Nissan Juke-R: Dávid s výkonom Goliáša

Piatok, 11 november 2011

Prvé oficiálne predstavenie nekompromisného kompaktného crossovera Nissan Juke-R sa konalo celkom nečakane na tlačovej konferencii usporiadanej v Malage z úplne iných dôvodov. Nissan totiž toto podujatie usporiadal pri príležitosti predstavenia vozidla Qashqai a automobilka práve tu neplánovane a prekvapivo odhalila nový model Juke-R.

Nissan_Juke-R Malaga
Extrémny crossover Nissan Juke-R sa v reálnej podobe predstavil v španielskej Malage

Bolo to obrovské prekvapenie, keď na záver tlačovej konferencie po prvý raz naživo odhalili ako "špeciálneho hosťa" práve Nissan Juke-R. Model Juke-R je kombináciou odvážneho a aj provokatívneho dizajnu, vysokého výkonu a rýchlosti, za čo vďačí technike staršieho a silnejšieho brata, vlajkovému modelu Nissan GT-R, ktorého "orgány" používa tento v súčasnosti najrýchlejší a najvýkonnejší crossover na svete.

Nissan Juke-R existuje len v dvoch exemplároch. Jeden s ľavostranným (európska verzia), druhý s pravostranným (verzia britská) riadením. Vývoj je dielom automobilky Nissan, zatiaľ čo výrobu prevzal popredný špecialista na úpravy pre motoristický šport, spoločnosť RML, v spolupráci s európskym technologickým centrom Nissan Technology Centre for Europe (NTC-E).

Pohonné ústrojenstvo si Juke-R, ako sme už spomenuli, požičal od modelu GT-R. Prakticky kompletné, vrátane pohonu všetkých kolies. Pohonným agregátom je vidlicový šesťvalec s objemom 3,8 litra preplňovaný dvoma turbodúchadlami, vďaka ktorým dosahuje najvyšší výkon 530 koní. S ním dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h pod štyri sekundy. Výkon sa na cestu prenáša prostredníctvom 20palcových kolies.

Testovanie oboch nových modelov Nissan Juke-R sa začne v novembri tohto roku. Do sériovej výroby sa tento Dávid na kolesách pravdepodobne nikdy nedostane, Nissan totiž týmto extrémnym modelom testuje záujem verejnosti o rýchly a výkonný crossover.

Nissan_Juke-R Malaga Nissan_Juke-R Malaga Nissan_Juke-R Malaga Nissan_Juke-R Malaga
Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.