Mitsubishi Global Small. Nový Colt?

Pondelok, 07 február 2011

Nový koncept pomenovaný Global Small ako budúce malé Mitsubishi pripravil japonský výrobca pre ženevský autosalón. Vyznačuje sa atribútmi ako kompaktný, dostupný a palivovo efektívny. Ide o predobraz budúceho modelu Colt?

Mitsubishi Global Small
Nový malý kompaktný Mitsubishi má byť globálnym modelom pre celý svet

Sériový model vychádzajúci z konceptu Global Small má byť globálnym celosvetovým modelom. Má vynikať výbornou manévrovateľnosťou a ľahkým ovládaním, ktoré by kompaktnému automobilu mali byť vlastné. To všetko, ako uvádza výrobca, bude zabalené do efektívne navrhnutého priestoru, kde je dostatok miesta pre komfortné sedenie piatich dospelých pasažierov.

Mitsubishi Global Small
S motormi s objemom 1,0 a 1,2 litra a bezstupňovou prevodovkou CVT bude nový kompaktný Mitsubishi úsporným automobilom s nízkymi škodlivými emisiami

Pohon nového modelu Mitsubishi budú obstarávať motory so zdvihovým objemom 1,0 a 1,2 litra s rekuperačným systémom brzdenia. Vďaka tomu, ale aj výbornej aerodynamike, systému Stop/Start, novej generácii bezstupňovej prevodovky CVT a pneumatikám s nízkym valivým odporom bude mať nový model jednu z najnižších spotrieb paliva vo svojom segmente a úroveň emisií CO2 približne 90 g/km.

Kompaktný osobný automobil vychádzajúci z konceptu Global Small sa bude vyrábať vo výrobnom závode spoločnosti Mitsubishi v Thajsku. Prvé modely nového malého Mitsubishi by sa mali začať predávať od marca 2012.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.