Nissan registruje záujemcov o elektromobil

Pondelok, 09 november 2009

Spoločnosť Nissan začala 5. novembra registrovať potenciálnych záujemcov o elektrický automobil Nissan LEAF. Ten príde na trh koncom roku 2010. Registrácia predchádza prijímaniu predbežných objednávok, ktoré bude možné zasielať až od začiatku roka 2010.

Nissan LEAF

Registrovaní záujemcovia budú získavať prostredníctvom e-mailu informácie o vozidle LEAF a zúčastňovať sa plánovaných akcií týkajúcich sa testovania elektromobilu. Okrem toho budú mať právo na prednostnú kúpu automobilu LEAF po jeho uvedení na trh.

Nový automobil Nissan LEAF je nositeľom myšlienky "nová éra mobility – éra nulových emisií". Predstavuje elektrické vozidlo, ktoré podľa japonského výrobcu ponúka potešenie z jazdy a je aj ohľaduplné voči životnému prostrediu. Nissan LEAF mal premiéru na nedávno skončenom tokijskom autosalóne. Je výsledkom niekoľkoročného výskumu a vývoja vychádzajúceho z vízie budúcej epochy vozidiel Nissan s nulovými emisiami. Nissan LEAF bude uvedený na trh v severnej Amerike, Japonsku a v Európe koncom fiškálneho roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.