Nová generácia bestselleru Suzuki

Nedeľa, 10 júl 2011

Suzuki Motor Corporation prichádza na európsky trh s nástupcom úspešného modelu V-Strom 650. Od júla sa začne aj u nás predávať novinka, model Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS, motocykel pre každý životný štýl.

Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS
Už tento mesiac sa začne u nás predávať nový motocykel Suzuki V-Strom 650 ABS

Od uvedenia na trh v roku 2003 si V-Strom 650 získal priazeň v Európe i severnej Amerike ako Sport Tourer Enduro, pretože je ako stvorený pre každodenné používanie v mestských uliciach, ale aj na dlhšie trasy. Jeho benefitmi sú najmä pohodlné sedadlá, vzpriamená poloha sedenia, účinná ochrana proti vetru, vďaka ktorým je aj jazda po diaľnici pôžitkom ako aj dvojvalcový vidlicový motor s vynikajúcimi vlastnosťami.

Premenu modelu podčiarkuje športový dizajn, nové čelné sklo zvyšujúce komfort pri cestovaní a nové funkcie informačného displeja na prístrojovej doske. Motor bol vyladený tak, aby uľahčil jazdu v nízkych až stredných otáčkach. Súčasťou štandardnej výbavy je ABS.

Nový motocykel má oproti predchodcovi nový predný kryt, tlmič výfuku, poskytuje vyšší jazdný komfort (ochrana proti vetru vďaka novému tvaru čelného skla a prednej kapoty), má informačný displej s údajmi o zaradenom prevodovom stupni, vonkajšej teplote a spotrebe paliva, doladený výkon motora v nízkych a stredných otáčkach, nižšiu spotrebu paliva a po znížení hmotnosti o 6 kg je aj lepšie ovládateľný.

Cenu nového modelu Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS importér zatiaľ nezverejnil.

Technické údaje modelu V-Strom 650 ABS

Dĺžka/šírka/výška2290/835/1405 mm
Výška sedadla835 mm
Hmotnosť motocykla214 kg
Typ motora4takt, kvapal. chladený, DOHC, 90° V-Twin
Objem motora645 cm3
Objem palivovej nádrže20 litrov
Rozmer pneumatík p/z110/80 R19/150/70 R17

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.