Nová Honda Civic vo Frankfurte

Sobota, 30 júl 2011

Honda Civic deviatej generácie sa predstaví na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Vyvinuli ju špeciálne pre európsky trh a bude sa ponúkať výhradne ako päťdverový hatchback.

Honda Civic
Záverečné testy novej Hondy Civic sa konali výhradne na európskych cestách

Práce na vývoji jazdných vlastností a ovládateľnosti novej Hondy Civic prebiehali výhradne v Európe. Tím japonských vývojárov v úzkej spolupráci s európskymi kolegami a externými expertmi analyzovali vlastnosti a správanie súčasnej generácie. Na základe získaných výsledkov sa potom zamerali na zlepšenie kvality jazdných vlastností nového modelu, pričom sa snažili zachovať športovú ovládateľnosť charakteristickú pre súčasnú generáciu.

Inžinieri spoločnosti Honda si boli vedomí, že európske cesty majú veľmi rôznorodú kvalitu, od rýchlych diaľnic až po okresné cesty so zlým povrchom. Počiatočné testy sa konali vo výskumnom a vývojovom stredisku v Japonsku, potom sa vývojový tím premiestnil do Európy, kde prebiehali záverečné testy.

Nový Civic si zachováva jednu z najpriestrannejších kabín v segmente nižšej strednej triedy. Pri zlepšovaní ovládateľnosti a stability pri vyšších rýchlostiach má nový Civic spevnený nosnú skrutnú priečku a väčší priemer stabilizátora. Okrem toho sa vďaka novým kvapalinou plneným silentblokom v zavesení zadných kolies zlepšil aj celkový jazdný komfort a ovládateľnosť.

Pred samotným predstavením spoločnosť Honda vydáva sériu krátkych filmov, ktoré dokumentujú vývoj nového modelu. Prvý z nich sa zameriava na jazdné vlastnosti a ovládateľnosť.

Nový model Honda Civic príde do predaja začiatkom roku 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.