Nová Honda HR-V má slovenské ceny. Ponúkne výhradne hybrid.

Streda, 22 september 2021

Honda už dávnejšie deklarovala, že cesta ktorou sa automobilka v hlavných modeloch bude v budúcnosti uberať sú elektrifikované modely. K postupujúcej elektrifikácii pridáva teraz model HR-V ako novú generáciu mestského SUV. Prichádza výhradne v podobe hybridu s typickým "hondovským" označením e:HEV.

1-HR-V-eHEV

Honda HR-V vstupuje na slovenský trh výhradne ako hybrid e:HEV s výkonom 96 kW/130 k. Uvádzacia cena s elegantnou karosériou SUV kupé začína na sume 26 990 eur. Za túto cenu ponúkne vo svojej kategórii jeden z najväčších vnútorných priestorov v kategórii s vysoko univerzálnym a pohodlným interiérom.

Vyššou je výbava Advance, začína sa od 29 490 eur. Má navyše elektricky ovládané dvere batožinového priestoru s možnosťou bezdotykového otvárania a automatického zatvorenia po vzdialení sa, vyhrievaný volant, syntetickú kožu a tkaninové obloženie interiéru.

Vrcholná výbava Advance Style je k dispozícii sa bude za cenu od 31 990 eur, a navyše ponúkne prémiové audio, mimoriadne detaily a výnimočné dizajnové prvky, napríklad farbu exteriéru v dvoch odtieňoch a oranžové detailové prvky v kabíne.

Všetky varianty tejto najnovšej generácie HR-V sú štandardne vybavené pokročilou technológiou dvojmotorového pohonu e:HEV, čo je hybridné elektrické vozidlo a je ďalším krokom automobilky k splneniu záväzku elektrifikovať v Európe do roku 2022 všetky svoje hlavné modely.

Ako sme už naznačili, s motorizáciou novej HR-V je to jednoduché, keďže má jediné pohonné hybridné ústrojenstvo hybrid e:HEV s výkonom 96 kW/130 k. To spája benzínoví štvorvalec s 1,5 i-VTEC pracujúci v Atkinsonovom cykle s dvomi elektromotormi. Tie poháňajú kolesá primárne priamo s výkonom 96 kW, zatiaľ čo spaľovací motor so 79 kW pracuje ako generátor elektrickej energie. Spaľovací 1,5 litrový motor sa k pohonu pripája len keď vozidlo jazdí vo vysokej rýchlosti.

Hybridná technológia e:HEV od spoločnosti Honda je k dispozícii v modeli HR-V po prvý raz a používa ho aj menší Jazz. Emisie CO2v kombinovanom cykle WLTP sú od 122 g/km a spotreba paliva 5,4 l/100 km. Nastavenie e:HEV disponuje tromi režimami jazdy, ktoré sa vyberajú automaticky podľa prevládajúcich jazdných podmienok.

Novú Hondu HR-V e:HEV si možno objednať u autorizovaných predajcov.Prvé dodávky sa v Európe očakávajú začiatkom roka 2022.

1-HR-V-eHEV 2-HR-V-eHEV
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.