Nová Honda Civic: Štýlovejšia a väčšia

Nedeľa, 25 september 2016

Nový Civic japonskej utomobilky Honda sa na blížiacom autosalóne v Paríži predstaví už vo svojej desiatej generácii. Aj nová generácia pokračuje v umiernenom futuristickom (kozmickom) dizajnovom štýle, ktorý začala generácia z roku 2005.

1 Honda Civic
Nová Honda Civic desiatej generácie bude debutovať už o pár dní na autosalóne v Paríži

Honda sa pri vývoji nového modelu zamerala na jeho dynamické omladenie, na nové prístupy k dizajnu karosérie, aerodynamike vozidla i dizajnu podvozka. Nový Civic je oproti predošlým generáciám širší, dlhší a nižší, má krátke previsy a výrazné línie, ktoré vylepšujú jeho aerodynamickú účinnosť. Ostrá a agresívna maska, výrazné podbehy kolies a tvarované predné a zadné prieduchy naznačujú športový charakter nového Civica

Nový model má úplne prepracovaný interiér. Doterajší dvojúrovňový prístrojový štít sa zmení, nahradí ho "civilnejšie" konvenčné riešenie. Pribudne aj nový informačno-zábavný systém novej generácie. Interiér bude teraz jednoduchý, prehľadný, bude disponovať novými technológiami, výnimočným spracovaním a vysokokvalitnými materiálmi.

Poloha sedenia je nižšia, lepšie prispôsobená vodičovi pre pocit bližšieho spojenia s vozidlom. Druhá generácia informačno-zábavného systému Honda Connect 2 ponúka funkcie Apple CarPlay a Android Auto.

5 Honda Civic

Model Civic desiatej generácie, ktorý sa predstaví v Paríži, sa vo verziách sedan a kupé predáva v Amerike. Civic predstavený v Paríži bude päťdverový hatchback a vyhradený predovšetkým pre európskych zákazníkov. Ako sme už povedali, nový Civic je väčší – dlhší o 127 mm a meria takmer štyri a pol metra – má presne 4497 mm.

Honda pri modeloch Civic mení aj stratégiu výberu motorov, keď do motorového priestoru bude pre Európu montovať výhradne len preplňované motory. Doterajší osvedčený turbodiesel 1,6 i-DTEC doplnia dva nové benzínové turbomotory: trojvalcový 1,0 VTEC Turbo bude disponovať výkonom 130 koní (95 kW) a štvorvalec 1,5 VTEC Turbo bude mať 182 koní (134 kW). Prevodovky budú buď šesťstupňové manuálne alebo bezstupňové CVT.

2 Honda Civic

O bezpečnosť v nových modeloch Civic sa budú starať pokročilé bezpečnostné a asistenčné technológie Honda Sensing, ktorými bude disponovať celý rad modelov Civic. Postarajú sa o to, aby toto vozidlo patrilo k najbezpečnejším vo svojej triede.

Nový Civic sa bude vyrábať v britskom závode Hondy v Swindone. Na európske trhy vstúpi tento model začiatkom roku 2017.

1 Honda Civic 2 Honda Civic 3 Honda Civic 4 Honda Civic 5 Honda Civic 6 Honda Civic 7 Honda Civic 8 Honda Civic 9 Honda Civic
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."