Mitsubishi Prototype-S = Lancer Sportback

Streda, 27 február 2008

Po klasickom trojpriestorovom sedane príde onedlho do Európy Mitsubishi Lancer aj ako päťdverový hatchback.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Prototype-S, ktorý sa predstaví už budúci týždeň v Ženeve a vo svojej podstate sa drží línií štúdie Sportback z roku 2005, je zároveň novým Lancerom vo verzii hatchback, ktorý príde na trh ešte v tomto roku a bude niesť názov Lancer Sportback.

Prednej časti nového modelu dominuje ďalší variant známej masky modelu Lancer, tentoraz v matnom čiernom vyhotovení so štrukturovanou mriežkou a chrómovým lemovaním. Medzi ďalšie odlišujúce znaky patrí kapota typu Lancer Evolution, špecificky tvarované predné svetlomety a 19palcové päťlúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V zadnej časti sleduje Prototype-S rovnaký dizajnérsky prvok piatych dverí zvýraznených typickým znakom pre Sportback – strešným spojlerom vo farbe karosérie. Predĺžené zadné kombinované koncové svetlá zdôrazňujú stabilitu i širší rozchod kolies.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Interiér Prototype-S nesie znaky talianskeho štýlu vďaka prvkom ako je strieška budíkov prístrojového panelu, výplň panelov vyhotovenia hornej časti palubnej dosky a panelov dverí z čierneho semišu, ale aj vďaka svetlohnedej koži zvolenej pre čalúnenie sedadiel.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Po uvedení sériového 5dverového hatchbacku nového modelu, k čomu dôjde ešte v tomto roku, stane sa Mitsubishi Lancer najdôležitejšou verziou pre Európu, pretože má predstavovať až 70 % plánovaných objemov predaja v tomto regióne.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.