Nová Dacia Logan MCV už od 7290 eur

Utorok, 22 október 2013

Po nových generáciách Logan, Sandero, Sandero Stepway, Lodgy, Dokker a Dokker Van prišla Dacia prednedávnom aj s novým Loganom MCV, veľkým kombi za nízku cenu. Namiesto predchodcu s rovnakým menom ponúka nie sedemmiestny model, ale päťmiestny, ktorý už nevyzerá ako MPV, ale ako "čistokrvné" kombi.

Dacia Logan MCV
Logan MCV druhej generácie je plnohodnotným kombi, kým predchodca bol skôr MPV

Dacia rozšírila svoje portfólio o ďalší nový model, ktorý je oproti MCV prvej generácie elegantnejší, v interiéri ponúka len päť miest. Nové MCV stojí na rovnakom základe ako Logan či Sandero a s týmito súrodencami má aj rovnaký predok. Aj pri tomto modeli vsádza Dacia na dizajn. Dizajn tohto kombi ocenia najmä kupujúci s tenšou peňaženkou, pre ktorých je tento automobil s veľkým vnútorným priestorom, spoľahlivosťou, hospodárnosťou a jednoduchou údržbou dobrou voľbou.

Väčšiu praktickosť a sedem miest na sedenie, ktorú mala prvá generácia MCV, prevzala minuloročná novinka Lodgy, takže novej MCV stačilo len päť miest. Má teraz síce na zadných sedadlách menej miesta najmä nad hlavami cestujúcich ako v bývalom MCV, ale vždy ho je dostatok. Za nimi je dostatočne objemný 537 litrový priestor pre batožiny, ktorý sa po zložení zadných sedadiel zväčší na 1518 litrov.

Dacia Logan MCV
Logan MCV sa pýši batožinovým priestorom s 573 litrami a vzadu aj svetlami á la Volvo

Nová Dacia Logan MCV ponúka viac prvkov výbavy za cenu výbehového modelu. Už prvý stupeň výbavy prichádza s vyšším komfortom, bezpečnosťou a praktickými vylepšeniami. Má napríklad ESC, predné a bočné airbagy a zadné sedadlá delené v pomere 60:40.

Nová Dacia Logan MCV ponúka tri verzie výbavy. Základnou je Access dostupná s jedinou motorizáciou 1,2 16V/75k a so štartovacou cenou 7290 eur. Druhým stupňom výbavy je Ambiance s rovnakým motorom alebo kombinovaným na benzín/LPG. Verzia LPG tak začína na cene len 8690 eur. Dieselové motory má len výbava Arctica – s motorom 1,5 dCi sa predáva za cenu od 10 790 eur.

Dacia Logan MCV
Vo výbave Arctica má MCV bohatú výbavú, ktorej pre potreby užívateľa nič nechýba

Novým príslušenstvom je multimediálny systém MediaNav, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, zadné parkovacie senzory a režim Eco. Nové motory, dieselové a benzínový TCe 90, majú nízku spotrebu a málo emisií CO2. Dieselové verzie ponúkajú spotrebu na úrovni 3,8 l/100 km.

Predaj novej Dacie Logan MCV na Slovensku sa začal začiatkom októbra tohto roku s cenou od 7290 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.