Mitsubishi ukáže v Ženeve nové kupé SUV

Streda, 25 január 2017

K modelom ASX a Outlander pridá Mitsubishi tretie SUV. Bude kupé a japonská automobilka ho predstaví na autosalóne v Ženeve už o necelé dva mesiace. Jeho siluetová snímka naznačuje, ako by mal nový model vyzerať.

Mitsubishi nove SUV
Hlavolam Mitsubishi – napríklad tak by sme mohli pomenovať štúdiu na siluetnej snímke

Úplne nový model v podobe športového SUV s karosériou pripomínajúcou kupé umožní spoločnosti Mitsubishi rozšíriť súčasné portfólio, ktoré teraz tvoria modely ASX a Outlander o atraktívny model s karosériou, ktorej prvky budú pripomínať kupé.

Malo by ísť o kompaktné SUV, ktoré rozšíri modelovú ponuku Mitsubishi trošku iným smerom a zároveň bude predstavovať ďalší krok spoločnosti smerujúci k postupnej transformácii značky Mitsubishi v Európe na (vraj takmer) výlučného SUV hráča.

Nový zatiaľ veľmi utajovaný model bude zrejme veľkým prekvapením. Nevedno, či pôjde o automobil so zameraním ako je Nissan Qashqai, prípadne model väčší ako Juke, či vozidlo s atraktívnou karosériou ako Toyota C-HR.

O čo naozaj pôjde pri aute novej generácie automobilky s troma diamantmi v znaku, ukáže až autosalón v Ženeve, ktorý sa začne 7. marca. Isté je to, že s novým modelom chce Mitsubishi zaujať doterajších, ale aj nových zákazníkov značky. Zatiaľ však nie je jasné, či ide o modelovú štúdiu, ale o model so sériovou podobou.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.