Nová Dacia Spring, prvá čisto elektrická

Sobota, 03 apríl 2021

Prvá elektrická Dacia s modelovým označením Spring má vykročené na európsky trh. Je sto percent elektrická, štvormiestna, s dojazdom 230 kilometrov, v mestskom cykle dokonca 305 kilometrov. S Daciou Spring sa elektromobilita má podľa výrobcu stať dostupnejšia pre všetkých.

1-dacia-spring

Dacia Spring je mestský crossover s dĺžkou 3,73 metra, šírkou 1,62 metra výškou 1,51 metra a rázvorom 2,42 metra. Má v nej byť dostatok priestoru pre štyroch dospelých a ich batožiny.

Vzadu pod vekom batožinového priestoru je veľký priestor pre batožiny so solídnym objemom 300 litrov spolu s priestorom, kde môže byť uložené rezervné koleso. Po sklopení operadiel zadných sedadiel sa priestor pre batožiny zväčší na rovných 600 litrov.

Už v druhej polovici mesiaca apríl si budú môcť slovenskí zákazníci objednať tento nový elektrický automobil rumunskej automobilky, pretože aj slovenskí predajcovia spustia predobjednávky na prvý elektromobil z dielne Dacia.

Nové štvormiestne vozidlo prezentuje model Spring ako automobil s asertívnym dizajnom a kompaktnými rozmermi. Zaujmú na ňom charakteristické LED svetlomety, zvýšená svetlá výška, robustné predné a zadné nárazníky, ochrana podbehov a strešné lišty, ktoré Dacii Spring dodávajú vzhľad SUV.

Dacia Spring je vybavená elektromotorom s výkonom 33 kW, ktorý ponúka dostatok dynamiky pre absolútne plynulú jazdu. Vďaka akumulátorom s kapacitou 27,4 kWh je dojazd v mestskom cykle WLTP až 305 km a v kombinovanom cykle 230 km. Na akumulátory je záruka osem rokov alebo 120 000 kilometrov.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.