Nová generácia bestselleru Suzuki

Nedeľa, 10 júl 2011

Suzuki Motor Corporation prichádza na európsky trh s nástupcom úspešného modelu V-Strom 650. Od júla sa začne aj u nás predávať novinka, model Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS, motocykel pre každý životný štýl.

Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS
Už tento mesiac sa začne u nás predávať nový motocykel Suzuki V-Strom 650 ABS

Od uvedenia na trh v roku 2003 si V-Strom 650 získal priazeň v Európe i severnej Amerike ako Sport Tourer Enduro, pretože je ako stvorený pre každodenné používanie v mestských uliciach, ale aj na dlhšie trasy. Jeho benefitmi sú najmä pohodlné sedadlá, vzpriamená poloha sedenia, účinná ochrana proti vetru, vďaka ktorým je aj jazda po diaľnici pôžitkom ako aj dvojvalcový vidlicový motor s vynikajúcimi vlastnosťami.

Premenu modelu podčiarkuje športový dizajn, nové čelné sklo zvyšujúce komfort pri cestovaní a nové funkcie informačného displeja na prístrojovej doske. Motor bol vyladený tak, aby uľahčil jazdu v nízkych až stredných otáčkach. Súčasťou štandardnej výbavy je ABS.

Nový motocykel má oproti predchodcovi nový predný kryt, tlmič výfuku, poskytuje vyšší jazdný komfort (ochrana proti vetru vďaka novému tvaru čelného skla a prednej kapoty), má informačný displej s údajmi o zaradenom prevodovom stupni, vonkajšej teplote a spotrebe paliva, doladený výkon motora v nízkych a stredných otáčkach, nižšiu spotrebu paliva a po znížení hmotnosti o 6 kg je aj lepšie ovládateľný.

Cenu nového modelu Suzuki Enduro Sports Tourer V-Strom 650 ABS importér zatiaľ nezverejnil.

Technické údaje modelu V-Strom 650 ABS

Dĺžka/šírka/výška2290/835/1405 mm
Výška sedadla835 mm
Hmotnosť motocykla214 kg
Typ motora4takt, kvapal. chladený, DOHC, 90° V-Twin
Objem motora645 cm3
Objem palivovej nádrže20 litrov
Rozmer pneumatík p/z110/80 R19/150/70 R17

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.