Mitsubishi Prototype-S = Lancer Sportback

Streda, 27 február 2008

Po klasickom trojpriestorovom sedane príde onedlho do Európy Mitsubishi Lancer aj ako päťdverový hatchback.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Prototype-S, ktorý sa predstaví už budúci týždeň v Ženeve a vo svojej podstate sa drží línií štúdie Sportback z roku 2005, je zároveň novým Lancerom vo verzii hatchback, ktorý príde na trh ešte v tomto roku a bude niesť názov Lancer Sportback.

Prednej časti nového modelu dominuje ďalší variant známej masky modelu Lancer, tentoraz v matnom čiernom vyhotovení so štrukturovanou mriežkou a chrómovým lemovaním. Medzi ďalšie odlišujúce znaky patrí kapota typu Lancer Evolution, špecificky tvarované predné svetlomety a 19palcové päťlúčové disky kolies z ľahkých zliatin. V zadnej časti sleduje Prototype-S rovnaký dizajnérsky prvok piatych dverí zvýraznených typickým znakom pre Sportback – strešným spojlerom vo farbe karosérie. Predĺžené zadné kombinované koncové svetlá zdôrazňujú stabilitu i širší rozchod kolies.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Interiér Prototype-S nesie znaky talianskeho štýlu vďaka prvkom ako je strieška budíkov prístrojového panelu, výplň panelov vyhotovenia hornej časti palubnej dosky a panelov dverí z čierneho semišu, ale aj vďaka svetlohnedej koži zvolenej pre čalúnenie sedadiel.

Mitsubishi Prototype-S Mitsubishi Prototype-S

Po uvedení sériového 5dverového hatchbacku nového modelu, k čomu dôjde ešte v tomto roku, stane sa Mitsubishi Lancer najdôležitejšou verziou pre Európu, pretože má predstavovať až 70 % plánovaných objemov predaja v tomto regióne.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.