Nová Dacia Duster od 9 990 eur, s pohonom 4x4 od 12 790 eur

Streda, 23 október 2013

Dacia sa poponáhľala s uverejnením cien za modernizovaný model Duster, ktorý bude v predaji za cenu od 9 990 eur, práve za toľko, za čo sa stále predáva súčasný model. Ako dlho vydrží táto štartovacia cena, to zrejme ukáže až čas. Keďže o Duster je stále veľký záujem kupujúcich, nemusí dlho vydržať. Prvé vozidlá prídu na Slovensko koncom novembra alebo začiatkom decembra tohto roku.

Dacia Duster
Nová Dacia Duster s robustnejším vzhľadom obohatí slovenský trh už koncom novembra

Nový Duster prichádza tri roky po jeho prvom omladení. Na jeho vonkajšom vzhľade sa toho príliš veľa nezmenilo, napriek tomu však vyzerá robustnejšie a športovejšie. Interiér by však mal obsahovať najmä kvalitnejšie materiály.

Spolu s tlačovým materiálom sme do redakcie dostali aj cenník nového Dustera. Cena základného modelu s motorom 1,6/105k 4x2 vo výbave Access sa začína na 9 990 eurách a je rovnaká ako mal doterajší model. Ani ceny modelov s vyššími výbavami sa od cien predchádzajúcich modelov príliš nelíšia.

Tak Duster s turbodieselom 1,5 dCi/90k 4x2 štartuje na cene 12 490 eur. Model s pohonom 4x4 za najnižšiu cenu je 1,6 16V/105k v druhom stupni výbavy Cool sa bude predávať za 12 790 eur. Tretím stupňom výbavy je Arctica a najvyšším Exception. V tejto výbave sa Duster bude ponúkať s benzínovým motorom 1,2 TCe/125k a pohonom 4x2 za cenu 13 790 eur. Druhý model v najvyššej výbave Exception bude mať výkonnejší z dvoch turbodieselov - 1,5 dCi/110k a pohon všetkých kolies. Cena je 16 490 eur je najvyššou cenou za Duster.

V ponuke bude aj naďalej motor na kombinovaný pohon benzín/LPG. Vo výbave Cool to bude 1,6 16V/102k 4x2 LPG za cenu 11 590 eur, vo vyššej Arctica s rovnakým motorom 1,6 16V/102k 4x2 LPG, ale za cenu 12 390 eur

V súčasnosti už Dacia prijíma objednávky na nový Duster. Ako sme už spomenuli, prvé dodávky prídu k dílerom približne koncom novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.