Nová Kia Venga: unikátne priestranná

Streda, 19 august 2009

Štúdia Kia No3 už má svoju sériové podobu, bude sa vyrábať v novej továrni automobilky Hyundai v českých Nošoviciach a premiéru bude mať v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Unikátne priestranné a dynamické MPV bude patriť do segmentu B malých vozidiel a bude niesť meno Venga. Na európsky trh sa dostane koncom tohto roka.

Kia Venga

Kia Motors Corporation dnes uvoľnila prvé fotografie a základné informácie nového modelu, ktorý vychádza zo štúdie označenej No3. Tá sa verejnosti predstavila na jar tohto roku na ženevskom autosalóne. Úplne nový automobil Kia Venga kategórie mini MPV, navrhnutý a skonštruovaný v Európe, má dĺžku 4068 mm a vo svojej triede neobvykle dlhý rázvor 2615 mm. Pri výške 1600 mm poskytuje v interiéri enormne veľký priestor.

Kia Venga

Vďaka svojim proporciám a priestrannosti interiéru je nový model Kia Venga porovnateľný s väčšími vozidlami nižšej strednej triedy a mal by tak predefinovať svoju kategóriu mini MPV. Nová Kia s novým menom Venga, ktoré je odvodené zo španielčiny, zapadne do aktívneho životného štýlu európskych zákazníkov, pričom dopĺňa aj základné hodnoty značky Kia vyjadrené heslom Power to Surprise.

Kia Venga

Všetky pohonné jednotky vozidla Kia Venga budú vybavené systémom samočinného vypínania a štartovania motora ISG (Idle Stop and Go) a budú spĺňať emisné štandardy Euro 5. Venga sa bude predávať exkluzívne len v Európe, pričom v ponuke budú dva benzínové a dva dieselové motory s objemom 1,4 a 1,6-litra s výkonovým rozpätím od 75 do 115 koní. Najnovšia Kia MPV bude vybavená posuvnou sklopnou lavicou zadného sedadla deleného v pomere 60/40, ktorú zároveň možno zložiť do roviny, čím sa vytvorí väčší nákladný priestor a v závislosti od modelu aj výklopné a posuvné panoramatické strešné okno.

Kia Venga

Produkčný automobil Kia Venga bude mať svoju premiéru 15. septembra na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Predaj na európskych trhoch, vrátane slovenského, by sa mal začať koncom tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.