Modernizovaná Kia Sorento

Streda, 22 august 2012

Kórejská Kia prichádza po troch rokoch od uvedenia druhej generácie modelu Sorento s jeho modernizovanou verziou. Má celý rad viditeľných a aj výraznejších vylepšení. Modernizované Sorento sa začne predávať v druhom polroku 2012.

Kia Sorento
Modernizované SUV automobilky Kia má zmeny najmä na prednej a zadnej časti karosérie

Medzi hlavné zmeny, ktoré Kia pri modernizovanom Sorente uvádza, patrí nová platforma karosérie, vylepšená pohonná jednotka, najnižšia spotreba paliva vo svojej kategórii, nižšie emisie, vyššia úroveň komfortu a ovládateľnosti, rozšírená komfortná a bezpečnostná výbava a spomína sa tiež svieži a nový dizajn exteriéru.

Už na pohľad sa dá vidieť, že nové na exteriéri sú predné svetlomety s obrysovými svetlami LED pre denné svietenie a predný nárazník s vertikálne orientovanými svetlami do hmly. Nové sú tiež zadné výklopné dvere s koncovými združenými svetlami LED, zadný nárazník a väčšia je aj lakovaná plocha oboch nárazníkov.

Interiér s čiernym alebo béžovým čalúnením z tkaniny alebo kože môže mať na prianie panoramatické strešné okno bez stredovej priečky s elektricky ovládanou clonou a tým aj viac denného svetla.

V päťmiestnom alebo sedemmiestnom interiéri je teraz viac plôch so zmäkčeným povrchom. Luxusnejší charakter vozidla umocňuje aj nový prístrojový štít s LCD, nová stredová konzola so 7palcovým displejom a multimediálnym systémom a pri modeloch s automatickou prevodovkou aj nová konzola s pákou voliča obšitá kožou a rovná kulisa.

Druhá generácia Kia Sorento má od svojho uvedenia na trh v roku 2009 viac ako 620 tisíc majiteľov po celom svete. V súčasnosti sa vyrába v Kórei a USA.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.