Neskrotný Mini Cooper SE Countryman v edícii Untamed

Piatok, 04 november 2022

MINI zexkluzívňuje svoj najväčší model Cooper SE Countryman s pohonom všetkých kolies a chce tak zvýrazniť štýlový charakter modelu v mimoriadnej edícii Untamed.

1-mini-cooper-se

Robustný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu so zážihovým motorom, ktorý poháňa predné kolesá, a pohonom kolies zadnej nápravy poháňanej elektromotorom, čo spolu dáva systémový výkon 162 kW/220 k. Možno práve pre vysoký výkon má edícia pomenovanie Untamed, čo v preklade znamená neskrotný.

Edícia Untamed zvýrazňuje štýlový charakter modelu Mini Cooper SE Countryman ALL4 aj s novým lakom Nanuq White. Priestranný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu s dvoma pohonmi a štyrmi poháňanými kolesami pre rovnováhu výkonu a zábavu z jazdy.

Exkluzívny dizajn a prvky výbavy robia z najväčšieho a najuniverzálnejšieho modelu britskej prémiovej značky dokonalého spoločníka na výlety za hranice mestskej mobility.

Dva pohony s celkovým systémovým výkonom 162 kW/220 k poskytnú šport i zábavu na ceste aj mimo nej. To vďaka trojvalcovému motoru a výkonu 92 kW/125 k pre kolesá prednej nápravy a elektromotoru s výkonom 70 kW/95 k, ktorý poháňa kolesá zadnej nápravy.

V tejto kombinácii má model Mini Cooper SE Countryman ALLL4 papierovú kombinovanú spotrebu benzínu 1,7 – 2,1 l/100 km, 14,8 – 15,5 kWh/100 km elektrickej energie a kombinované emisie CO2 39 – 47 g/km. Na plne elektrický dojazd prejde 51 kilometrov a môže tak nový Mini Cooper SE Countryman ALL4 jazdiť športovým štýlom aj v mestskom prostredí.

Dizajnové prvky špeciálnej edície Untamed okrem robustného vonkajšieho vzhľadu zvýrazňuje nový lak Nanuq White a podčiarkuje jeho športový charakter.

Doplnky v modrej farbe Frozen Blue Stone na spodnej časti otvoru na vstup vzduchu, na lištách vzduchovej clony na prednom nárazníku. Modré farebné doplnky sú aj na prahoch bočných dverí, na rámikoch okolo reflektorov a v spodnej časti zadného nárazníka.

Vo farbe Frozen Blue Stone je aj grafický vzor inšpirovaný horskou krajinou na bočných lištách. Nápis Untamed (neskrotný) si našiel miesto na zadných bočných oknách.

K predajcom sa Mini Untamed Edition dostane už v novembri tohto roku.

1-mini-cooper-se 2-mini-cooper-se
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.