Modernizovaná Kia Sorento

Streda, 22 august 2012

Kórejská Kia prichádza po troch rokoch od uvedenia druhej generácie modelu Sorento s jeho modernizovanou verziou. Má celý rad viditeľných a aj výraznejších vylepšení. Modernizované Sorento sa začne predávať v druhom polroku 2012.

Kia Sorento
Modernizované SUV automobilky Kia má zmeny najmä na prednej a zadnej časti karosérie

Medzi hlavné zmeny, ktoré Kia pri modernizovanom Sorente uvádza, patrí nová platforma karosérie, vylepšená pohonná jednotka, najnižšia spotreba paliva vo svojej kategórii, nižšie emisie, vyššia úroveň komfortu a ovládateľnosti, rozšírená komfortná a bezpečnostná výbava a spomína sa tiež svieži a nový dizajn exteriéru.

Už na pohľad sa dá vidieť, že nové na exteriéri sú predné svetlomety s obrysovými svetlami LED pre denné svietenie a predný nárazník s vertikálne orientovanými svetlami do hmly. Nové sú tiež zadné výklopné dvere s koncovými združenými svetlami LED, zadný nárazník a väčšia je aj lakovaná plocha oboch nárazníkov.

Interiér s čiernym alebo béžovým čalúnením z tkaniny alebo kože môže mať na prianie panoramatické strešné okno bez stredovej priečky s elektricky ovládanou clonou a tým aj viac denného svetla.

V päťmiestnom alebo sedemmiestnom interiéri je teraz viac plôch so zmäkčeným povrchom. Luxusnejší charakter vozidla umocňuje aj nový prístrojový štít s LCD, nová stredová konzola so 7palcovým displejom a multimediálnym systémom a pri modeloch s automatickou prevodovkou aj nová konzola s pákou voliča obšitá kožou a rovná kulisa.

Druhá generácia Kia Sorento má od svojho uvedenia na trh v roku 2009 viac ako 620 tisíc majiteľov po celom svete. V súčasnosti sa vyrába v Kórei a USA.

Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
Autor: J. Goldberger
Foto: KIA
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.