Nissan 370Z GT Edition: ešte ostrejší

Utorok, 31 máj 2011

Nissan vylepšil svoj športový model 370Z. Ako Nissan 370 GT Edition má lepšiu ovládateľnosť s vyšším jazdným komfortom a vďaka novému vyladeniu podvozku zvláda aj menej kvalitné európske cesty. Nová špeciálna verzia je pripomienkou úspechov automobilky Nissan v medzinárodných pretekoch triedy GT.

Nissan 370Z GT Edition
Nissan 370Z GT Edition je s upraveným a vylepšeným podvozkom ešte stabilnejší

Kultové športový automobil Nissan 370Z prichádza teraz s vylepšenou európskou verziou. Limitovaný model má mnoho významných zmien na podvozku. Vďaka nim je možné potenciál tohto automobilu využiť naplno aj na horších cestách. Zmeny sa uplatnili aj na štandardnom kupé.

Vyladenie platformy Front Midship s pohonom zadnej nápravy - so zavesením predných kolies na dvojitých trojuholníkových ramenách a viacprvkovým usporiadaním zadnej nápravy sa na modeli 370Z sústredilo na tlmiče. Práve nové nastavenie tlmičov zabezpečuje vyšší jazdný komfort a presnejšie riadenie pri vysokých rýchlostiach.

Tuhší podvozok lepšie absorbuje nárazy a zároveň umožňuje pohodlnejšiu a pokojnejšiu jazdu. Zlepšené riadenie je potom poznať vo vyrovnanejšej jazde na každom type povrchu. So stabilnejšou a lepšie ovládateľnou karosériou je jazda plynulejšia, bezpečnejšia a príjemnejšia. Zmeny sa priaznivo prejavili aj pri jazde na diaľnici, kde ani pri vysokých rýchlostiach nedochádza k "plávaniu" vozidla.

Model 370Z GT Edition sa od ostatných modelov 370Z odlišuje sivými "rýchlymi" pruhmi na bokoch auta, ktoré kontrastujú s každou z troch farieb karosérie tejto špeciálnej série - čiernou metalízou, perleťovo bielou a čiernou ružou. Posledný odtieň Black Rose je dostupný výhradne pri modeli GT Edition. Vonkajší vzhľad podčiarkujú štandardne dodávané 19palcové disky kolies Rays z kovaného hliníku s pôsobivou úpravou v antracitovej farbe.

Zmenou vo výbave je napríklad zadná parkovacia kamera ako súčasť voliteľného systému satelitnej navigácie Nissan Premium Connect a štandardný systém monitorovania tlaku v pneumatikách.

Bez zmien zostal šesťvalcový 3,7litrový motor, ktorý má výkon 328 koní a najvyšší krútiaci moment 363 Nm. Je spojený so šesťstupňovou športovou manuálnou prevodovkou s krátkymi dráhami alebo so sedemstupňovým automatom s radením páčkami pri volante.

Voliteľná sedemstupňová automatická prevodovka teraz ponúka režim pre jazdu na snehu alebo ľade, ktorá rozbieha auto na druhom prevodovom stupni a riadi otáčky motora tak, aby sa zabránilo pretáčaniu kolies.

Aj keď má nový automobil GT Edition bohatšiu výbavu, je lacnejší ako štandardné kupé.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.