Nissan predstavil unikátny koncept

Štvrtok, 18 december 2008

Divízia Nissan North America predstavila začiatkom decembra v michiganskom ústredí technického centra Nissan koncepčný automobil NV2500. Koncept ponúka originálny prístup v konštrukcii úžitkových automobilov a je predpremiérou pripravovaného modelu nielen pre severoamerický trh.

Nissan NV2500

Koncept označený ako NV2500 sa vyznačuje nezvyčajným vzhľadom a nekonvenčnosťou poňatia, vrátane trojpriestorového interiéru a flexibilných a praktických riešení úložného priestoru. Konštrukčný prístup v štýle mobilnej kancelárie-dielne zahŕňa počítačové pracovisko, sklopný konferenčný stolík, množstvo úložných priestorov, fixačné body a nosiče pre náklad a náradie.

Ide o priestor s vnútornou svetlou výškou takmer 1,85 m s výklopnou bočnou stenou, ktorá umožňuje zloženie vonkajšieho pracovného stola. Všetky vnútorné prvky sú navrhnuté viacúčelovo a z odolných materiálov, takže spoľahlivo zvládnu tvrdé podmienky, či už na staveniskách alebo kdekoľvek inde.

Zaradenie týchto nových úžitkových automobilov do globálneho radu úžitkových vozidiel umožní spoločnosti Nissan ponúknuť ucelený sortiment úžitkových automobilov pokrývajúci niekoľko segmentov, až do celkovej hmotnosti vozidla triedy päť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.