Nová Honda Civic do predaja. S litrovým motorom za 16 990 eur.

Piatok, 17 február 2017

Honda Civic desiatej generácie mieri na náš trh a približne od polovice marca tohto roka vstúpi do slovenských showroomov. Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo príde na 16 990 eur.

1 Honda Civic X

Desiata generácia Hondy Civic s päťdverovou karosériou hatchback, predstavená na minuloročnom autosalóne v Paríži. Civic s karosériou sedan, pôvodne určený pre severnú Ameriku, sa bude predávať aj v niektorých vybraných štátoch Európy, ale či medzi nimi bude aj Slovensko, o tom informácie nemáme. Ale keďže do Českej republiky sa bude dovážať, možné je, že predávať sa bude aj u nás.

Základný model Civic 1,0 VTEC Turbo s litrovým motorom a výkonom 129 koní (95 kW), 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave S sa bude ponúkať za 16 990 eur. So samočinnou prevodovkou CVT bude cena 18 290 eur. Vo vyššej Comfort sa Civic bude ponúkať za 18 490 eur. Za výbavu Elegance zaplatí kupujúci 20 490 eur. Stále s motorom 1,0 Turbo a s výkonom 129 koní.

Civic so silnejším motorom 182 koní (134 kW) a so 6stupňovou manuálnou prevodovkou vo výbave Sport bude mať cenu od 23 490 eur. V najvyššej výbave Prestige bude Civic 1,5 VTEC Turbo stáť 26 490 eur (s manuálnou prevodovkou), resp. 27 790 eur (s automatickou CVT prevodovkou).

2 Honda Civic X

Výbava S má šesť airbagov, bezpečnostný systém Honda Sensing, elektrické ovládanie, multiinformačný prístrojový panel s farebným displejom, alarm, predpríprava na rádio. Vo vyššej výbave Comfort nájdeme už aj automatickú klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a 16palcové kolesá.

Vo verzii Elegance nechýba systém stop/start, dvojzónová klimatizácia, parkovacie senzory a parkovacia kamera, svetlá do hmly, navigácia či 17palcové kolesá. Najvyššia výbava má navyše diódové svetlá, adaptívne tlmiče, bezkľúčový vstup a štartovanie, prémiové audio a elektricky ovládané panoramatické strešné okno.

Nová Honda Civic VTEC Turbo sa na Slovensku začne oficiálne predávať 18. marca.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.