Neskrotný Mini Cooper SE Countryman v edícii Untamed

Piatok, 04 november 2022

MINI zexkluzívňuje svoj najväčší model Cooper SE Countryman s pohonom všetkých kolies a chce tak zvýrazniť štýlový charakter modelu v mimoriadnej edícii Untamed.

1-mini-cooper-se

Robustný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu so zážihovým motorom, ktorý poháňa predné kolesá, a pohonom kolies zadnej nápravy poháňanej elektromotorom, čo spolu dáva systémový výkon 162 kW/220 k. Možno práve pre vysoký výkon má edícia pomenovanie Untamed, čo v preklade znamená neskrotný.

Edícia Untamed zvýrazňuje štýlový charakter modelu Mini Cooper SE Countryman ALL4 aj s novým lakom Nanuq White. Priestranný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu s dvoma pohonmi a štyrmi poháňanými kolesami pre rovnováhu výkonu a zábavu z jazdy.

Exkluzívny dizajn a prvky výbavy robia z najväčšieho a najuniverzálnejšieho modelu britskej prémiovej značky dokonalého spoločníka na výlety za hranice mestskej mobility.

Dva pohony s celkovým systémovým výkonom 162 kW/220 k poskytnú šport i zábavu na ceste aj mimo nej. To vďaka trojvalcovému motoru a výkonu 92 kW/125 k pre kolesá prednej nápravy a elektromotoru s výkonom 70 kW/95 k, ktorý poháňa kolesá zadnej nápravy.

V tejto kombinácii má model Mini Cooper SE Countryman ALLL4 papierovú kombinovanú spotrebu benzínu 1,7 – 2,1 l/100 km, 14,8 – 15,5 kWh/100 km elektrickej energie a kombinované emisie CO2 39 – 47 g/km. Na plne elektrický dojazd prejde 51 kilometrov a môže tak nový Mini Cooper SE Countryman ALL4 jazdiť športovým štýlom aj v mestskom prostredí.

Dizajnové prvky špeciálnej edície Untamed okrem robustného vonkajšieho vzhľadu zvýrazňuje nový lak Nanuq White a podčiarkuje jeho športový charakter.

Doplnky v modrej farbe Frozen Blue Stone na spodnej časti otvoru na vstup vzduchu, na lištách vzduchovej clony na prednom nárazníku. Modré farebné doplnky sú aj na prahoch bočných dverí, na rámikoch okolo reflektorov a v spodnej časti zadného nárazníka.

Vo farbe Frozen Blue Stone je aj grafický vzor inšpirovaný horskou krajinou na bočných lištách. Nápis Untamed (neskrotný) si našiel miesto na zadných bočných oknách.

K predajcom sa Mini Untamed Edition dostane už v novembri tohto roku.

1-mini-cooper-se 2-mini-cooper-se
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.