Mitsubishi: nový dizajn troch diamantov

Utorok, 24 január 2012

Blíži sa prvý veľký tohtoročný európsky autosalón. Ženeva sa začne začiatkom marca a väčšina svetových výrobcov už v predstihu avizuje svoje veľké či menšie premiéry. Jednou zo značiek, ktorá sa bude prezentovať v Ženeve novinkou predstavujúcou úplne nový smer svojich áut, je aj Mitsubishi.

premiera Mitsubishi
V Ženeve sa predstaví vo svetovej premiére nový dizajnový smer modelov Mitsubishi

Po prvý raz v histórii si spoločnosť Mitsubishi na predstavenie úplne nového auta vybrala Európu. Svetová premiéra prebehne v marci na autosalóne v Ženeve. Nový prémiový automobil, ktorý má byť odrazom stratégie a začiatkom postupnej transformácie dizajnu značky Mitsubishi, bude v rámci jednotlivých európskych trhov postupne uvedený do predaja už v priebehu tohto roka.

Pre Mitsubishi bude odhalenie nového vozidla štartom úplne novej generácie globálnych modelov, ktoré budú v súlade s ambíciami obchodného plánu Jump 2013 pre zelenšie a globálnejšie Mitsubishi. Postupný prechod k novému dizajnu sa premietne do celého modelového radu osobných vozidiel, crossoverov a SUV z dielne Mitsubishi.

Z poskytnutej fotografie nového Mitsubishi sa vyčítať veľa nedá, keďže vidíme na nej len tvar hlavných svetlometov, nový tvar masky chladiča a nárazník so vstupným otvorom pre vzduch. Naznačuje to však dynamiku a agresivitu budúceho modelu, resp. modelov. Múdrejší budeme po vzhliadnutí nového Mitsubishi na autosalóne v Ženeve. Ako sme už povedali, nový model príde na trh v priebehu roka 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.