Nová Honda Civic do predaja. S litrovým motorom za 16 990 eur.

Piatok, 17 február 2017

Honda Civic desiatej generácie mieri na náš trh a približne od polovice marca tohto roka vstúpi do slovenských showroomov. Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo príde na 16 990 eur.

1 Honda Civic X

Desiata generácia Hondy Civic s päťdverovou karosériou hatchback, predstavená na minuloročnom autosalóne v Paríži. Civic s karosériou sedan, pôvodne určený pre severnú Ameriku, sa bude predávať aj v niektorých vybraných štátoch Európy, ale či medzi nimi bude aj Slovensko, o tom informácie nemáme. Ale keďže do Českej republiky sa bude dovážať, možné je, že predávať sa bude aj u nás.

Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo s litrovým motorom a výkonom 129 koní (95 kW), 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave S sa bude ponúkať za 16 990 eur. So samočinnou prevodovkou CVT bude cena 18 290 eur. Vo vyššej Comfort sa Civic bude ponúkať za 18 490 eur. Za výbavu Elegance zaplatí kupujúci 20 490 eur. Stále s motorom 1,0 Turbo a s výkonom 129 koní.

Civic so silnejším motorom 182 koní (134 kW) a so 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave Sport bude mať cenu od 23 490 eur. V najvyššej výbave Prestige bude Civic 1,5 VTEC Turbo stáť 26 490 eur (s manuálnou prevodovkou), resp. 27 790 eur (s automatickou CVT prevodovkou).

2 Honda Civic X

Výbava S má šesť airbagov, bezpečnostný systém Honda Sensing, elektrické ovládanie, multiinformačný prístrojový panel s farebným displejom, alarm, predpríprava na rádio. Vo vyššej výbave Comfort nájdeme už aj automatickú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a 16palcové kolesá.

Vo verzii Elegance nechýba systém stop/start, dvojzónová klimatizácia, parkovacie senzory a parkovacia kamera, svetlá do hmly, navigácia či 17palcové kolesá. Najvyššia výbava má navyše diódové svetlá, adaptívne tlmiče, bezkľúčový vstup a štartovanie, prémiové audio a elektricky ovládané panoramatické strešné okno.

Nová Honda Civic VTEC Turbo sa na Slovensku začne oficiálne predávať 18. marca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.