Nová Honda HR-V má slovenské ceny. Ponúkne výhradne hybrid.

Streda, 22 september 2021

Honda už dávnejšie deklarovala, že cesta ktorou sa automobilka v hlavných modeloch bude v budúcnosti uberať sú elektrifikované modely. K postupujúcej elektrifikácii pridáva teraz model HR-V ako novú generáciu mestského SUV. Prichádza výhradne v podobe hybridu s typickým "hondovským" označením e:HEV.

1-HR-V-eHEV

Honda HR-V vstupuje na slovenský trh výhradne ako hybrid e:HEV s výkonom 96 kW/130 k. Uvádzacia cena s elegantnou karosériou SUV kupé začína na sume 26 990 eur. Za túto cenu ponúkne vo svojej kategórii jeden z najväčších vnútorných priestorov v kategórii s vysoko univerzálnym a pohodlným interiérom.

Vyššou je výbava Advance, začína sa od 29 490 eur. Má navyše elektricky ovládané dvere batožinového priestoru s možnosťou bezdotykového otvárania a automatického zatvorenia po vzdialení sa, vyhrievaný volant, syntetickú kožu a tkaninové obloženie interiéru.

Vrcholná výbava Advance Style je k dispozícii sa bude za cenu od 31 990 eur, a navyše ponúkne prémiové audio, mimoriadne detaily a výnimočné dizajnové prvky, napríklad farbu exteriéru v dvoch odtieňoch a oranžové detailové prvky v kabíne.

Všetky varianty tejto najnovšej generácie HR-V sú štandardne vybavené pokročilou technológiou dvojmotorového pohonu e:HEV, čo je hybridné elektrické vozidlo a je ďalším krokom automobilky k splneniu záväzku elektrifikovať v Európe do roku 2022 všetky svoje hlavné modely.

Ako sme už naznačili, s motorizáciou novej HR-V je to jednoduché, keďže má jediné pohonné hybridné ústrojenstvo hybrid e:HEV s výkonom 96 kW/130 k. To spája benzínoví štvorvalec s 1,5 i-VTEC pracujúci v Atkinsonovom cykle s dvomi elektromotormi. Tie poháňajú kolesá primárne priamo s výkonom 96 kW, zatiaľ čo spaľovací motor so 79 kW pracuje ako generátor elektrickej energie. Spaľovací 1,5 litrový motor sa k pohonu pripája len keď vozidlo jazdí vo vysokej rýchlosti.

Hybridná technológia e:HEV od spoločnosti Honda je k dispozícii v modeli HR-V po prvý raz a používa ho aj menší Jazz. Emisie CO2v kombinovanom cykle WLTP sú od 122 g/km a spotreba paliva 5,4 l/100 km. Nastavenie e:HEV disponuje tromi režimami jazdy, ktoré sa vyberajú automaticky podľa prevládajúcich jazdných podmienok.

Novú Hondu HR-V e:HEV si možno objednať u autorizovaných predajcov.Prvé dodávky sa v Európe očakávajú začiatkom roka 2022.

1-HR-V-eHEV 2-HR-V-eHEV
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.