Nissan Leaf II: O krok ďalej

Štvrtok, 10 august 2017

Nissan postupne odhaľuje svoj elektrický Leaf novej generácie, ktorý nahradí už bradatý až šesťročný model prvej generácie. Nová teaserová snímka načrtáva jeho siluetu. Naznačuje, že nový Leaf bude ďaleko väčší krásavec ako jeho predchodca.

Nissan Leaf

Po šiestich rokoch výroby elektrického Leafu chystá Nissan jeho druhú generáciu. Japonci teraz zverejňujú ďalšiu upútavku, snímku, ktorá zachytáva nový Leaf v bočnom profile. Snímka naznačuje vylepšený dizajn, krásne aerodynamický, ktorý zvýši jeho efektivitu a umožní dôjsť ďalej na jedno nabitie.

Nissan vsadil na aerodynamika, ktorá je kľúčom k tomu, aby elektromobil jazdil efektívnejšie. Menší odpor vzduchu a lepšia stabilita umožnia vozidlu dôjsť ďalej, než je potrebné znovu ho nabiť.

Nová generácia vozidla Nissan Leaf je posadená nižšie k vozovke. To eliminuje nadnášanie vozidla a teda zlepšuje stabilitu vo vyšších rýchlostiach. Napomáhajú tomu aj ďalšie nové dizajnové prvky, ktoré výrazne stabilizujú vozidlo napríklad pri silnom bočnom vetre.

Konštruktéri sa inšpirovali krídlami lietadiel a novému Nissanu Leaf dali ideálny tvar, ktorý umožňuje symetrické prúdenie vzduchu. Vozidlo tak lepšie rozráža vzduch a jazda je plynulejšia a efektívnejšia.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.