Neskrotný Mini Cooper SE Countryman v edícii Untamed

Piatok, 04 november 2022

MINI zexkluzívňuje svoj najväčší model Cooper SE Countryman s pohonom všetkých kolies a chce tak zvýrazniť štýlový charakter modelu v mimoriadnej edícii Untamed.

1-mini-cooper-se

Robustný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu so zážihovým motorom, ktorý poháňa predné kolesá, a pohonom kolies zadnej nápravy poháňanej elektromotorom, čo spolu dáva systémový výkon 162 kW/220 k. Možno práve pre vysoký výkon má edícia pomenovanie Untamed, čo v preklade znamená neskrotný.

Edícia Untamed zvýrazňuje štýlový charakter modelu Mini Cooper SE Countryman ALL4 aj s novým lakom Nanuq White. Priestranný plug-in hybridný model kombinuje inteligentnú technológiu s dvoma pohonmi a štyrmi poháňanými kolesami pre rovnováhu výkonu a zábavu z jazdy.

Exkluzívny dizajn a prvky výbavy robia z najväčšieho a najuniverzálnejšieho modelu britskej prémiovej značky dokonalého spoločníka na výlety za hranice mestskej mobility.

Dva pohony s celkovým systémovým výkonom 162 kW/220 k poskytnú šport i zábavu na ceste aj mimo nej. To vďaka trojvalcovému motoru a výkonu 92 kW/125 k pre kolesá prednej nápravy a elektromotoru s výkonom 70 kW/95 k, ktorý poháňa kolesá zadnej nápravy.

V tejto kombinácii má model Mini Cooper SE Countryman ALLL4 papierovú kombinovanú spotrebu benzínu 1,7 – 2,1 l/100 km, 14,8 – 15,5 kWh/100 km elektrickej energie a kombinované emisie CO2 39 – 47 g/km. Na plne elektrický dojazd prejde 51 kilometrov a môže tak nový Mini Cooper SE Countryman ALL4 jazdiť športovým štýlom aj v mestskom prostredí.

Dizajnové prvky špeciálnej edície Untamed okrem robustného vonkajšieho vzhľadu zvýrazňuje nový lak Nanuq White a podčiarkuje jeho športový charakter.

Doplnky v modrej farbe Frozen Blue Stone na spodnej časti otvoru na vstup vzduchu, na lištách vzduchovej clony na prednom nárazníku. Modré farebné doplnky sú aj na prahoch bočných dverí, na rámikoch okolo reflektorov a v spodnej časti zadného nárazníka.

Vo farbe Frozen Blue Stone je aj grafický vzor inšpirovaný horskou krajinou na bočných lištách. Nápis Untamed (neskrotný) si našiel miesto na zadných bočných oknách.

K predajcom sa Mini Untamed Edition dostane už v novembri tohto roku.

1-mini-cooper-se 2-mini-cooper-se
Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.