Nová generácia bestselleru Suzuki

Nedeľa, 10 júl 2011

Suzuki Motor Corporation prichádza na európsky trh s nástupcom úspešného modelu V-Strom 650. Od júla sa začne aj u nás predávať novinka, model Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS, motocykel pre každý životný štýl.

Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS
Už tento mesiac sa začne u nás predávať nový motocykel Suzuki V-Strom 650 ABS

Od uvedenia na trh v roku 2003 si V-Strom 650 získal priazeň v Európe i severnej Amerike ako Sport Tourer Enduro, pretože je ako stvorený pre každodenné používanie v mestských uliciach, ale aj na dlhšie trasy. Jeho benefitmi sú najmä pohodlné sedadlá, vzpriamená poloha sedenia, účinná ochrana proti vetru, vďaka ktorým je aj jazda po diaľnici pôžitkom ako aj dvojvalcový vidlicový motor s vynikajúcimi vlastnosťami.

Premenu modelu podčiarkuje športový dizajn, nové čelné sklo zvyšujúce komfort pri cestovaní a nové funkcie informačného displeja na prístrojovej doske. Motor bol vyladený tak, aby uľahčil jazdu v nízkych až stredných otáčkach. Súčasťou štandardnej výbavy je ABS.

Nový motocykel má oproti predchodcovi nový predný kryt, tlmič výfuku, poskytuje vyšší jazdný komfort (ochrana proti vetru vďaka novému tvaru čelného skla a prednej kapoty), má informačný displej s údajmi o zaradenom prevodovom stupni, vonkajšej teplote a spotrebe paliva, doladený výkon motora v nízkych a stredných otáčkach, nižšiu spotrebu paliva a po znížení hmotnosti o 6 kg je aj lepšie ovládateľný.

Cenu nového modelu Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS importér zatiaľ nezverejnil.

Technické údaje modelu V-Strom 650 ABS

Dĺžka/šírka/výška2290/835/1405 mm
Výška sedadla835 mm
Hmotnosť motocykla214 kg
Typ motora4takt, kvapal. chladený, DOHC, 90° V-Twin
Objem motora645 cm3
Objem palivovej nádrže20 litrov
Rozmer pneumatík p/z110/80 R19/150/70 R17

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.