Mitsubishi Global Small. Nový Colt?

Pondelok, 07 február 2011

Nový koncept pomenovaný Global Small ako budúce malé Mitsubishi pripravil japonský výrobca pre ženevský autosalón. Vyznačuje sa atribútmi ako kompaktný, dostupný a palivovo efektívny. Ide o predobraz budúceho modelu Colt?

Mitsubishi Global Small
Nový malý kompaktný Mitsubishi má byť globálnym modelom pre celý svet

Sériový model vychádzajúci z konceptu Global Small má byť globálnym celosvetovým modelom. Má vynikať výbornou manévrovateľnosťou a ľahkým ovládaním, ktoré by kompaktnému automobilu mali byť vlastné. To všetko, ako uvádza výrobca, bude zabalené do efektívne navrhnutého priestoru, kde je dostatok miesta pre komfortné sedenie piatich dospelých pasažierov.

Mitsubishi Global Small
S motormi s objemom 1,0 a 1,2 litra a bezstupňovou prevodovkou CVT bude nový kompaktný Mitsubishi úsporným automobilom s nízkymi škodlivými emisiami

Pohon nového modelu Mitsubishi budú obstarávať motory so zdvihovým objemom 1,0 a 1,2 litra s rekuperačným systémom brzdenia. Vďaka tomu, ale aj výbornej aerodynamike, systému Stop/Start, novej generácii bezstupňovej prevodovky CVT a pneumatikám s nízkym valivým odporom bude mať nový model jednu z najnižších spotrieb paliva vo svojom segmente a úroveň emisií CO2 približne 90 g/km.

Kompaktný osobný automobil vychádzajúci z konceptu Global Small sa bude vyrábať vo výrobnom závode spoločnosti Mitsubishi v Thajsku. Prvé modely nového malého Mitsubishi by sa mali začať predávať od marca 2012.

Autor: J. Goldberger ml.
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.