Nová generácia bestselleru Suzuki

Nedeľa, 10 júl 2011

Suzuki Motor Corporation prichádza na európsky trh s nástupcom úspešného modelu V-Strom 650. Od júla sa začne aj u nás predávať novinka, model Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS, motocykel pre každý životný štýl.

Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS
Už tento mesiac sa začne u nás predávať nový motocykel Suzuki V-Strom 650 ABS

Od uvedenia na trh v roku 2003 si V-Strom 650 získal priazeň v Európe i severnej Amerike ako Sport Tourer Enduro, pretože je ako stvorený pre každodenné používanie v mestských uliciach, ale aj na dlhšie trasy. Jeho benefitmi sú najmä pohodlné sedadlá, vzpriamená poloha sedenia, účinná ochrana proti vetru, vďaka ktorým je aj jazda po diaľnici pôžitkom ako aj dvojvalcový vidlicový motor s vynikajúcimi vlastnosťami.

Premenu modelu podčiarkuje športový dizajn, nové čelné sklo zvyšujúce komfort pri cestovaní a nové funkcie informačného displeja na prístrojovej doske. Motor bol vyladený tak, aby uľahčil jazdu v nízkych až stredných otáčkach. Súčasťou štandardnej výbavy je ABS.

Nový motocykel má oproti predchodcovi nový predný kryt, tlmič výfuku, poskytuje vyšší jazdný komfort (ochrana proti vetru vďaka novému tvaru čelného skla a prednej kapoty), má informačný displej s údajmi o zaradenom prevodovom stupni, vonkajšej teplote a spotrebe paliva, doladený výkon motora v nízkych a stredných otáčkach, nižšiu spotrebu paliva a po znížení hmotnosti o 6 kg je aj lepšie ovládateľný.

Cenu nového modelu Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS importér zatiaľ nezverejnil.

Technické údaje modelu V-Strom 650 ABS

Dĺžka/šírka/výška2290/835/1405 mm
Výška sedadla835 mm
Hmotnosť motocykla214 kg
Typ motora4takt, kvapal. chladený, DOHC, 90° V-Twin
Objem motora645 cm3
Objem palivovej nádrže20 litrov
Rozmer pneumatík p/z110/80 R19/150/70 R17

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.