Mitsubishi: nový dizajn troch diamantov

Utorok, 24 január 2012

Blíži sa prvý veľký tohtoročný európsky autosalón. Ženeva sa začne začiatkom marca a väčšina svetových výrobcov už v predstihu avizuje svoje veľké či menšie premiéry. Jednou zo značiek, ktorá sa bude prezentovať v Ženeve novinkou predstavujúcou úplne nový smer svojich áut, je aj Mitsubishi.

premiera Mitsubishi
V Ženeve sa predstaví vo svetovej premiére nový dizajnový smer modelov Mitsubishi

Po prvý raz v histórii si spoločnosť Mitsubishi na predstavenie úplne nového auta vybrala Európu. Svetová premiéra prebehne v marci na autosalóne v Ženeve. Nový prémiový automobil, ktorý má byť odrazom stratégie a začiatkom postupnej transformácie dizajnu značky Mitsubishi, bude v rámci jednotlivých európskych trhov postupne uvedený do predaja už v priebehu tohto roka.

Pre Mitsubishi bude odhalenie nového vozidla štartom úplne novej generácie globálnych modelov, ktoré budú v súlade s ambíciami obchodného plánu Jump 2013 pre zelenšie a globálnejšie Mitsubishi. Postupný prechod k novému dizajnu sa premietne do celého modelového radu osobných vozidiel, crossoverov a SUV z dielne Mitsubishi.

Z poskytnutej fotografie nového Mitsubishi sa vyčítať veľa nedá, keďže vidíme na nej len tvar hlavných svetlometov, nový tvar masky chladiča a nárazník so vstupným otvorom pre vzduch. Naznačuje to však dynamiku a agresivitu budúceho modelu, resp. modelov. Múdrejší budeme po vzhliadnutí nového Mitsubishi na autosalóne v Ženeve. Ako sme už povedali, nový model príde na trh v priebehu roka 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.