Nová Kia Venga: unikátne priestranná

Streda, 19 august 2009

Štúdia Kia No3 už má svoju sériové podobu, bude sa vyrábať v novej továrni automobilky Hyundai v českých Nošoviciach a premiéru bude mať v polovici septembra na autosalóne vo Frankfurte. Unikátne priestranné a dynamické MPV bude patriť do segmentu B malých vozidiel a bude niesť meno Venga. Na európsky trh sa dostane koncom tohto roka.

Kia Venga

Kia Motors Corporation dnes uvoľnila prvé fotografie a základné informácie nového modelu, ktorý vychádza zo štúdie označenej No3. Tá sa verejnosti predstavila na jar tohto roku na ženevskom autosalóne. Úplne nový automobil Kia Venga kategórie mini MPV, navrhnutý a skonštruovaný v Európe, má dĺžku 4068 mm a vo svojej triede neobvykle dlhý rázvor 2615 mm. Pri výške 1600 mm poskytuje v interiéri enormne veľký priestor.

Kia Venga

Vďaka svojim proporciám a priestrannosti interiéru je nový model Kia Venga porovnateľný s väčšími vozidlami nižšej strednej triedy a mal by tak predefinovať svoju kategóriu mini MPV. Nová Kia s novým menom Venga, ktoré je odvodené zo španielčiny, zapadne do aktívneho životného štýlu európskych zákazníkov, pričom dopĺňa aj základné hodnoty značky Kia vyjadrené heslom Power to Surprise.

Kia Venga

Všetky pohonné jednotky vozidla Kia Venga budú vybavené systémom samočinného vypínania a štartovania motora ISG (Idle Stop and Go) a budú spĺňať emisné štandardy Euro 5. Venga sa bude predávať exkluzívne len v Európe, pričom v ponuke budú dva benzínové a dva dieselové motory s objemom 1,4 a 1,6-litra s výkonovým rozpätím od 75 do 115 koní. Najnovšia Kia MPV bude vybavená posuvnou sklopnou lavicou zadného sedadla deleného v pomere 60/40, ktorú zároveň možno zložiť do roviny, čím sa vytvorí väčší nákladný priestor a v závislosti od modelu aj výklopné a posuvné panoramatické strešné okno.

Kia Venga

Produkčný automobil Kia Venga bude mať svoju premiéru 15. septembra na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Predaj na európskych trhoch, vrátane slovenského, by sa mal začať koncom tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Kia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.