Nová Dacia Logan MCV už od 7290 eur

Utorok, 22 október 2013

Po nových generáciách Logan, Sandero, Sandero Stepway, Lodgy, Dokker a Dokker Van prišla Dacia prednedávnom aj s novým Loganom MCV, veľkým kombi za nízku cenu. Namiesto predchodcu s rovnakým menom ponúka nie sedemmiestny model, ale päťmiestny, ktorý už nevyzerá ako MPV, ale ako "čistokrvné" kombi.

Dacia Logan MCV
Logan MCV druhej generácie je plnohodnotným kombi, kým predchodca bol skôr MPV

Dacia rozšírila svoje portfólio o ďalší nový model, ktorý je oproti MCV prvej generácie elegantnejší, v interiéri ponúka len päť miest. Nové MCV stojí na rovnakom základe ako Logan či Sandero a s týmito súrodencami má aj rovnaký predok. Aj pri tomto modeli vsádza Dacia na dizajn. Dizajn tohto kombi ocenia najmä kupujúci s tenšou peňaženkou, pre ktorých je tento automobil s veľkým vnútorným priestorom, spoľahlivosťou, hospodárnosťou a jednoduchou údržbou dobrou voľbou.

Väčšiu praktickosť a sedem miest na sedenie, ktorú mala prvá generácia MCV, prevzala minuloročná novinka Lodgy, takže novej MCV stačilo len päť miest. Má teraz síce na zadných sedadlách menej miesta najmä nad hlavami cestujúcich ako v bývalom MCV, ale vždy ho je dostatok. Za nimi je dostatočne objemný 537 litrový priestor pre batožiny, ktorý sa po zložení zadných sedadiel zväčší na 1518 litrov.

Dacia Logan MCV
Logan MCV sa pýši batožinovým priestorom s 573 litrami a vzadu aj svetlami á la Volvo

Nová Dacia Logan MCV ponúka viac prvkov výbavy za cenu výbehového modelu. Už prvý stupeň výbavy prichádza s vyšším komfortom, bezpečnosťou a praktickými vylepšeniami. Má napríklad ESC, predné a bočné airbagy a zadné sedadlá delené v pomere 60:40.

Nová Dacia Logan MCV ponúka tri verzie výbavy. Základnou je Access dostupná s jedinou motorizáciou 1,2 16V/75k a so štartovacou cenou 7290 eur. Druhým stupňom výbavy je Ambiance s rovnakým motorom alebo kombinovaným na benzín/LPG. Verzia LPG tak začína na cene len 8690 eur. Dieselové motory má len výbava Arctica – s motorom 1,5 dCi sa predáva za cenu od 10 790 eur.

Dacia Logan MCV
Vo výbave Arctica má MCV bohatú výbavú, ktorej pre potreby užívateľa nič nechýba

Novým príslušenstvom je multimediálny systém MediaNav, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, zadné parkovacie senzory a režim Eco. Nové motory, dieselové a benzínový TCe 90, majú nízku spotrebu a málo emisií CO2. Dieselové verzie ponúkajú spotrebu na úrovni 3,8 l/100 km.

Predaj novej Dacie Logan MCV na Slovensku sa začal začiatkom októbra tohto roku s cenou od 7290 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.