Nová Honda Civic vo Frankfurte

Sobota, 30 júl 2011

Honda Civic deviatej generácie sa predstaví na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Vyvinuli ju špeciálne pre európsky trh a bude sa ponúkať výhradne ako päťdverový hatchback.

Honda Civic
Záverečné testy novej Hondy Civic sa konali výhradne na európskych cestách

Práce na vývoji jazdných vlastností a ovládateľnosti novej Hondy Civic prebiehali výhradne v Európe. Tím japonských vývojárov v úzkej spolupráci s európskymi kolegami a externými expertmi analyzovali vlastnosti a správanie súčasnej generácie. Na základe získaných výsledkov sa potom zamerali na zlepšenie kvality jazdných vlastností nového modelu, pričom sa snažili zachovať športovú ovládateľnosť charakteristickú pre súčasnú generáciu.

Inžinieri spoločnosti Honda si boli vedomí, že európske cesty majú veľmi rôznorodú kvalitu, od rýchlych diaľnic až po okresné cesty so zlým povrchom. Počiatočné testy sa konali vo výskumnom a vývojovom stredisku v Japonsku, potom sa vývojový tím premiestnil do Európy, kde prebiehali záverečné testy.

Nový Civic si zachováva jednu z najpriestrannejších kabín v segmente nižšej strednej triedy. Pri zlepšovaní ovládateľnosti a stability pri vyšších rýchlostiach má nový Civic spevnený nosnú skrutnú priečku a väčší priemer stabilizátora. Okrem toho sa vďaka novým kvapalinou plneným silentblokom v zavesení zadných kolies zlepšil aj celkový jazdný komfort a ovládateľnosť.

Pred samotným predstavením spoločnosť Honda vydáva sériu krátkych filmov, ktoré dokumentujú vývoj nového modelu. Prvý z nich sa zameriava na jazdné vlastnosti a ovládateľnosť.

Nový model Honda Civic príde do predaja začiatkom roku 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.