Mitsubishi Prototype-S = Lancer Sportback

Streda, 27 február 2008

Po klasickom trojpriestorovom sedane príde onedlho do Európy Mitsubishi Lancer aj ako päťdverový hatchback.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Prototype-S, ktorý sa predstaví už budúci týždeň v Ženeve a vo svojej podstate sa drží línií štúdie Sportback z roku 2005, je zároveň novým Lancerom vo verzii hatchback, ktorý príde na trh ešte v tomto roku a bude niesť názov Lancer Sportback.

Prednej časti nového modelu dominuje ďalší variant známej masky modelu Lancer, tentoraz v matnom čiernom vyhotovení so štrukturovanou mriežkou a chrómovým lemovaním. Medzi ďalšie odlišujúce znaky patrí kapota typu Lancer Evolution, špecificky tvarované predné svetlomety a 19palcové päťlúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V zadnej časti sleduje Prototype-S rovnaký dizajnérsky prvok piatych dverí zvýraznených typickým znakom pre Sportback – strešným spojlerom vo farbe karosérie. Predĺžené zadné kombinované koncové svetlá zdôrazňujú stabilitu i širší rozchod kolies.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Interiér Prototype-S nesie znaky talianskeho štýlu vďaka prvkom ako je strieška budíkov prístrojového panelu, výplň panelov vyhotovenia hornej časti palubnej dosky a panelov dverí z čierneho semišu, ale aj vďaka svetlohnedej koži zvolenej pre čalúnenie sedadiel.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Po uvedení sériového 5dverového hatchbacku nového modelu, k čomu dôjde ešte v tomto roku, stane sa Mitsubishi Lancer najdôležitejšou verziou pre Európu, pretože má predstavovať až 70 % plánovaných objemov predaja v tomto regióne.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.