Nová Kia Picanto chce byť najkrajšia v segmente

Streda, 11 február 2015

Po štyroch rokoch výroby dostáva súčasné mini automobilky Kia zákonité omladenie a onedlho sa predstaví na autosalóne v Ženeve. Nová Kia Picanto má zaujať zmenami na karosérii, ale aj modernizovaným interiérom. Chce sa páčiť a byť naďalej jedným z najpredávanejších modelov v segmente najmenších áut.

1 Kia Picanto
Malé Picanto patrí medzi najpredávanejšie v segmente a chce byť ešte príťažlivejšia

Modernizovaný model Kia Picanto má nové oba nárazníky, ktoré mu dodávajú odvážnejší vzhľad. Zmenený predok s novou maskou chladiča v tvare tigrieho nosa pridávajú autu na dynamike a príťažlivosti. Podobne nové 14palcové hliníkové disky a voliteľný športový balík posúvajú Picanto medzi najlepšie vyzerajúce modely vo svojom segmente, či už ide o 3- alebo 5- dverovú verziu.

Automobilka Kia odhalí 3. marca na autosalóne v Ženeve svoj modernizovaný model Picanto. Mestský štýlový hatchback segmentu minivozidiel ponúka viacero dynamických a vizuálnych vylepšení, ktoré mu majú pomôcť udržať si pozíciu medzi najpredávanejšími modelmi na európskych trhoch.

Interiér je vybavený novými chrómovými prvkami prístrojovej dosky a na vetracích otvoroch. Nový je aj vzor čalúnenia, ktoré mu dodáva mladistvú atmosféru. Ponúka sériu troch interiérových farebných vyhotovené – červené, žlté a hnedé, čím si môžu majitelia prispôsobiť svoje Picanto vlastným predstavám. V ponuke má byť aj nešpecifikovaný športový balík, ktorý ešte viac skrášli malé Picanto.

2 Kia Picanto
Na novom modeli Picanto nájdeme dizajnové zmeny aj vzadu a na bokoch karosérie

Picanto má prvýkrát množstvo prémiových voliteľných funkcií, vrátane najnovšej generácie navigačného systému Kia s veľkým 7-palcovým displejom (bude dostupný od druhého polroka 2015) ako aj tempomat či obmedzovač rýchlosti. Palubnej doske dominuje prepracovaný panel prístrojov s moderným audio systémom.

Nové Picanto sa bude chváliť aj zvýšenou bezpečnosťou pre cestujúcich vďaka vylepšeným brzdám, ako sú väčšie 252 mm kotúče (doteraz 241 mm) na predných kolesách. Viacero úprav má za sebou aj zážihový motor 1,0 MPI s viacbodovým vstrekovaním, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6. V súčasných modeloch má tento trojvalcový motor výkon 70 koní a v ponuke je aj štvorvalec 1,25 s výkonom 86 koní.

Kia Picanto sa bude vyrábať v Južnej Kórei. V Európe sa vylepšený model začne predávať koncom marca 2015.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.