Mitsubishi: nový dizajn troch diamantov

Utorok, 24 január 2012

Blíži sa prvý veľký tohtoročný európsky autosalón. Ženeva sa začne začiatkom marca a väčšina svetových výrobcov už v predstihu avizuje svoje veľké či menšie premiéry. Jednou zo značiek, ktorá sa bude prezentovať v Ženeve novinkou predstavujúcou úplne nový smer svojich áut, je aj Mitsubishi.

premiera Mitsubishi
V Ženeve sa predstaví vo svetovej premiére nový dizajnový smer modelov Mitsubishi

Po prvý raz v histórii si spoločnosť Mitsubishi na predstavenie úplne nového auta vybrala Európu. Svetová premiéra prebehne v marci na autosalóne v Ženeve. Nový prémiový automobil, ktorý má byť odrazom stratégie a začiatkom postupnej transformácie dizajnu značky Mitsubishi, bude v rámci jednotlivých európskych trhov postupne uvedený do predaja už v priebehu tohto roka.

Pre Mitsubishi bude odhalenie nového vozidla štartom úplne novej generácie globálnych modelov, ktoré budú v súlade s ambíciami obchodného plánu Jump 2013 pre zelenšie a globálnejšie Mitsubishi. Postupný prechod k novému dizajnu sa premietne do celého modelového radu osobných vozidiel, crossoverov a SUV z dielne Mitsubishi.

Z poskytnutej fotografie nového Mitsubishi sa vyčítať veľa nedá, keďže vidíme na nej len tvar hlavných svetlometov, nový tvar masky chladiča a nárazník so vstupným otvorom pre vzduch. Naznačuje to však dynamiku a agresivitu budúceho modelu, resp. modelov. Múdrejší budeme po vzhliadnutí nového Mitsubishi na autosalóne v Ženeve. Ako sme už povedali, nový model príde na trh v priebehu roka 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.