Modernizovaná Honda Jazz v predaji

Utorok, 23 január 2018

Modernizovaný model Jazz, ktorý Honda predstavila na jeseň minulého roku na autosalóne vo Frankfurte, sa teraz začína predávať na Slovensku.

Honda Jazz
Honda Jazz po miernom facelifte exteriéru prichádza k nám so silnejším motorom

Nový Jazz má výraznejšie a športové prvky, ktoré malému hatchbacku či MPV veľmi pristanú. Novinkou na exteriéri je vpredu decentný spojler a vzadu difúzor, najpodstatnejšou novinkou je však silnejší benzínový motor s objemom 1,5 litra a výkon 130 koní. Honda tak vyhovela požiadavke zákazníkov, ktorí chceli verziu s výkonnejším motorom.

Nový benzínový motor 1,5 i-VTEC má pomerne vysoký výkon (96 kW/130k a 155 Nm), nízku spotrebu paliva a spĺňa prísne emisné normy Euro 6. Spotreba 5,2 l/100km a hodnota emisií CO2 je pri voliteľnej automatickej prevodovke CVT už od 124 g/km. Samotný systém CVT bol prepracovaný tak, aby pri zrýchľovaní poskytoval lineárnejšiu a kultivovanejšiu odozvu.

Už predchádzajúca generácia Jazzu bola známa priestranným, praktickým a variabilným interiérom. To si udržala aj po modernizácii, ktorá prišla len dva roky po uvedení tejto generácie. Ak spomíname praktickosť, potom je tomu tak aj vďaka zadným sedadlám Magic Seats, pod ktorými je úložný priestor a po ich vyklopení vznikne v zadnej časti interiéru rovná ložná plocha.

Nový Jazz zaujme agresívnejším vzhľadom, ale viac novým silnejším motorom, ktorý tomuto modelu dosť chýbal. Nový štvorvalec má zdvihový objem 1498 cm3, štvorventilovú techniku a dodáva sa so šesťstupňovou mechanickou prevodovkou s ručným radením alebo bezstupňovou CVT. S tou prvou dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 8,7 sekundy, s automatickou CVT za rovných 10 sekúnd. So spotrebou je to naopak, keď s prevodovkou CVT má 5,2 l/100 km a s manuálnou 5,6 l/100 km.

Ako sme už uviedli, Honda už svoj nový malý model Jazz ponúka. Predaj sa začal v januári tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.