Mitsubishi Space Star dostane nový kabát

Utorok, 12 november 2019

Malé Mitsubishi Space Star sa u nás predáva od leta minulého roka. Model vo svete známy pod menom Mirage dostáva po siedmich rokoch výroby nový kabát. Premiéru bude mať 18. novembra spolu so sedanom Attrage, ktorý sa v Európe nepredáva.

Mirage-Attrage

Pre Mitsubishi je Space Star veľmi dôležitý model z pohľadu čísiel, ktoré stoja za jeho predajom. Tie vravia, že za prvých desať mesiacov tohto roku malý Space Star zakotvil v garážach až 167 tisíc nových majiteľov.

Model Space Star je vo výrobe od roku 2012 a tak je najvyšší čas oživiť jeho vzhľad. Okrem toho je Space Star štvrtým najpredávanejším modelom značky.

Space Star je aj jediným modelom automobilky, ktorý nespadá do SUV alebo iných kategórií vyrábaných automobilkou Mitsibishi. Spoločnosť Mitsubishi sa ako globálny výrobca zameriava na segmenty vozidiel SUV a pick-upov, elektromobilov a plug-in hybridných modelov.

Informácie o oboch nových modeloch sú veľmi strohé. Snímka s ich siluetami však napovedá, že tak Space Star (Mirage) ako aj Attrage sa svojim dizajnom – svetlomety, maska chladiča – viac priblížia autám modelového portfólia Mitsibishi, ako Eclipse Cross alebo ASX.

Ostré línie karosérie a dynamický dizajn nových modelov, ktoré možno vyčítať zo snímky, odkazujú na vizuálnu filozofiu značky Mitsubishi a jasnú identifikáciu s ostatnými kompaktnými modelmi.

Spoločnosť Mitsubishi odhalí inovované modely Mirage, resp. Space Star, a sedan Attrage, 18. novembra 2019 v Thajsku. Oba modely vyrába spoločnosť Mitsubishi Motors Thailand.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.