Mitsubishi ukáže v Ženeve nové kupé SUV

Streda, 25 január 2017

K modelom ASX a Outlander pridá Mitsubishi tretie SUV. Bude kupé a japonská automobilka ho predstaví na autosalóne v Ženeve už o necelé dva mesiace. Jeho siluetová snímka naznačuje, ako by mal nový model vyzerať.

Mitsubishi nove SUV
Hlavolam Mitsubishi – napríklad tak by sme mohli pomenovať štúdiu na siluetnej snímke

Úplne nový model v podobe športového SUV s karosériou pripomínajúcou kupé umožní spoločnosti Mitsubishi rozšíriť súčasné portfólio, ktoré teraz tvoria modely ASX a Outlander o atraktívny model s karosériou, ktorej prvky budú pripomínať kupé.

Malo by ísť o kompaktné SUV, ktoré rozšíri modelovú ponuku Mitsubishi trošku iným smerom a zároveň bude predstavovať ďalší krok spoločnosti smerujúci k postupnej transformácii značky Mitsubishi v Európe na (vraj takmer) výlučného SUV hráča.

Nový zatiaľ veľmi utajovaný model bude zrejme veľkým prekvapením. Nevedno, či pôjde o automobil so zameraním ako je Nissan Qashqai, prípadne model väčší ako Juke, či vozidlo s atraktívnou karosériou ako Toyota C-HR.

O čo naozaj pôjde pri aute novej generácie automobilky s troma diamantmi v znaku, ukáže až autosalón v Ženeve, ktorý sa začne 7. marca. Isté je to, že s novým modelom chce Mitsubishi zaujať doterajších, ale aj nových zákazníkov značky. Zatiaľ však nie je jasné, či ide o modelovú štúdiu, ale o model so sériovou podobou.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.