Nissan Leaf II: O krok ďalej

Štvrtok, 10 august 2017

Nissan postupne odhaľuje svoj elektrický Leaf novej generácie, ktorý nahradí už bradatý až šesťročný model prvej generácie. Nová teaserová snímka načrtáva jeho siluetu. Naznačuje, že nový Leaf bude ďaleko väčší krásavec ako jeho predchodca.

Nissan Leaf

Po šiestich rokoch výroby elektrického Leafu chystá Nissan jeho druhú generáciu. Japonci teraz zverejňujú ďalšiu upútavku, snímku, ktorá zachytáva nový Leaf v bočnom profile. Snímka naznačuje vylepšený dizajn, krásne aerodynamický, ktorý zvýši jeho efektivitu a umožní dôjsť ďalej na jedno nabitie.

Nissan vsadil na aerodynamika, ktorá je kľúčom k tomu, aby elektromobil jazdil efektívnejšie. Menší odpor vzduchu a lepšia stabilita umožnia vozidlu dôjsť ďalej, než je potrebné znovu ho nabiť.

Nová generácia vozidla Nissan Leaf je posadená nižšie k vozovke. To eliminuje nadnášanie vozidla a teda zlepšuje stabilitu vo vyšších rýchlostiach. Napomáhajú tomu aj ďalšie nové dizajnové prvky, ktoré výrazne stabilizujú vozidlo napríklad pri silnom bočnom vetre.

Konštruktéri sa inšpirovali krídlami lietadiel a novému Nissanu Leaf dali ideálny tvar, ktorý umožňuje symetrické prúdenie vzduchu. Vozidlo tak lepšie rozráža vzduch a jazda je plynulejšia a efektívnejšia.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.