Návrat BMW 8 Coupé, koncept už na Concorso d'Eleganza

Štvrtok, 18 máj 2017

Bavorská automobilka predstaví už 26. mája tohto roku na akcii Concorso d'Eleganza Villa d'Este koncept luxusného športového kupé BMW radu 8. Nadviaže tak na tradíciu luxusných športových kupé, na opulentné kupé radu 8 z konca osemdesiatych rokov minulého storočia.

BMW radu 8 Coupé
Na obzore je nové BMW 8 Coupé. Ako koncept sa predstaví už koncom mája.

Predseda predstavenstva BMW AG Harald Krüger oznámil príchod nového konceptu na výročnom zasadnutí spoločnosti. BMW Group predstaví svoju novú štúdiu na prehliadke Concorso d'Eleganza Villa d'Este, ktorá sa uskutoční 26. mája 2017, a ponúkne tak exkluzívny náhľad na BMW radu 8 Coupé určené pre rok 2018. Koncept spája v sebe nefalšovanú dynamiku s moderným luxusom, podstatu moderného kupé BMW.

"BMW radu 8 Coupé nadviaže na našu tradíciu luxusných športových kupé a pridá do našej ponuky naozajstný automobil snov – kúsok pravej automobilovej fascinácie," povedal Harald Krüger o novom modeli. "Coupé radu 8 podčiarkne naše prvenstvo v segmente luxusných automobilov. Už teraz vám môžem prezradiť, že pôjde o skutočne luxusné športové coupé," dodal.

Bavorská automobilka predstaví novú generáciu BMW 8 v budúcom roku. Pôjde o sériový automobil, ktorý bude spájať nekompromisnú dynamiku a vrcholný luxus, čo možno porovnávať s technikou radu BMW 7.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.