Nová Honda Civic do predaja. S litrovým motorom za 16 990 eur.

Piatok, 17 február 2017

Honda Civic desiatej generácie mieri na náš trh a približne od polovice marca tohto roka vstúpi do slovenských showroomov. Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo príde na 16 990 eur.

1 Honda Civic X

Desiata generácia Hondy Civic s päťdverovou karosériou hatchback, predstavená na minuloročnom autosalóne v Paríži. Civic s karosériou sedan, pôvodne určený pre severnú Ameriku, sa bude predávať aj v niektorých vybraných štátoch Európy, ale či medzi nimi bude aj Slovensko, o tom informácie nemáme. Ale keďže do Českej republiky sa bude dovážať, možné je, že predávať sa bude aj u nás.

Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo s litrovým motorom a výkonom 129 koní (95 kW), 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave S sa bude ponúkať za 16 990 eur. So samočinnou prevodovkou CVT bude cena 18 290 eur. Vo vyššej Comfort sa Civic bude ponúkať za 18 490 eur. Za výbavu Elegance zaplatí kupujúci 20 490 eur. Stále s motorom 1,0 Turbo a s výkonom 129 koní.

Civic so silnejším motorom 182 koní (134 kW) a so 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave Sport bude mať cenu od 23 490 eur. V najvyššej výbave Prestige bude Civic 1,5 VTEC Turbo stáť 26 490 eur (s manuálnou prevodovkou), resp. 27 790 eur (s automatickou CVT prevodovkou).

2 Honda Civic X

Výbava S má šesť airbagov, bezpečnostný systém Honda Sensing, elektrické ovládanie, multiinformačný prístrojový panel s farebným displejom, alarm, predpríprava na rádio. Vo vyššej výbave Comfort nájdeme už aj automatickú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a 16palcové kolesá.

Vo verzii Elegance nechýba systém stop/start, dvojzónová klimatizácia, parkovacie senzory a parkovacia kamera, svetlá do hmly, navigácia či 17palcové kolesá. Najvyššia výbava má navyše diódové svetlá, adaptívne tlmiče, bezkľúčový vstup a štartovanie, prémiové audio a elektricky ovládané panoramatické strešné okno.

Nová Honda Civic VTEC Turbo sa na Slovensku začne oficiálne predávať 18. marca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.