Nová Laguna - kľúčový model Renaultu sa predstaví v septembri vo Frankfurte

Piatok, 06 júl 2007

Laguna je pre Renault veľmi dôležitý model. Už prvá generácia predstavená v roku 1993 ako päťdverový liftback si získala obľubu a priazeň nielen Francúzov. V roku 2000 prišla jej druhá generácia v novom kabáte a s modernou technikou. Modernizácia spred dvoch rokov mala oživiť záujem o ňu a aj napraviť trošku pošramotenú povesť kvality a spoľahlivosti.

Renault Laguna Renault Laguna

Laguna tretej generácia, ktorej fotografie uvoľnil pred niekoľkými dňami výrobca, má zaujať vo svojej triede vyššou, špičkovou kvalitou. Veľký dôraz pri jej vývoji sa kládol na kvalitu materiálov, ako aj na doladenie detailov interiéru. Bola navrhnutá tak, aby poskytovala čo najväčší pôžitok z jazdy. Nová Laguna má cieľ umiestniť sa medzi troma najlepšími automobilmi vo svojej kategórii.

Renault Laguna Renault Laguna

Teraz, keď je nová Laguna na svete, už vieme, že má dynamický a oproti predchodcovi agresívnejší dizajn a celkove pôsobí veľmi elegantným dojmom. Rovnako príťažlivo a elegantne pôsobí aj verzia kombi. Aj táto verzia Laguny kombi bude mať, podobne ako Laguna druhej generácie, samostatne otvárateľné sklo piatych dverí pre ľahšie ukladanie menších predmetov do batožinového priestoru. Podobný cieľ majú aj piate dvere zasahujúce hlboko do zadného nárazníka.

Renault Laguna

Z fotografií interiéru je vidieť, že aj on prešiel značnou modernizáciou. Nové napríklad na palubnej doske je, že dvojice "striežok" prekrývajú prístroje pred vodičom a displej palubného počítača a navigačného prístroja a palubnej doske ako celku nechýba ladnosť ani francúzsky šarm.

Pod kapotou sa budú zrejme ponúkať aj naďalej doterajšie pohonné jednotky, základným z benzínových motorov by mal byť dvojliter s výkonom 140 koní, so vznetových pravdepodobne 1,5 dCi s výkonom 110 k. Hnacia sila sa na kolesá prednej nápravy bude prenášať prostredníctvom šesťstupňových manuálnych prevodoviek a tiež šesťstupňového automatu.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.