Mitsubishi Prototype-S = Lancer Sportback

Streda, 27 február 2008

Po klasickom trojpriestorovom sedane príde onedlho do Európy Mitsubishi Lancer aj ako päťdverový hatchback.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Prototype-S, ktorý sa predstaví už budúci týždeň v Ženeve a vo svojej podstate sa drží línií štúdie Sportback z roku 2005, je zároveň novým Lancerom vo verzii hatchback, ktorý príde na trh ešte v tomto roku a bude niesť názov Lancer Sportback.

Prednej časti nového modelu dominuje ďalší variant známej masky modelu Lancer, tentoraz v matnom čiernom vyhotovení so štrukturovanou mriežkou a chrómovým lemovaním. Medzi ďalšie odlišujúce znaky patrí kapota typu Lancer Evolution, špecificky tvarované predné svetlomety a 19palcové päťlúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V zadnej časti sleduje Prototype-S rovnaký dizajnérsky prvok piatych dverí zvýraznených typickým znakom pre Sportback – strešným spojlerom vo farbe karosérie. Predĺžené zadné kombinované koncové svetlá zdôrazňujú stabilitu i širší rozchod kolies.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Interiér Prototype-S nesie znaky talianskeho štýlu vďaka prvkom ako je strieška budíkov prístrojového panelu, výplň panelov vyhotovenia hornej časti palubnej dosky a panelov dverí z čierneho semišu, ale aj vďaka svetlohnedej koži zvolenej pre čalúnenie sedadiel.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Po uvedení sériového 5dverového hatchbacku nového modelu, k čomu dôjde ešte v tomto roku, stane sa Mitsubishi Lancer najdôležitejšou verziou pre Európu, pretože má predstavovať až 70 % plánovaných objemov predaja v tomto regióne.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.