Nissan predstavil unikátny koncept

Štvrtok, 18 december 2008

Divízia Nissan North America predstavila začiatkom decembra v michiganskom ústredí technického centra Nissan koncepčný automobil NV2500. Koncept ponúka originálny prístup v konštrukcii úžitkových automobilov a je predpremiérou pripravovaného modelu nielen pre severoamerický trh.

Nissan NV2500

Koncept označený ako NV2500 sa vyznačuje nezvyčajným vzhľadom a nekonvenčnosťou poňatia, vrátane trojpriestorového interiéru a flexibilných a praktických riešení úložného priestoru. Konštrukčný prístup v štýle mobilnej kancelárie-dielne zahŕňa počítačové pracovisko, sklopný konferenčný stolík, množstvo úložných priestorov, fixačné body a nosiče pre náklad a náradie.

Ide o priestor s vnútornou svetlou výškou takmer 1,85 m s výklopnou bočnou stenou, ktorá umožňuje zloženie vonkajšieho pracovného stola. Všetky vnútorné prvky sú navrhnuté viacúčelovo a z odolných materiálov, takže spoľahlivo zvládnu tvrdé podmienky, či už na staveniskách alebo kdekoľvek inde.

Zaradenie týchto nových úžitkových automobilov do globálneho radu úžitkových vozidiel umožní spoločnosti Nissan ponúknuť ucelený sortiment úžitkových automobilov pokrývajúci niekoľko segmentov, až do celkovej hmotnosti vozidla triedy päť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.