Mitsubishi ukáže v Ženeve nové kupé SUV

Streda, 25 január 2017

K modelom ASX a Outlander pridá Mitsubishi tretie SUV. Bude kupé a japonská automobilka ho predstaví na autosalóne v Ženeve už o necelé dva mesiace. Jeho siluetová snímka naznačuje, ako by mal nový model vyzerať.

Mitsubishi nove SUV
Hlavolam Mitsubishi – napríklad tak by sme mohli pomenovať štúdiu na siluetnej snímke

Úplne nový model v podobe športového SUV s karosériou pripomínajúcou kupé umožní spoločnosti Mitsubishi rozšíriť súčasné portfólio, ktoré teraz tvoria modely ASX a Outlander o atraktívny model s karosériou, ktorej prvky budú pripomínať kupé.

Malo by ísť o kompaktné SUV, ktoré rozšíri modelovú ponuku Mitsubishi trošku iným smerom a zároveň bude predstavovať ďalší krok spoločnosti smerujúci k postupnej transformácii značky Mitsubishi v Európe na (vraj takmer) výlučného SUV hráča.

Nový zatiaľ veľmi utajovaný model bude zrejme veľkým prekvapením. Nevedno, či pôjde o automobil so zameraním ako je Nissan Qashqai, prípadne model väčší ako Juke, či vozidlo s atraktívnou karosériou ako Toyota C-HR.

O čo naozaj pôjde pri aute novej generácie automobilky s troma diamantmi v znaku, ukáže až autosalón v Ženeve, ktorý sa začne 7. marca. Isté je to, že s novým modelom chce Mitsubishi zaujať doterajších, ale aj nových zákazníkov značky. Zatiaľ však nie je jasné, či ide o modelovú štúdiu, ale o model so sériovou podobou.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mitsubishi
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.