Nová Honda Civic do predaja. S litrovým motorom za 16 990 eur.

Piatok, 17 február 2017

Honda Civic desiatej generácie mieri na náš trh a približne od polovice marca tohto roka vstúpi do slovenských showroomov. Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo príde na 16 990 eur.

1 Honda Civic X

Desiata generácia Hondy Civic s päťdverovou karosériou hatchback, predstavená na minuloročnom autosalóne v Paríži. Civic s karosériou sedan, pôvodne určený pre severnú Ameriku, sa bude predávať aj v niektorých vybraných štátoch Európy, ale či medzi nimi bude aj Slovensko, o tom informácie nemáme. Ale keďže do Českej republiky sa bude dovážať, možné je, že predávať sa bude aj u nás.

Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo s litrovým motorom a výkonom 129 koní (95 kW), 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave S sa bude ponúkať za 16 990 eur. So samočinnou prevodovkou CVT bude cena 18 290 eur. Vo vyššej Comfort sa Civic bude ponúkať za 18 490 eur. Za výbavu Elegance zaplatí kupujúci 20 490 eur. Stále s motorom 1,0 Turbo a s výkonom 129 koní.

Civic so silnejším motorom 182 koní (134 kW) a so 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave Sport bude mať cenu od 23 490 eur. V najvyššej výbave Prestige bude Civic 1,5 VTEC Turbo stáť 26 490 eur (s manuálnou prevodovkou), resp. 27 790 eur (s automatickou CVT prevodovkou).

2 Honda Civic X

Výbava S má šesť airbagov, bezpečnostný systém Honda Sensing, elektrické ovládanie, multiinformačný prístrojový panel s farebným displejom, alarm, predpríprava na rádio. Vo vyššej výbave Comfort nájdeme už aj automatickú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a 16palcové kolesá.

Vo verzii Elegance nechýba systém stop/start, dvojzónová klimatizácia, parkovacie senzory a parkovacia kamera, svetlá do hmly, navigácia či 17palcové kolesá. Najvyššia výbava má navyše diódové svetlá, adaptívne tlmiče, bezkľúčový vstup a štartovanie, prémiové audio a elektricky ovládané panoramatické strešné okno.

Nová Honda Civic VTEC Turbo sa na Slovensku začne oficiálne predávať 18. marca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.