Mitsubishi predstaví v Šanghaji Global Small

Utorok, 12 apríl 2011

Spoločnosť Mitsubishi Motors už o pár dní predstaví na autosalóne v Šanghaji svoj koncept malého kompaktného vozidla Global Small.

Mitsubishi Global Small
Nový kompaktný Mitsubishi nemá nahrádzať žiadny zo súčasne vyrábaných modelov

Tohtoročný autosalón sa bude konať v priestoroch šanghajského výstaviska Shanghai New International Expo Center od 19. do 28. apríla, novinárske dni budú 19.-20. apríla, pre verejnosť bude autosalón otvorený v čase od 20. do 28 apríla.

Koncept malého kompaktu Mitsubishi Global Small stelesňuje predstavu automobilky Mitsubishi Motors o malom automobile určenom pre trhy na celom svete. Pôjde o kompaktný, cenovo dostupný a zároveň bude mať nízku spotrebu.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Global Small bude celosvetovým modelom s nízkou spotrebou a cenou

Ďalšími vystavenými modelmi bude koncept Mitsubishi PX-MiEV. Ide o koncept novej generácie crossoveru, ktorý bude vybavený novo vyvinutým hybridným systémom Plug-in od Mitsubishi, ktorého batérie bude možné nabíjať z bežnej zásuvky elektrickej siete.

Mitsubishi Global Small
Mitsubishi Pajero Sport je stredne veľké SUV postavené na platforme off-roadu Pajero

Ďalším novým exponátom bude Pajero Sport. Je to stredne veľké SUV postavené na báze off-roadu. Produktová línia Mitsubishi Motors vystavená na tohtoročnom šanghajskom autosalóne bude zahŕňať 11 modelov vrátane modelov Mitsubishi, ktoré sa už ponúkajú na čínskom automobilovom trhu. Ak sa chystáte do na šanghajský autosalón, v expozícii Mitsubishi okrem spomínaných modelov uvidíte ešte crossover ASX, Outlander EX, Pajero, Lancer EX (v Japonsku ako Galant Fortis) a Lancer Evolution X.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.