Nová Dacia Duster od 9 990 eur, s pohonom 4x4 od 12 790 eur

Streda, 23 október 2013

Dacia sa poponáhľala s uverejnením cien za modernizovaný model Duster, ktorý bude v predaji za cenu od 9 990 eur, práve za toľko, za čo sa stále predáva súčasný model. Ako dlho vydrží táto štartovacia cena, to zrejme ukáže až čas. Keďže o Duster je stále veľký záujem kupujúcich, nemusí dlho vydržať. Prvé vozidlá prídu na Slovensko koncom novembra alebo začiatkom decembra tohto roku.

Dacia Duster
Nová Dacia Duster s robustnejším vzhľadom obohatí slovenský trh už koncom novembra

Nový Duster prichádza tri roky po jeho prvom omladení. Na jeho vonkajšom vzhľade sa toho príliš veľa nezmenilo, napriek tomu však vyzerá robustnejšie a športovejšie. Interiér by však mal obsahovať najmä kvalitnejšie materiály.

Spolu s tlačovým materiálom sme do redakcie dostali aj cenník nového Dustera. Cena základného modelu s motorom 1,6/105k 4x2 vo výbave Access sa začína na 9 990 eurách a je rovnaká ako mal doterajší model. Ani ceny modelov s vyššími výbavami sa od cien predchádzajúcich modelov príliš nelíšia.

Tak Duster s turbodieselom 1,5 dCi/90k 4x2 štartuje na cene 12 490 eur. Model s pohonom 4x4 za najnižšiu cenu je 1,6 16V/105k v druhom stupni výbavy Cool sa bude predávať za 12 790 eur. Tretím stupňom výbavy je Arctica a najvyšším Exception. V tejto výbave sa Duster bude ponúkať s benzínovým motorom 1,2 TCe/125k a pohonom 4x2 za cenu 13 790 eur. Druhý model v najvyššej výbave Exception bude mať výkonnejší z dvoch turbodieselov - 1,5 dCi/110k a pohon všetkých kolies. Cena je 16 490 eur je najvyššou cenou za Duster.

V ponuke bude aj naďalej motor na kombinovaný pohon benzín/LPG. Vo výbave Cool to bude 1,6 16V/102k 4x2 LPG za cenu 11 590 eur, vo vyššej Arctica s rovnakým motorom 1,6 16V/102k 4x2 LPG, ale za cenu 12 390 eur

V súčasnosti už Dacia prijíma objednávky na nový Duster. Ako sme už spomenuli, prvé dodávky prídu k dílerom približne koncom novembra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.