Nissan Leaf II: e-Pedal

Štvrtok, 20 júl 2017

Nissan pripravuje elektrický model Leaf druhej generácie. Predstaviť sa ho chystá 6. septembra na autosalóne vo Frankfurte a má niesť pomenovanie e-Pedal.

Nissan Leaf II
Teaserová snímka hlavného svetlometu Nissana e-Pedal napovedá, že aj dizajn karosérie elektrického modelu japonskej automobilky sa výrazne zmodernizuje

Nový model prichádza šesť rokov po tom, ako sa prvé kusy dostali do Európy, pričom v Japonsku a Amerike jazdili už o rok skôr. Takže obnova modelu bola žiaduca a prakticky nevyhnutná. Premiéra vo Frankfurte prebehne začiatkom septembra, krátko na to má ísť nový Nissan druhej generácie do predaja.

Zatiaľ Nissan nezverejnil žiadnu snímku, ktorá by napovedala ako nový feaf bude vyzerať. Upútavka na hlavný svetlomet, ktorú nedávno publikovali v zahraničí, síce toho príliš veľa nenapovie, ale o novom modeli elektrického Leafu e-Padal naznačuje, že novinka vybočuje zo stereotypu, takže na dizajn sa môžeme tešiť. Možno sa na karosérii objavia niektoré prvky známej štúdie IDS.

Ako nový leaf bude fungovať? Vraj jediným prepnutím páčky na centrálnej konzole premení táto technológia plynový pedál na e-Pedal, ktorý umožní vodičovi zrýchľovať, spomaľovať a zastavovať iba pomocou plynového pedála. Technológia e-Pedal je celosvetovo prvým ovládaním vozidla, ktoré je založené na použití jediného pedála a umožní vodičovi zastaviť i na svahu a následne opäť pokračovať v jazde.

Vodič až 90 % ovládania vozidla zvládne jediným pedálom, čo vodičovi zjednoduší jazdu. Pri jazde v hustej mestskej premávke tak nebude musieť používať dva pedále a jazda bude jednoduchšia a príjemnejšia.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.