Nová Honda Accord: premiéra v Ženeve

Pondelok, 07 február 2011

V Ženeve na marcovom autosalóne predstaví Honda inovovaný model Accord vo verzii sedan i kombi (Tourer). Obe verzie pre rok 2011 prešli radom zmien, zameraných predovšetkým na zlepšenie vzhľadu, zníženie emisií, zlepšenie jazdných vlastností a ovládateľnosti. Modernizácia prichádza po troch rokoch od uvedenia aktuálneho modelu na trh.

Honda Accord
Nová modernizovaná Honda Accord Tourer nahradí po troch rokoch súčasný model

Na exteriéri oboch verzií, sedana i Tourera, sú menšie dizajnové zmeny. Zmenené sú predné svetlomety, ktoré majú čistejšie a ostrejšie rysy a pôvodne oranžové smerovky sú teraz v čírom vyhotovení. Vyššie úrovne výbavy dostali bi-xenónové svetlomety s funkciou osvetlenia zákrut a automatického prepínania diaľkových svetiel. Zmenená je aj mriežka chladiča a línia prednej časti vozidla pôsobí teraz agresívnejšie. Nové koncové svetlá má sedan.

Rad drobných zmien je aj v interiéri. Vyššie výbavy dostali nové materiály čalúnenia sedadiel a výplní dverí, ktoré dodávajú kabíne novú atmosféru. Pre model Type-S sa štandardne ponúka polokožené čalúnenie sedadiel v tmavo sivom vyhotovení a čierne čalúnenie stropu. Dekorácie imitácií kovu na páke ručnej brzdy, kulise radiacej páky, volantu, paneloch dverí a stredovej konzole majú tmavší odtieň, ktorý lepšie ladí s novými textilnými materiálmi v interiéri.

Honda Accord
Rad drobných zmien a vylepšení je aj na interiéri modernizovaného modelu Accord

Vylepšenie dieselového motora 2,2 i-DTEC s výkonom 150 k sa orientovalo predovšetkým na zníženie trenia a vnútorných strát, na zlepšenie spotreby paliva a zníženie emisií. Výsledkom je pokles emisií CO2 o 9 g/km pri verzii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a o 11 g/km pri verzii s automatickou prevodovkou. Nižšie emisie (159 g/km) a spotrebu paliva má aj benzínový motor.Okrem týchto zmien prispeli k zníženiu spotreby paliva aj nové aerodynamické prvky na spodnej časti vozidla. Nižšie emisie (159 g/km) a spotrebu paliva má aj benzínový motor.

Konštruktérom sa pri verziách Accord Tourer i sedan podarilo ďalej vylepšiť charakteristiku tlmičov s ohľadom na rôznorodé typy povrchov vozoviek, ktoré sa v Európe nachádzajú. V prípade tlmičov s dvoma režimami prinieslo zlepšenie vyššiu stabilitu pri jazde po diaľnici s vysokou rýchlosťou, ale predovšetkým výrazné zlepšenie kvality jazdy na nekvalitných vozovkách.

Novinkou pri vyšších výbavách modelu Accord sú aktívne svetlomety, ktoré zaisťujú osvetlenie zákrut. Do súčasných svetlometov sa integrovali dodatočné svetlá, ktoré osvetľujú priestor po stranách vozidla. Svetlo na príslušnej strane sa rozsvieti vždy, keď vodič zapne ukazovatele smeru, alebo keď otočí volantom o viac ako 90 stupňov. Pri cúvaní sa rozsvietia obidve cúvacie svetlá, aby mal vodič dobrý výhľad na obe strany vozidla.

Honda Accord
Sedan Accord má dizajnové zmeny aj na zadnej časti a nové sú aj koncové svetlá

Novou technológiou pre modernizovaný Accord je systém automatického prepínania diaľkových svetiel pri verziách s bi-xenónovými svetlometmi. Tento systém je riadený kamerou umiestnenou medzi čelným sklom a vnútorným spätným zrkadlom. Kamera dokáže rozpoznať svetlomety protiidúcich vozidiel alebo koncové svetlá vpredu idúcich vozidiel a podľa potreby prepnúť diaľkové svetlá na tlmené.

Nová verzia modelu Accord bude na európsky trh uvedená v apríli tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.