Mitsubishi predstaví v Šanghaji Global Small

Utorok, 12 apríl 2011

Spoločnosť Mitsubishi Motors už o pár dní predstaví na autosalóne v Šanghaji svoj koncept malého kompaktného vozidla Global Small.

Mitsubishi Global Small
Nový kompaktný Mitsubishi nemá nahrádzať žiadny zo súčasne vyrábaných modelov

Tohtoročný autosalón sa bude konať v priestoroch šanghajského výstaviska Shanghai New International Expo Center od 19. do 28. apríla, novinárske dni budú 19.-20. apríla, pre verejnosť bude autosalón otvorený v čase od 20. do 28 apríla.

Koncept malého kompaktu Mitsubishi Global Small stelesňuje predstavu automobilky Mitsubishi Motors o malom automobile určenom pre trhy na celom svete. Pôjde o kompaktný, cenovo dostupný a zároveň bude mať nízku spotrebu.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Global Small bude celosvetovým modelom s nízkou spotrebou a cenou

Ďalšími vystavenými modelmi bude koncept Mitsubishi PX-MiEV. Ide o koncept novej generácie crossoveru, ktorý bude vybavený novo vyvinutým hybridným systémom Plug-in od Mitsubishi, ktorého batérie bude možné nabíjať z bežnej zásuvky elektrickej siete.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Pajero Sport je stredne veľké SUV postavené na platforme off-roadu Pajero

Ďalším novým exponátom bude Pajero Sport. Je to stredne veľké SUV postavené na báze off-roadu. Produktová línia Mitsubishi Motors vystavená na tohtoročnom šanghajskom autosalóne bude zahŕňať 11 modelov vrátane modelov Mitsubishi, ktoré sa už ponúkajú na čínskom automobilovom trhu. Ak sa chystáte do na šanghajský autosalón, v expozícii Mitsubishi okrem spomínaných modelov uvidíte ešte crossover ASX, Outlander EX, Pajero, Lancer EX (v Japonsku ako Galant Fortis) a Lancer Evolution X.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.