Nissan registruje záujemcov o elektromobil

Pondelok, 09 november 2009

Spoločnosť Nissan začala 5. novembra registrovať potenciálnych záujemcov o elektrický automobil Nissan LEAF. Ten príde na trh koncom roku 2010. Registrácia predchádza prijímaniu predbežných objednávok, ktoré bude možné zasielať až od začiatku roka 2010.

Nissan LEAF

Registrovaní záujemcovia budú získavať prostredníctvom e-mailu informácie o vozidle LEAF a zúčastňovať sa plánovaných akcií týkajúcich sa testovania elektromobilu. Okrem toho budú mať právo na prednostnú kúpu automobilu LEAF po jeho uvedení na trh.

Nový automobil Nissan LEAF je nositeľom myšlienky "nová éra mobility – éra nulových emisií". Predstavuje elektrické vozidlo, ktoré podľa japonského výrobcu ponúka potešenie z jazdy a je aj ohľaduplné voči životnému prostrediu. Nissan LEAF mal premiéru na nedávno skončenom tokijskom autosalóne. Je výsledkom niekoľkoročného výskumu a vývoja vychádzajúceho z vízie budúcej epochy vozidiel Nissan s nulovými emisiami. Nissan LEAF bude uvedený na trh v severnej Amerike, Japonsku a v Európe koncom fiškálneho roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Foto: Nissan
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.