Nová Honda CB125F ľahšia i úspornejšia

Piatok, 25 september 2020

Honda inovovala model CB125F a vstupuje ním do roku 2021. Nový model je určený predovšetkým pre mladých a začínajúcich jazdcov, vyznačuje sa mimoriadne nízkou spotrebou paliva a zachováva si jazdné výkony predchodcu.

1-Honda-CB125F

Nový stroj je oproti súčasnému modelu o 11 kg ľahší. Jeho motor s technológiou znižovania trenia eSP (enhanced Smart Power) sa vyznačuje mimoriadne nízkou spotrebou paliva pri zachovaní jazdných výkonov a po novom je vybavený štartérom kombinovaným s alternátorom (ACG).

K novému vzhľadu modelu CB125F prispieva kapotáž so štylistickými rysmi väčších súrodencov radu CB a vo výbave má teraz LED svetlomet, stredový stojan a digitálny prístrojový panel s indikátorom úspornej jazdy Eco.

Motocykel s objemom 125 cm3 pre začínajúcich jazdcov je predovšetkým mnohostranný. Predstavuje tiež najekonomickejší spôsob cestovania, a to tak z pohľadu obstarávacej ceny ako aj z prevádzkových nákladov. Je to motocykel odolný, ľahko ovládateľný a úsporný.

Pre mnohých je motocykel s objemom 125 cm3 začiatkom ich motocyklového dobrodružstva ako prvý naozajstný motocykel. Svojmu majiteľovi poskytovať všetko čo od motocykla požadujú a očakávajú. Honda CB125F je ľahko ovládateľný motocykel, kvalitou spracovaný a s atraktívnym vzhľadom.

Nový model Honda CB125F má vzduchom chladený motor s technológiou eSP vyrábaný v továrni firmy Honda v Taliansku. Jednovalcový dvojventilový motor s rozvodom SOHC spĺňa požiadavky emisnej normy Euro5. Má prepracovaný rám a svojim štýlom odkazuje na väčších súrodencov hondy. LED svetlomet a nový digitálny prístrojový panel zdôrazňujú celkovú jeho kvalitu.

Nový motor už so spomínanou technológiou enhanced Smart Power (eSP) sa vyznačuje o 27 % nižšou spotrebou paliva bez toho, aby došlo k zníženiu výkonu. Nová je technológia znižovania trenia aj vďaka ihlovým ložiskám. Štartér je kombinovaný s alternátorom a dodáva motoru potrebnú energiu. Vďaka týmto riešeniam je motor o 7 kg ľahší. Motocykel má päťstupňovú prevodovku a zapuzdrenú reťaz stáleho prevodu.

Maximálny výkon motora 8 kW/11k je k dispozícii pri 7500 otáčok. Spotreba paliva sa znížila z pôvodných 2 l/100 km na 1,5 l/100 km, čo pri 11-litrovej nádrži predstavuje dojazd okolo 800 km.

Nový rám z oceľových rúrok je oproti predchodcovi o 1,7 kg ľahší. Dva zadné tlmiče disponujú funkciou nastavenia predpätia. Pohotovostná hmotnosť je 117 kg, čo je oproti predchádzajúcemu modelu zníženie o 11 kilogramov.

Honda CB125F pre rok 2021 bude k dispozícii vo farebných vyhotoveniach červená Splendor Red, biela perleťová Pearl Cool White a čierna.

1-Honda-CB125F 2-Honda-CB125F 3-Honda-CB125F
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.