Nissan GT-R Nismo aj na Slovensku

Piatok, 21 október 2016

Najostrejší Nissan GT-R je pripravený vyraziť aj na slovenské cesty. Superšport pre rok 2017 pripravený športovou divíziou japonskej automobilky dostal pridané kone, takže teraz má rovných 600. A s celým týmto početným stádom koní sa dá kúpiť aj na Slovensku.

1 Nissan GT-R Nismo
Nissan GT-R Nismo je GT-R po dopingu s prídavkom 30 koní. A môže aj na bežné cesty.

Výkon pre Nissan GT-R Nismo dodáva 3,8 litrový vidlicový šesťvalec, ktorý podporujú dve turbodúchadlá, aby jeho výkon bol 600 koní (441 kW), čo je oproti bežným GT-R viac o 30 koní. Dosiahne ho pri 6800 otáčkach za minútu. Ohromný je aj jeho najvyšší krútiaci moment 652 Nm dostupný v rozsahu otáčok od 3600 do 5600. Ten sa prenáša na kolesá oboch náprav prostredníctvom šesťstupňovej automatickej dvojspojkovej prevodovky.

Nissan GT-R Nismo je vrcholovým modelom radu GT-R. Ide o vysokovýkonný superšportový automobil vhodný pre pretekárske okruhy aj na jazdenie po bežných cestách. Model GT-R i GT-R Nismo preberá to najlepšie od legendárnych superkupé japonskej značky a posúva ikonický dizajn a najmodernejšie technológie na novú úroveň.

2 Nissan GT-R Nismo
Interiér superšportu Nissan GT-R Nismo zdobí praktická športová palubná doska, volant potiahnutý Alkantarou a sedadlá Recaro s kombináciou kože a syntetických materiálov

V interiéru se objevila vylepšená palubní deska z "běžných" modelů s novým volantem potaženým Alcantarou. Sedačky od Recara pokrývá pro změnu kůže, rudé středy jsou ze syntetického materiálu. Ubylo tlačítek, místo 27 jich najdeme pouze jedenáct, i Nismo má ve středu přístrojovky velký monitor, už osmipalcový. Dá se ovládat jak dotykem, proto byla zvětšena virtuální tlačítka, tak kolečkem na středové konzole.

Najsilnejší GT-R posilnený športovou divíziou Nismo sa začne predávať prvého novembra. Jeho cena pre slovenských zákazníkov je 185.000 eur.

1 Nissan GT-R Nismo 2 Nissan GT-R Nismo
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.