od marca 2012.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.