Nová Fabia Combi už v predaji

Utorok, 22 január 2008

Po siedmich rokoch má Škoda Fabia Combi svojho nástupcu. S prídavkom za menom, aké si dávali králi po svojich predchodcoch – Fabia Combi II. Takže – kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!

Škoda Fabia Combi II Škoda Fabia Combi II

Oficiálny štart predaja druhej generácie obľúbeného modelu Fabia Combi sa práve začal. Nový model druhej generácie menšieho kombi českej automobilky sa verejnosti prvýkrát predstavil na autosalóne vo Frankfurte, krátko na to v Nitre v septembri minulého roku. V týchto dňoch je už v ponuke u všetkých obchodníkov značky Škoda na celom Slovensku.

Od svojho predstavenia v roku 2000 sa vyrobilo a predalo celkom 640 tisíc kusov Škody Fabia Combi prvej generácie. Z toho viac ako 39 tisíc na Slovensko a 125 tisíc v českej republike, teda v niekdajšej spoločnej krajine sa tohto praktického automobilu predala viac ako štvrtina všetkých vyrobených. Český výrobca chce ťažiť z popularity modelu Fabie Combi a aj preto predpokladá nárast predaja od roku 2009 na 100 000 exemplárov ročne.

Škoda Fabia Combi II Škoda Fabia Combi II

Nová generácia Fabie Combi nadväzuje na dlhú tradíciu vozidiel Škoda s karosériou kombi, ktorú začali modely Forman a Felicia Combi. Nová Škoda Fabia Combi zaujme priestrannosťou a variabilitou a veľkosťou batožinového priestoru s objemom 480 litrov alebo po sklopení zadných sedadiel 1460 litrov, ktoré ju radia medzi najväčšie vo svojej triede. K technickým novinkám, ktoré prispievajú k bezpečnosti cestnej premávky patria okrem iných hmlové svetlomety s funkciou Corner a predné projektorové adaptívne svetlomety.

Cena základnej verzie Škoda Fabia Combi II Classic s motorom 1,2 HTP 44 kW/60 k je v ponuke za cenu 334 900 korún, so silnejším motorom 1,2 12V HTP 51 kW/70 k stojí 354 900 korún, verzia Ambiente 369 900 korún. Verzia Sport má cenu 419 900 korún a Elegance 1,2 12V HTP 51 kW/70 k 434 900 korún. Na výber sú aj ďalšie výkonnejšie motory. Z benzínových štvorvalce 1,4 16V 63 kW/85 k (cena od 384 900 Sk) a 1,6 16V 77 kW/105 k (od 414 900 Sk). Z naftových sú k dispozícii tri pohonné jednotky. Trojvalce 1,4 TDI 51 kW/70 k (od 424 900 Sk) a 1,4 TDI 59 kW/80 k (od 439 900 Sk) a štvorvalec 1,9 TDI 77 kW/105 k (od 479 900 Sk). Všetky pohonné jednotky prenášajú výkon na kolesá prednej nápravy prostredníctvom 5stuňových mechanických prevodoviek, jedine benzínová 105koňová 1,6 má šesťstupňový automat (cena od 454 900 Sk).

Škoda Fabia Combi II

Už v základnej výbave Classic dostane zákazník napríklad ABS vrátane MSR a brzdového asistenta Dual Rate, airbag vodiča a spolujazdca, bočné airbagy, posilňovač riadenia alebo nesymetricky delené zadné sedadlá.

Nová Fabia Combi bude sa bude predávať aj vo verzii N1 s dvoma typmi deliacich mreží.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.