Mitsubishi predstaví v Šanghaji Global Small

Utorok, 12 apríl 2011

Spoločnosť Mitsubishi Motors už o pár dní predstaví na autosalóne v Šanghaji svoj koncept malého kompaktného vozidla Global Small.

Mitsubishi Global Small
Nový kompaktný Mitsubishi nemá nahrádzať žiadny zo súčasne vyrábaných modelov

Tohtoročný autosalón sa bude konať v priestoroch šanghajského výstaviska Shanghai New International Expo Center od 19. do 28. apríla, novinárske dni budú 19.-20. apríla, pre verejnosť bude autosalón otvorený v čase od 20. do 28 apríla.

Koncept malého kompaktu Mitsubishi Global Small stelesňuje predstavu automobilky Mitsubishi Motors o malom automobile určenom pre trhy na celom svete. Pôjde o kompaktný, cenovo dostupný a zároveň bude mať nízku spotrebu.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Global Small bude celosvetovým modelom s nízkou spotrebou a cenou

Ďalšími vystavenými modelmi bude koncept Mitsubishi PX-MiEV. Ide o koncept novej generácie crossoveru, ktorý bude vybavený novo vyvinutým hybridným systémom Plug-in od Mitsubishi, ktorého batérie bude možné nabíjať z bežnej zásuvky elektrickej siete.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Pajero Sport je stredne veľké SUV postavené na platforme off-roadu Pajero

Ďalším novým exponátom bude Pajero Sport. Je to stredne veľké SUV postavené na báze off-roadu. Produktová línia Mitsubishi Motors vystavená na tohtoročnom šanghajskom autosalóne bude zahŕňať 11 modelov vrátane modelov Mitsubishi, ktoré sa už ponúkajú na čínskom automobilovom trhu. Ak sa chystáte do na šanghajský autosalón, v expozícii Mitsubishi okrem spomínaných modelov uvidíte ešte crossover ASX, Outlander EX, Pajero, Lancer EX (v Japonsku ako Galant Fortis) a Lancer Evolution X.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.