Nissan 370Z GT Edition: ešte ostrejší

Utorok, 31 máj 2011

Nissan vylepšil svoj športový model 370Z. Ako Nissan 370 GT Edition má lepšiu ovládateľnosť s vyšším jazdným komfortom a vďaka novému vyladeniu podvozku zvláda aj menej kvalitné európske cesty. Nová špeciálna verzia je pripomienkou úspechov automobilky Nissan v medzinárodných pretekoch triedy GT.

Nissan 370Z GT Edition
Nissan 370Z GT Edition je s upraveným a vylepšeným podvozkom ešte stabilnejší

Kultové športový automobil Nissan 370Z prichádza teraz s vylepšenou európskou verziou. Limitovaný model má mnoho významných zmien na podvozku. Vďaka nim je možné potenciál tohto automobilu využiť naplno aj na horších cestách. Zmeny sa uplatnili aj na štandardnom kupé.

Vyladenie platformy Front Midship s pohonom zadnej nápravy - so zavesením predných kolies na dvojitých trojuholníkových ramenách a viacprvkovým usporiadaním zadnej nápravy sa na modeli 370Z sústredilo na tlmiče. Práve nové nastavenie tlmičov zabezpečuje vyšší jazdný komfort a presnejšie riadenie pri vysokých rýchlostiach.

Tuhší podvozok lepšie absorbuje nárazy a zároveň umožňuje pohodlnejšiu a pokojnejšiu jazdu. Zlepšené riadenie je potom poznať vo vyrovnanejšej jazde na každom type povrchu. So stabilnejšou a lepšie ovládateľnou karosériou je jazda plynulejšia, bezpečnejšia a príjemnejšia. Zmeny sa priaznivo prejavili aj pri jazde na diaľnici, kde ani pri vysokých rýchlostiach nedochádza k "plávaniu" vozidla.

Model 370Z GT Edition sa od ostatných modelov 370Z odlišuje sivými "rýchlymi" pruhmi na bokoch auta, ktoré kontrastujú s každou z troch farieb karosérie tejto špeciálnej série - čiernou metalízou, perleťovo bielou a čiernou ružou. Posledný odtieň Black Rose je dostupný výhradne pri modeli GT Edition. Vonkajší vzhľad podčiarkujú štandardne dodávané 19palcové disky kolies Rays z kovaného hliníku s pôsobivou úpravou v antracitovej farbe.

Zmenou vo výbave je napríklad zadná parkovacia kamera ako súčasť voliteľného systému satelitnej navigácie Nissan Premium Connect a štandardný systém monitorovania tlaku v pneumatikách.

Bez zmien zostal šesťvalcový 3,7litrový motor, ktorý má výkon 328 koní a najvyšší krútiaci moment 363 Nm. Je spojený so šesťstupňovou športovou manuálnou prevodovkou s krátkymi dráhami alebo so sedemstupňovým automatom s radením páčkami pri volante.

Voliteľná sedemstupňová automatická prevodovka teraz ponúka režim pre jazdu na snehu alebo ľade, ktorá rozbieha auto na druhom prevodovom stupni a riadi otáčky motora tak, aby sa zabránilo pretáčaniu kolies.

Aj keď má nový automobil GT Edition bohatšiu výbavu, je lacnejší ako štandardné kupé.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.