Nissan GT-R Nismo aj na Slovensku

Piatok, 21 október 2016

Najostrejší Nissan GT-R je pripravený vyraziť aj na slovenské cesty. Superšport pre rok 2017 pripravený športovou divíziou japonskej automobilky dostal pridané kone, takže teraz má rovných 600. A s celým týmto početným stádom koní sa dá kúpiť aj na Slovensku.

1 Nissan GT-R Nismo
Nissan GT-R Nismo je GT-R po dopingu s prídavkom 30 koní. A môže aj na bežné cesty.

Výkon pre Nissan GT-R Nismo dodáva 3,8 litrový vidlicový šesťvalec, ktorý podporujú dve turbodúchadlá, aby jeho výkon bol 600 koní (441 kW), čo je oproti bežným GT-R viac o 30 koní. Dosiahne ho pri 6800 otáčkach za minútu. Ohromný je aj jeho najvyšší krútiaci moment 652 Nm dostupný v rozsahu otáčok od 3600 do 5600. Ten sa prenáša na kolesá oboch náprav prostredníctvom šesťstupňovej automatickej dvojspojkovej prevodovky.

Nissan GT-R Nismo je vrcholovým modelom radu GT-R. Ide o vysokovýkonný superšportový automobil vhodný pre pretekárske okruhy aj na jazdenie po bežných cestách. Model GT-R i GT-R Nismo preberá to najlepšie od legendárnych superkupé japonskej značky a posúva ikonický dizajn a najmodernejšie technológie na novú úroveň.

2 Nissan GT-R Nismo
Interiér superšportu Nissan GT-R Nismo zdobí praktická športová palubná doska, volant potiahnutý Alkantarou a sedadlá Recaro s kombináciou kože a syntetických materiálov

V interiéru se objevila vylepšená palubní deska z "běžných" modelů s novým volantem potaženým Alcantarou. Sedačky od Recara pokrývá pro změnu kůže, rudé středy jsou ze syntetického materiálu. Ubylo tlačítek, místo 27 jich najdeme pouze jedenáct, i Nismo má ve středu přístrojovky velký monitor, už osmipalcový. Dá se ovládat jak dotykem, proto byla zvětšena virtuální tlačítka, tak kolečkem na středové konzole.

Najsilnejší GT-R posilnený športovou divíziou Nismo sa začne predávať prvého novembra. Jeho cena pre slovenských zákazníkov je 185.000 eur.

1 Nissan GT-R Nismo 2 Nissan GT-R Nismo
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.