Mitsubishi Prototype-S = Lancer Sportback

Streda, 27 február 2008

Po klasickom trojpriestorovom sedane príde onedlho do Európy Mitsubishi Lancer aj ako päťdverový hatchback.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Prototype-S, ktorý sa predstaví už budúci týždeň v Ženeve a vo svojej podstate sa drží línií štúdie Sportback z roku 2005, je zároveň novým Lancerom vo verzii hatchback, ktorý príde na trh ešte v tomto roku a bude niesť názov Lancer Sportback.

Prednej časti nového modelu dominuje ďalší variant známej masky modelu Lancer, tentoraz v matnom čiernom vyhotovení so štrukturovanou mriežkou a chrómovým lemovaním. Medzi ďalšie odlišujúce znaky patrí kapota typu Lancer Evolution, špecificky tvarované predné svetlomety a 19palcové päťlúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V zadnej časti sleduje Prototype-S rovnaký dizajnérsky prvok piatych dverí zvýraznených typickým znakom pre Sportback – strešným spojlerom vo farbe karosérie. Predĺžené zadné kombinované koncové svetlá zdôrazňujú stabilitu i širší rozchod kolies.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Interiér Prototype-S nesie znaky talianskeho štýlu vďaka prvkom ako je strieška budíkov prístrojového panelu, výplň panelov vyhotovenia hornej časti palubnej dosky a panelov dverí z čierneho semišu, ale aj vďaka svetlohnedej koži zvolenej pre čalúnenie sedadiel.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Po uvedení sériového 5dverového hatchbacku nového modelu, k čomu dôjde ešte v tomto roku, stane sa Mitsubishi Lancer najdôležitejšou verziou pre Európu, pretože má predstavovať až 70 % plánovaných objemov predaja v tomto regióne.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.