Návrat BMW 8 Coupé, koncept už na Concorso d'Eleganza

Štvrtok, 18 máj 2017

Bavorská automobilka predstaví už 26. mája tohto roku na akcii Concorso d'Eleganza Villa d'Este koncept luxusného športového kupé BMW radu 8. Nadviaže tak na tradíciu luxusných športových kupé, na opulentné kupé radu 8 z konca osemdesiatych rokov minulého storočia.

BMW radu 8 Coupé
Na obzore je nové BMW 8 Coupé. Ako koncept sa predstaví už koncom mája.

Predseda predstavenstva BMW AG Harald Krüger oznámil príchod nového konceptu na výročnom zasadnutí spoločnosti. BMW Group predstaví svoju novú štúdiu na prehliadke Concorso d'Eleganza Villa d'Este, ktorá sa uskutoční 26. mája 2017, a ponúkne tak exkluzívny náhľad na BMW radu 8 Coupé určené pre rok 2018. Koncept spája v sebe nefalšovanú dynamiku s moderným luxusom, podstatu moderného kupé BMW.

"BMW radu 8 Coupé nadviaže na našu tradíciu luxusných športových kupé a pridá do našej ponuky naozajstný automobil snov – kúsok pravej automobilovej fascinácie," povedal Harald Krüger o novom modeli. "Coupé radu 8 podčiarkne naše prvenstvo v segmente luxusných automobilov. Už teraz vám môžem prezradiť, že pôjde o skutočne luxusné športové coupé," dodal.

Bavorská automobilka predstaví novú generáciu BMW 8 v budúcom roku. Pôjde o sériový automobil, ktorý bude spájať nekompromisnú dynamiku a vrcholný luxus, čo možno porovnávať s technikou radu BMW 7.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.