Nissan má nový crossover - Juke

Štvrtok, 07 január 2010

Spoločnosť Nissan uvoľnila v týchto dňoch prvé informácie a jedinú fotografiu pripravovaného malého crossovera. Globálne predstavenie nového malého crossoveru Nissan, pomenovaného Juke, naplánoval Nissan na 10. februára. Oficiálna svetová premiéra sa potom uskutoční na ženevskom autosalóne začiatkom marca a nový model Juke sa začne predávať od októbra tohto roku.

Nissan Juke

Nissan o novom modeli Juke tvrdí, že vnesie do segmentu kompaktných automobilov novú dynamiku a ponúkne európskym zákazníkom alternatívu k tradičnému neinšpiratívnemu malému hatchbacku. Ako štvrtý crossover v európskom rade Nissanu má model Juke posilniť vedúcu pozíciu tejto značky v Európe v segmente crossoverov.

Nissan Juke si vzal inšpiráciu z konceptu Qazana, ktorý mal veľmi dobré prijatie na ženevskom autosalóne v roku 2008. Do ponuky svojich vozidiel zaradí Nissan svoj nový model medzi kompaktný rodinný Note a crossover Qashqai.

Podľa výsledkov prieskumu medzi zákazníkmi spoločnosti Nissan tvoria značnú časť európsky kupujúci v segmente malých a kompaktných automobilov, ktorých potreby zostávajú podľa ich názoru nenaplnené, a to najmä neinšpiratívnou a neoriginálnou ponukou z prevažnej časti hatchbackov, ktoré sa vraj podobajú ako vajce vajcu.

Preto Nissan navrhol a vyvinul model Juke Nissan tak, aby európskym zákazníkom ponúkol alternatívu k tradičnému malému hatchbacku. Podľa Nissanu veľa zákazníkov hľadá automobil, ktorý kombinuje impozantný vzhľad, skvelú ovládateľnosť a potešenie z jazdy, avšak nie na úkor praktickosti a pohodlia. Práve vďaka týmto vlastnostiam by model Juke mal zaujať jedinečnú časť európskeho trhu.

Žiadne ďalšie informácie, napríklad o rozmeroch nového crossovera alebo o použitých pohonných jednotkách Nissan neuverejnil. Vie sa však, že Juke sa bude vyrábať spoločne s modelmi Qashqai, Qashqai+2 a Note v modernom výrobnom závode Nissanu v Sunderlande vo Veľkej Británii.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.