Nová Kia Picanto chce byť najkrajšia v segmente

Streda, 11 február 2015

Po štyroch rokoch výroby dostáva súčasné mini automobilky Kia zákonité omladenie a onedlho sa predstaví na autosalóne v Ženeve. Nová Kia Picanto má zaujať zmenami na karosérii, ale aj modernizovaným interiérom. Chce sa páčiť a byť naďalej jedným z najpredávanejších modelov v segmente najmenších áut.

1 Kia Picanto
Malé Picanto patrí medzi najpredávanejšie v segmente a chce byť ešte príťažlivejšia

Modernizovaný model Kia Picanto má nové oba nárazníky, ktoré mu dodávajú odvážnejší vzhľad. Zmenený predok s novou maskou chladiča v tvare tigrieho nosa pridávajú autu na dynamike a príťažlivosti. Podobne nové 14palcové hliníkové disky a voliteľný športový balík posúvajú Picanto medzi najlepšie vyzerajúce modely vo svojom segmente, či už ide o 3- alebo 5- dverovú verziu.

Automobilka Kia odhalí 3. marca na autosalóne v Ženeve svoj modernizovaný model Picanto. Mestský štýlový hatchback segmentu minivozidiel ponúka viacero dynamických a vizuálnych vylepšení, ktoré mu majú pomôcť udržať si pozíciu medzi najpredávanejšími modelmi na európskych trhoch.

Interiér je vybavený novými chrómovými prvkami prístrojovej dosky a na vetracích otvoroch. Nový je aj vzor čalúnenia, ktoré mu dodáva mladistvú atmosféru. Ponúka sériu troch interiérových farebných vyhotovené – červené, žlté a hnedé, čím si môžu majitelia prispôsobiť svoje Picanto vlastným predstavám. V ponuke má byť aj nešpecifikovaný športový balík, ktorý ešte viac skrášli malé Picanto.

2 Kia Picanto
Na novom modeli Picanto nájdeme dizajnové zmeny aj vzadu a na bokoch karosérie

Picanto má prvýkrát množstvo prémiových voliteľných funkcií, vrátane najnovšej generácie navigačného systému Kia s veľkým 7-palcovým displejom (bude dostupný od druhého polroka 2015) ako aj tempomat či obmedzovač rýchlosti. Palubnej doske dominuje prepracovaný panel prístrojov s moderným audio systémom.

Nové Picanto sa bude chváliť aj zvýšenou bezpečnosťou pre cestujúcich vďaka vylepšeným brzdám, ako sú väčšie 252 mm kotúče (doteraz 241 mm) na predných kolesách. Viacero úprav má za sebou aj zážihový motor 1,0 MPI s viacbodovým vstrekovaním, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6. V súčasných modeloch má tento trojvalcový motor výkon 70 koní a v ponuke je aj štvorvalec 1,25 s výkonom 86 koní.

Kia Picanto sa bude vyrábať v Južnej Kórei. V Európe sa vylepšený model začne predávať koncom marca 2015.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.