Nissan 370Z: šelma v predaji aj na Slovensku

Streda, 03 jún 2009

Na slovenský trh prichádza v týchto dňoch významná novinka v podobe výkonného športového automobilu Nissan 370Z. Je pokračovateľom osvedčenej línie predchádzajúcich modelov Z, predovšetkým však priamym nástupcom modelu 350Z. Ponúka vlastnosti rýdzo športového automobilu, oproti predchodcovi vyšší výkon a lepšie ovládanie vďaka kompaktnejším rozmerom a nižšej hmotnosti.

Nissan 370Z

Nový Nissan 370Z má nový motor s objemom 3,7 litra so zvýšeným výkonom (331 k/7000 ot, 366 Nm/5200 ot), nová je aj sedemstupňová automatická prevodovka, šesťstupňová manuálna a zadný diferenciál so zvýšenou svornosťou. Zmenený dizajn je viac agresívny a zmenené sú aj niektoré vonkajšie rozmery: 370Z je kratší o 10 cm, je širší a rázvor má väčší o 5,5 cm. Použitím nových ľahších materiálov je nižšia aj celková hmotnosť o 32 kg. Oproti predchodcovi je nový model svižnejší, obratnejší a stabilnejší vďaka skrátenému rázvoru náprav, širšiemu rozchodu kolies a nižšej hmotnosti.

Pozornosť si zasluhuje vylepšená šesťstupňová manuálna prevodovka s tesnejším odstupňovaním. Ako prvá na svete je vybavená systémom automatickej synchronizácie otáčok pri radení, čo umožňuje vodičovi veľmi rýchlo zaradiť prevodový stupeň, ľahšie a rýchlejšie ako by to zvládal napríklad skúsený vodič pomocou tradičného spôsobu päta-špička. Funkcia "Synchro Rev Control" pri radení automaticky reguluje otáčky motora a v podstate ide o radenie s medziplynom, ktoré umožňuje jeho hladší priebeh. Nová sedemstupňová automatická prevodovka modelu 370Z má manuálny aj automatický režim. Je tiež vybavená systémom automatickej úpravy otáčok pri podraďovaní (DRM), čo v manuálnom režime umožňuje radiť rovnako rýchlo ako s ručnou prevodovkou.

Nissan 370Z

Nový Nissan 370Z s tradičným dvojsedadlovým usporiadaním má dynamický a štýlový dizajn a odvážnejší vzhľad, pevnejšiu konštrukciu a lepšie jazdné vlastnosti. Modernizovaný interiér má prístrojový panel z mäkkých materiálov, rozmernejšie prístroje a tlačidlo na štartovanie a vypínanie motora. Už v základnej výbave má športové sedadlá a volant, hliníkové pedále, stabilizačný systém, šesť airbagov, automatickú klimatizáciu, autorádio s CD prehrávačom, xenónové svetlomety, elektrické ovládanie okien a vonkajších zrkadiel (vrátane sklápania a vyhrievania) a hliníkové kolesá s pneumatikami 225/50 R18 vpredu a 245/45 R18 vzadu.

Nissan 370Z sa na Slovensku začína predávať 8. júna. Jeho cena je od 39 590 eur (1 192 688 Sk).

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.