Na obzore nový sedan BMW radu 5, aj plne elektrický

Štvrtok, 16 marec 2023

Na výročnej konferencii BMW Group odznelo aj to, že bavorská spoločnosť predstaví nový model radu 5 vo verzii sedan. Predstaví sa aj ako plne elektrický model M Performance. Povedalo sa aj to, že na trh príde v októbri 2023.
bmw-i5

O pár mesiacov sa predstaví ôsma generácia BMW radu 5 Sedan. Nový model bude dynamickejší a pohodlnejší ako predchádzajúce, vrátane súčasnej generácie.

Nové BMW radu 5 Sedan sa môže pochváliť novou interpretáciou elegantného a športového dizajnu. Nebude mu chýbať operačný System 8.5 so zakriveným displejom, inovatívnymi digitálnymi službami a prvýkrát aj s čisto elektrickým pohonom, ktorý sa predstaví vo verzii BMW i5.

O konkrétnych pohonných jednotkách sa BMW zatiaľ nezmieňuje. Okrem toho, že nové BMW radu 5 Sedan bude v ponuke s plne elektrickými i plug-in hybridnými pohonmi, ako aj s mimoriadne úspornými benzínovými a naftovými motormi so 48 V mild hybridnou technológiou. Limuzína BMW radu 5 bude dostupná aj ako plne elektrický model M Performance.

Okrem variantu sedan pribudne aj nový variant radu 5, a to Touring, veľmi populárna verzia najmä v Európe. Od jari 2024 bude v ponuke aj v plne elektrickej verzii, čo v tomto segmente vytvára pre automobilku významný predajný argument.

V súvislosti s novým BMW radu 5 automobilka uvádza, že už skorší plne elektrický model BMW i4 M50 ukázal, ako automobilka BMW spája dynamický výkon a elektrickú mobilitu a toto spojenie privádza do dokonalosti. Tento model bol v roku 2022 celosvetovo najpredávanejší model divízie BMW M.

BMW poukazuje aj na to, že má plne elektrické automobily a jednostopové vozidlá vo veľkej väčšine trhových segmentov. Poznáme ich pod značkami BMW, BMW Motorrad, MINI a Rolls-Royce a všetky pochádzajú z produkcie BMW Group.

Zákazník si aktuálne môže vyberať z veľmi pestrej palety vozidiel, ktoré ponúkajú prémiovú mobilitu s nulovými lokálnymi emisiami, od vozidiel z malých a kompaktných segmentov až po modely strednej triedy a luxusné limuzíny.

Celosvetové uvedenie nového BMW radu 5 Sedan je naplánované na október 2023.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.