Návrat BMW 8 Coupé, koncept už na Concorso d'Eleganza

Štvrtok, 18 máj 2017

Bavorská automobilka predstaví už 26. mája tohto roku na akcii Concorso d'Eleganza Villa d'Este koncept luxusného športového kupé BMW radu 8. Nadviaže tak na tradíciu luxusných športových kupé, na opulentné kupé radu 8 z konca osemdesiatych rokov minulého storočia.

BMW radu 8 Coupé
Na obzore je nové BMW 8 Coupé. Ako koncept sa predstaví už koncom mája.

Predseda predstavenstva BMW AG Harald Krüger oznámil príchod nového konceptu na výročnom zasadnutí spoločnosti. BMW Group predstaví svoju novú štúdiu na prehliadke Concorso d'Eleganza Villa d'Este, ktorá sa uskutoční 26. mája 2017, a ponúkne tak exkluzívny náhľad na BMW radu 8 Coupé určené pre rok 2018. Koncept spája v sebe nefalšovanú dynamiku s moderným luxusom, podstatu moderného kupé BMW.

"BMW radu 8 Coupé nadviaže na našu tradíciu luxusných športových kupé a pridá do našej ponuky naozajstný automobil snov – kúsok pravej automobilovej fascinácie," povedal Harald Krüger o novom modeli. "Coupé radu 8 podčiarkne naše prvenstvo v segmente luxusných automobilov. Už teraz vám môžem prezradiť, že pôjde o skutočne luxusné športové coupé," dodal.

Bavorská automobilka predstaví novú generáciu BMW 8 v budúcom roku. Pôjde o sériový automobil, ktorý bude spájať nekompromisnú dynamiku a vrcholný luxus, čo možno porovnávať s technikou radu BMW 7.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.